Tipy na akce s dětmi v dubnu

Datum přidání: 4. 4. 2018

Dny se prodlužují, zvířátka se probouzejí ze zimního spánku a slunce hřeje. Tak jako sněženky s bledulemi vykukují ze země a kvetou nám pro radost, vylezme všichni z vyhřátých postelí a užívejme si jaro! Naplánujte si s námi výlet. Přinášíme přehled dubnových akcí.

Music workshop pro děti - Jaké je to hrát v kapele?

Termín: 7. 04. 2018

Jaké je to hrát v kapele? Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Co je to rytmus? Zveme všechny děti, co hudbu prožívají a muzika je baví, na sobotní music workshop.

Music workshop vede Jan Rýznar, aktivní muzikant (saxofon) a učitel ZUŠ (dále dětské projekty Bylo nás pět, Divadélko Kůzle). Music workshop pořádá Nadační fond The Music FunDation. Posláním fondu je podpora hudebního vzdělávání a aktivního přístupu k hudbě.

Štístko a Poupěnka v Praze

Termín: 4. 04. 2018

Populární zpívající dvojice Štístko a Poupěnka přicházejí se svým prvním divadelním představením! Zahrají a zazpívají své největší hity: Jojojo nenene, Vlk a kůzlátka, Stonožka Ponožka, Letí, letí, Umíme cokoli. Broučkové se naučí hodně věcí a na závěr si společně se Štístkem a Poupěnkou zatancují. Nebude chybět autogramiáda a společné focení.

Slavnostní zahájení Letní sezony v ZOO Ústí nad Labem

Termín:  7. 04. 2018

Srdečně Vás zveme na tradiční akci, která zahajuje letní sezonu v zoo. Tentokráte je zaměřena na historické výročí založení Lumpeparku. Letošní slavnostní zahájení sezóny se ponese v duchu stodesátého výročí založení ptačí rezervace Heinricha Lumpeho. 

Na návštěvníky čeká dobová hudba, která navodí atmosféru předválečného Ústí.  Pro nejmenší návštěvníky bude v areálu připravena výtvarná dílna a řada stanovišť plných her a soutěží. V neposlední řadě bude vyhlášen vítěz soutěže o nejvěrnějšího dvojníka pana Lumpeho, který si odnese poukaz na zážitkový program v ústecké zoo. 

Orientační závod pro děti i dospělé

Termín: 14. 04. 2018

V sobotu dne 14. dubna 2018 proběhne druhý orientační závod Dětské ligy Táborska, který je určen především pro děti a žáky do 15 let. Závod mohou účastníci běžet samostatně nebo s doprovodem. Závodu se mohou účastnit i dospělý.

Pro závodníky jsou přichystány tři tratě v lese, kdy nejjednodušší trať je vyznačena fáborky. Po doběhu obdrží závodníci do 15 let diplom a drobné ceny. Závod je možno pojmout i jako procházku v lese s nejmenšími dětmi.

Autobusový den aneb historickým autobusem na Chvalský zámek

Termín: 14. 04. 2018

Zveme malé i velké návštěvníky Chvalského zámku na Autobusový den, který pořádá v sobotu 14. dubna Pražská integrovaná doprava (PID). Na autobusovém nádraží v Letňanech se můžete zúčastnit prohlídky koordinačního dispečinku ROPID, navštívit výstavu nejrůznějších autobusů nebo se některým z historických vozů dokonce svézt. Kam? Třeba právě k nám na Chvalský zámek. :) 

U této příležitosti navíc otevřeme novou interaktivní výstavu s názvem EMOCE. K zakoupené vstupence nabízíme jako bonus malování na obličej zdarma a pro naše dětské návštěvníky malé překvapení ukryté v zámeckém sklepení. Zámek bude otevřen do 18. hodiny. Přijeďte si užít den plný barev, her a nevšedních zážitků!

Urban Challenge 2018 - Praha

Termín: 21. 04. 2018

Čekat tě bude opět 5 000 metrů dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Těšit se tak můžeš na skvělou zábavu a sportovní vyžití! Konečně pořádný adrenalinový zážitek, který je nyní dostupný úplně každému. Ať jsi začátečník, nebo trénovaný sportovec, tak tohle zkrátka dáš!

Urban Challenge i pro ty nejmenší! Vedle hlavního závodního okruhu budou připravené také dětské překážkové okruhy. Máme připravený běh na 900 metrů pro 6–8 let a 1800 pro 9–11 let a 12–14 let.

První výprava na Divoký západ v roce 2018

Termín: 21. 04. 2018

Už vás nebaví sedět doma za kamny a jarní dny vás táhnou ven? Chcete vzít děti po zimě na výlet a nevíte kam? A co se vydat přímo na Divoký západ? Neváhejte a přijeďte v sobotu 21.4. 2018 do West Parku, kde společně vykročíme do sezóny 2018! Samozřejmě pro vás bude připravena spousta zábavy, her a dovedností. 

Co vás čeká: Nahlédnete do nezkreslené historie osidlování amerického západu. Stanete se na chvíli indiánem, kovbojem nebo zlatokopem a vyzkoušíte si jejich život na vlastní kůži! Naučíte se střílet z luku, házet tomahawkem, rýžovat zlato, lovit mustangy nebo házet lasem. Můžete se stát pomocníkem našeho šerifa a vyfotit se s ním v jeho voze nebo ochutnat speciality z Divokého západu. 

Grand Veteran

Termín: 28. 04. 2018

V sobotu 28. 4. 2018 Vás srdečně zveme do areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde se koná jedinečná akce svého druhu v České republice – oficiální otevření veteránské sezóny 2018. 

Veteránská společnost se sejde na jednom místě. Čekají na vás reprezentativní výstavy a jízdy historických vozidel včetně historických sanitek, defilé historických automobilů a motocyklů hradní stráže, oslava 100 let vzniku ČSR a připomenutí 50. výročí roku 1968 s dobovou vojenskou technikou a další bohatý doprovodný program jako například dětské dopravní hřiště nebo rukodělné dovednosti a řemesla, která si děti budou moci sami vyzkoušet.Celým dnem Vás budou doprovázet úžasní moderátoři Lucie Výborná a Petr Vichnar. 

Čarodějná škola ve VIDA!

Termín: 28. 04. 2018

Den v kostýmech plný magie fyzikálních zákonů

Zábavní vědecký park VIDA! se po roce opět promění v čarodějnou školu. Přijďte se k nám zdokonalit ve svých neobyčejných schopnostech. Nečekejte žádné kabaretní triky ani podivná zaříkávadla, naše magie využívá fyzikálních zákonů a originálních nápadů. To však nic nemění na tom, jak úžasné jsou její výsledky!

Návštěvníci v tematickém kostýmu mají vstupné do VIDA! s 50% slevou
Veškerý čarodějnický doprovodný program je zdarma.

Podobné články

Rychlá pizza s domácím rajčatovým sugo

Pizzu děti milují, zvláště, když si mohou naporoučet s čím ji chtějí. Základem pizzy jsou kupované tortilly, odpadá příprava těsta a stačí jen vybrat ingredience. Na co čas potřebujete, je rajčatové sugo, bezkonkurenční domácí rajčatová omáčka nejen na pizzu. Celý článek

DIY aktivity pro batolata

Připravte se na sychravé dny, kdy budeme muset trávit více času doma. Vyrobte si 3 aktivity pro naše nejmenší. Jednoduše vyrobíte zábavu, kde se děti učí barvy, tvary a procvičují jemnou motoriku. Inspirace: jak naučit dítě barvy. Celý článek

Píše Redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Vyrážíme s dětmi za zvířaty

Děti milují zvířata, malá i velká, domácí i divoká. Máme několik tipů, kam vyrazit s dětmi za zvířaty, které ještě možná neznáte. Tábor, Děčín, Karlštejn nebo třeba Hády.... Celý článek

Komentáře