Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Tipy na akce s dětmi v dubnu

Datum přidání: 4. 4. 2018

Dny se prodlužují, zvířátka se probouzejí ze zimního spánku a slunce hřeje. Tak jako sněženky s bledulemi vykukují ze země a kvetou nám pro radost, vylezme všichni z vyhřátých postelí a užívejme si jaro! Naplánujte si s námi výlet. Přinášíme přehled dubnových akcí.

Music workshop pro děti - Jaké je to hrát v kapele?

Termín: 7. 04. 2018

Jaké je to hrát v kapele? Proč každá kapela potřebuje basáka a jakou roli má bubeník? Co je to rytmus? Zveme všechny děti, co hudbu prožívají a muzika je baví, na sobotní music workshop.

Music workshop vede Jan Rýznar, aktivní muzikant (saxofon) a učitel ZUŠ (dále dětské projekty Bylo nás pět, Divadélko Kůzle). Music workshop pořádá Nadační fond The Music FunDation. Posláním fondu je podpora hudebního vzdělávání a aktivního přístupu k hudbě.

Štístko a Poupěnka v Praze

Termín: 4. 04. 2018

Populární zpívající dvojice Štístko a Poupěnka přicházejí se svým prvním divadelním představením! Zahrají a zazpívají své největší hity: Jojojo nenene, Vlk a kůzlátka, Stonožka Ponožka, Letí, letí, Umíme cokoli. Broučkové se naučí hodně věcí a na závěr si společně se Štístkem a Poupěnkou zatancují. Nebude chybět autogramiáda a společné focení.

Slavnostní zahájení Letní sezony v ZOO Ústí nad Labem

Termín:  7. 04. 2018

Srdečně Vás zveme na tradiční akci, která zahajuje letní sezonu v zoo. Tentokráte je zaměřena na historické výročí založení Lumpeparku. Letošní slavnostní zahájení sezóny se ponese v duchu stodesátého výročí založení ptačí rezervace Heinricha Lumpeho. 

Na návštěvníky čeká dobová hudba, která navodí atmosféru předválečného Ústí.  Pro nejmenší návštěvníky bude v areálu připravena výtvarná dílna a řada stanovišť plných her a soutěží. V neposlední řadě bude vyhlášen vítěz soutěže o nejvěrnějšího dvojníka pana Lumpeho, který si odnese poukaz na zážitkový program v ústecké zoo. 

Orientační závod pro děti i dospělé

Termín: 14. 04. 2018

V sobotu dne 14. dubna 2018 proběhne druhý orientační závod Dětské ligy Táborska, který je určen především pro děti a žáky do 15 let. Závod mohou účastníci běžet samostatně nebo s doprovodem. Závodu se mohou účastnit i dospělý.

Pro závodníky jsou přichystány tři tratě v lese, kdy nejjednodušší trať je vyznačena fáborky. Po doběhu obdrží závodníci do 15 let diplom a drobné ceny. Závod je možno pojmout i jako procházku v lese s nejmenšími dětmi.

Autobusový den aneb historickým autobusem na Chvalský zámek

Termín: 14. 04. 2018

Zveme malé i velké návštěvníky Chvalského zámku na Autobusový den, který pořádá v sobotu 14. dubna Pražská integrovaná doprava (PID). Na autobusovém nádraží v Letňanech se můžete zúčastnit prohlídky koordinačního dispečinku ROPID, navštívit výstavu nejrůznějších autobusů nebo se některým z historických vozů dokonce svézt. Kam? Třeba právě k nám na Chvalský zámek. :) 

U této příležitosti navíc otevřeme novou interaktivní výstavu s názvem EMOCE. K zakoupené vstupence nabízíme jako bonus malování na obličej zdarma a pro naše dětské návštěvníky malé překvapení ukryté v zámeckém sklepení. Zámek bude otevřen do 18. hodiny. Přijeďte si užít den plný barev, her a nevšedních zážitků!

Urban Challenge 2018 - Praha

Termín: 21. 04. 2018

Čekat tě bude opět 5 000 metrů dlouhá trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Těšit se tak můžeš na skvělou zábavu a sportovní vyžití! Konečně pořádný adrenalinový zážitek, který je nyní dostupný úplně každému. Ať jsi začátečník, nebo trénovaný sportovec, tak tohle zkrátka dáš!

Urban Challenge i pro ty nejmenší! Vedle hlavního závodního okruhu budou připravené také dětské překážkové okruhy. Máme připravený běh na 900 metrů pro 6–8 let a 1800 pro 9–11 let a 12–14 let.

První výprava na Divoký západ v roce 2018

Termín: 21. 04. 2018

Už vás nebaví sedět doma za kamny a jarní dny vás táhnou ven? Chcete vzít děti po zimě na výlet a nevíte kam? A co se vydat přímo na Divoký západ? Neváhejte a přijeďte v sobotu 21.4. 2018 do West Parku, kde společně vykročíme do sezóny 2018! Samozřejmě pro vás bude připravena spousta zábavy, her a dovedností. 

Co vás čeká: Nahlédnete do nezkreslené historie osidlování amerického západu. Stanete se na chvíli indiánem, kovbojem nebo zlatokopem a vyzkoušíte si jejich život na vlastní kůži! Naučíte se střílet z luku, házet tomahawkem, rýžovat zlato, lovit mustangy nebo házet lasem. Můžete se stát pomocníkem našeho šerifa a vyfotit se s ním v jeho voze nebo ochutnat speciality z Divokého západu. 

Grand Veteran

Termín: 28. 04. 2018

V sobotu 28. 4. 2018 Vás srdečně zveme do areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde se koná jedinečná akce svého druhu v České republice – oficiální otevření veteránské sezóny 2018. 

Veteránská společnost se sejde na jednom místě. Čekají na vás reprezentativní výstavy a jízdy historických vozidel včetně historických sanitek, defilé historických automobilů a motocyklů hradní stráže, oslava 100 let vzniku ČSR a připomenutí 50. výročí roku 1968 s dobovou vojenskou technikou a další bohatý doprovodný program jako například dětské dopravní hřiště nebo rukodělné dovednosti a řemesla, která si děti budou moci sami vyzkoušet.Celým dnem Vás budou doprovázet úžasní moderátoři Lucie Výborná a Petr Vichnar. 

Čarodějná škola ve VIDA!

Termín: 28. 04. 2018

Den v kostýmech plný magie fyzikálních zákonů

Zábavní vědecký park VIDA! se po roce opět promění v čarodějnou školu. Přijďte se k nám zdokonalit ve svých neobyčejných schopnostech. Nečekejte žádné kabaretní triky ani podivná zaříkávadla, naše magie využívá fyzikálních zákonů a originálních nápadů. To však nic nemění na tom, jak úžasné jsou její výsledky!

Návštěvníci v tematickém kostýmu mají vstupné do VIDA! s 50% slevou
Veškerý čarodějnický doprovodný program je zdarma.

Podobné články

Venku není nuda a dětem prospívá. Proč je vytáhnout do přírody?

Vzpomínáte si ještě, jak vypadaly dny, když jste byli malí? Velmi pravděpodobně jste běhali před domem, hráli si na hřišti a lezli po stromech. A teď si sáhněte do svědomí – jak tráví čas venku vaše děti? Nejsou náhodou více času doma než v přírodě? Celý článek

DIY dekorace pokojíčku - domečky z filcu

Vyrobte dětem nebo dohromady s dětmi barevné domečky z filcu. Domky mohou dětem zdobit zeď pokojíčku, okno, skříň, dveře. Zdatnější maminky mohou domečky sešít, my v redakci jen lepili a výsledek byl stejně hezký. Tak do toho... Celý článek

Melounové hranolky a okurková polévka

Letní hodování by mělo být určitě osvěžující, a to tyto dvě mňamky splňují na 100 %. Plánujete grilování a chcete doplnit o svěží zobání a předkrm? Pak určitě vyzkoušejte dnešní recepty. Celý článek

Komentáře