Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3 recepty na rychlé vánoční cukroví. Preclíky, lanýžky a mila kuličky

Datum přidání: 18. 12. 2019

Nestíháte? Známe to, a když už není čas na linecké, pracny nebo rohlíčky, přichází na řadu nepečené super rychlé cukroví. Uvidíte, že i po něm se zapráší a děti ho budou milovat.

Jdeme na to :o)

Čokoládové preclíky

Kupte klasické preclíky a namáčejte. Rozpusťte mléčnou, hořkou, bílou nebo jinak barevnou čokoládu a namočte preclík. Namočený preclík dejte stranou a vrchní stranu dozdobte - kokosem, barevnými kuličkami, strouhanými oříšky.... nechte zatvrdnout.

Mila nepečené kuličky

Připravte si Mila sušenky, máslo, rum dle chuti, cukr moučku, pokud budet třeba dosladit. Na obalení mleté ořechy, kokos nebo rozpuštěnou čokoládu. Sušenky nadrtíme, případně umeleme v mixéru, přidáme máslo, podle chuti rum a cukr. Másla jen tolik, aby jsme vytvořili hmotu na kuličky (cca 2 sušenky, 40 dkg másla). Vytvoříme kuličky, které obalíme a necháme v chladu ztuhnout.

Čokoládové lanýžky

Budete potřebovat: 100 g smetany ke šlehání, 100 g másla, 200 g kvalitní hořké čokolády, 50 g cukru krupice, kakao na vaření na obalení. Smetanu společně s máslem a cukrem zahřejeme až se cukr a máslo rozpustí. Pak přidáme rozlámanou čokoládu, pomalu ohříváme a mícháme do hladké hmoty. Dáme do lednice a necháme ztuhnout. Z hmoty tvarujeme malé lanýžky, kuličky..., které obalíme v kakau. 

Všechny tyto dobrůtky skladujte na chladném místě :o)

Světlé a tmavé sádlovky. Cukroví naší babičky

Pečeme s dětmi tradiční babiččino oblíbené cukroví. Základem tohoto cukroví je samozřejmě sádlo, ale nebojte se, výsledná chuť je božská.

Podvodníci... co to je? Rychlé a moc dobré vánoční cukroví

Možná je znáte jako potápníky nebo cukroví kynuté pod vodou. U nás nesmí chybět žádný rok. Já na nich miluji jejich drožďovou chuť, která se v ústech hladce snoubí se sladkou chutí moučkového cukru. Navíc jde o cukroví, se kterým vám krásně pomohou děti.

Podobné články

Gabriela Bartošovská

Píše Gabriela Bartošovská

Podzimní polévka z červené řepy

Na podzim je potřeba se jídlem pořádně zahřát! Ať už přijdete s dětmi o víkendu z procházky, hrabání listí, sbírání kaštanů, nebo prostě jen máte chuť na chutnou polévku, tak vám tato zeleninová vzpruha přijde vhod. Celý článek

Zdravé svačinky pro naše nejmenší

Ať už plánujeme jídelníček dětí dopředu nebo daný den, nesmíme zapomenout na svačiny. Svačina by měla být pestrá, zdravá a plná živin a samozřejmě také musí dětem chutnat, což nám děti umí pěkně ztížit. Celý článek

Tvarohové šátečky a koláčky bez kynutí plněné jablíčky

Nic moc počasí, ven se dostaneme málo, v lednici pár popadaných jablíček. Tak jsme se pustili do pečení. Základ byla dušená jablíčka ala povidla. Nejdřív jsme udělaly zdravější variantu šátečků z tvarohového těsta a jelikož nám ala povidla Celý článek

Komentáře