Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3 recepty na rychlé vánoční cukroví. Preclíky, lanýžky a mila kuličky

Datum přidání: 18. 12. 2019

Nestíháte? Známe to, a když už není čas na linecké, pracny nebo rohlíčky, přichází na řadu nepečené super rychlé cukroví. Uvidíte, že i po něm se zapráší a děti ho budou milovat.

Jdeme na to :o)

Čokoládové preclíky

Kupte klasické preclíky a namáčejte. Rozpusťte mléčnou, hořkou, bílou nebo jinak barevnou čokoládu a namočte preclík. Namočený preclík dejte stranou a vrchní stranu dozdobte - kokosem, barevnými kuličkami, strouhanými oříšky.... nechte zatvrdnout.

Mila nepečené kuličky

Připravte si Mila sušenky, máslo, rum dle chuti, cukr moučku, pokud budet třeba dosladit. Na obalení mleté ořechy, kokos nebo rozpuštěnou čokoládu. Sušenky nadrtíme, případně umeleme v mixéru, přidáme máslo, podle chuti rum a cukr. Másla jen tolik, aby jsme vytvořili hmotu na kuličky (cca 2 sušenky, 40 dkg másla). Vytvoříme kuličky, které obalíme a necháme v chladu ztuhnout.

Čokoládové lanýžky

Budete potřebovat: 100 g smetany ke šlehání, 100 g másla, 200 g kvalitní hořké čokolády, 50 g cukru krupice, kakao na vaření na obalení. Smetanu společně s máslem a cukrem zahřejeme až se cukr a máslo rozpustí. Pak přidáme rozlámanou čokoládu, pomalu ohříváme a mícháme do hladké hmoty. Dáme do lednice a necháme ztuhnout. Z hmoty tvarujeme malé lanýžky, kuličky..., které obalíme v kakau. 

Všechny tyto dobrůtky skladujte na chladném místě :o)

Světlé a tmavé sádlovky. Cukroví naší babičky

Pečeme s dětmi tradiční babiččino oblíbené cukroví. Základem tohoto cukroví je samozřejmě sádlo, ale nebojte se, výsledná chuť je božská.

Podvodníci... co to je? Rychlé a moc dobré vánoční cukroví

Možná je znáte jako potápníky nebo cukroví kynuté pod vodou. U nás nesmí chybět žádný rok. Já na nich miluji jejich drožďovou chuť, která se v ústech hladce snoubí se sladkou chutí moučkového cukru. Navíc jde o cukroví, se kterým vám krásně pomohou děti.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře