Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3 recepty na rychlé vánoční cukroví. Preclíky, lanýžky a mila kuličky

Datum přidání: 18. 12. 2019

Nestíháte? Známe to, a když už není čas na linecké, pracny nebo rohlíčky, přichází na řadu nepečené super rychlé cukroví. Uvidíte, že i po něm se zapráší a děti ho budou milovat.

Jdeme na to :o)

Čokoládové preclíky

Kupte klasické preclíky a namáčejte. Rozpusťte mléčnou, hořkou, bílou nebo jinak barevnou čokoládu a namočte preclík. Namočený preclík dejte stranou a vrchní stranu dozdobte - kokosem, barevnými kuličkami, strouhanými oříšky.... nechte zatvrdnout.

Mila nepečené kuličky

Připravte si Mila sušenky, máslo, rum dle chuti, cukr moučku, pokud budet třeba dosladit. Na obalení mleté ořechy, kokos nebo rozpuštěnou čokoládu. Sušenky nadrtíme, případně umeleme v mixéru, přidáme máslo, podle chuti rum a cukr. Másla jen tolik, aby jsme vytvořili hmotu na kuličky (cca 2 sušenky, 40 dkg másla). Vytvoříme kuličky, které obalíme a necháme v chladu ztuhnout.

Čokoládové lanýžky

Budete potřebovat: 100 g smetany ke šlehání, 100 g másla, 200 g kvalitní hořké čokolády, 50 g cukru krupice, kakao na vaření na obalení. Smetanu společně s máslem a cukrem zahřejeme až se cukr a máslo rozpustí. Pak přidáme rozlámanou čokoládu, pomalu ohříváme a mícháme do hladké hmoty. Dáme do lednice a necháme ztuhnout. Z hmoty tvarujeme malé lanýžky, kuličky..., které obalíme v kakau. 

Všechny tyto dobrůtky skladujte na chladném místě :o)

Světlé a tmavé sádlovky. Cukroví naší babičky

Pečeme s dětmi tradiční babiččino oblíbené cukroví. Základem tohoto cukroví je samozřejmě sádlo, ale nebojte se, výsledná chuť je božská.

Podvodníci... co to je? Rychlé a moc dobré vánoční cukroví

Možná je znáte jako potápníky nebo cukroví kynuté pod vodou. U nás nesmí chybět žádný rok. Já na nich miluji jejich drožďovou chuť, která se v ústech hladce snoubí se sladkou chutí moučkového cukru. Navíc jde o cukroví, se kterým vám krásně pomohou děti.

Podobné články

Domácí lenošení občas neuškodí aneb odpočíváme pohodlně

V životě mohou nastat situace, kdy doma strávíme více času než obvykle. Nejčastěji nás z běžného životního tempa vyřadí onemocnění, ale může klidně jít jen o naše rozhodnutí prolenošit den bez nějakých valných aktivit. Celý článek

Vyrobte si doma dezinfekční gel na ruce

Díky koronaviru je nejen nedostatek roušek a respirátorů, ale také desinfekčních prostředků. A jak už to většinou bývá, co nelze sehnat v obchodě, snažíme se vyrobit svépomocí. Je to možné i v případě zmiňovaného dezinfekčního gelu k mytí rukou. Celý článek

Křupavý domácí chléb. Jiný už chtít nebudete

Tento recept máme vyzkoušený na spoustu variant, jednoduchý chlebík, s bylinkami, s oříšky... vždy vyšel na jedničku. Příprava zabere pár minut, kynutí je už delší, ale stojí to za to a nebudete litovat. Celý článek

Komentáře