Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

3 recepty na rychlé vánoční cukroví. Preclíky, lanýžky a mila kuličky

Datum přidání: 18. 12. 2019

Nestíháte? Známe to, a když už není čas na linecké, pracny nebo rohlíčky, přichází na řadu nepečené super rychlé cukroví. Uvidíte, že i po něm se zapráší a děti ho budou milovat.

Jdeme na to :o)

Čokoládové preclíky

Kupte klasické preclíky a namáčejte. Rozpusťte mléčnou, hořkou, bílou nebo jinak barevnou čokoládu a namočte preclík. Namočený preclík dejte stranou a vrchní stranu dozdobte - kokosem, barevnými kuličkami, strouhanými oříšky.... nechte zatvrdnout.

Mila nepečené kuličky

Připravte si Mila sušenky, máslo, rum dle chuti, cukr moučku, pokud budet třeba dosladit. Na obalení mleté ořechy, kokos nebo rozpuštěnou čokoládu. Sušenky nadrtíme, případně umeleme v mixéru, přidáme máslo, podle chuti rum a cukr. Másla jen tolik, aby jsme vytvořili hmotu na kuličky (cca 2 sušenky, 40 dkg másla). Vytvoříme kuličky, které obalíme a necháme v chladu ztuhnout.

Čokoládové lanýžky

Budete potřebovat: 100 g smetany ke šlehání, 100 g másla, 200 g kvalitní hořké čokolády, 50 g cukru krupice, kakao na vaření na obalení. Smetanu společně s máslem a cukrem zahřejeme až se cukr a máslo rozpustí. Pak přidáme rozlámanou čokoládu, pomalu ohříváme a mícháme do hladké hmoty. Dáme do lednice a necháme ztuhnout. Z hmoty tvarujeme malé lanýžky, kuličky..., které obalíme v kakau. 

Všechny tyto dobrůtky skladujte na chladném místě :o)

Světlé a tmavé sádlovky. Cukroví naší babičky

Pečeme s dětmi tradiční babiččino oblíbené cukroví. Základem tohoto cukroví je samozřejmě sádlo, ale nebojte se, výsledná chuť je božská.

Podvodníci... co to je? Rychlé a moc dobré vánoční cukroví

Možná je znáte jako potápníky nebo cukroví kynuté pod vodou. U nás nesmí chybět žádný rok. Já na nich miluji jejich drožďovou chuť, která se v ústech hladce snoubí se sladkou chutí moučkového cukru. Navíc jde o cukroví, se kterým vám krásně pomohou děti.

Podobné články

Spolupracujeme s Máma v kuchyni

Šťavnatá hovězí sekaná s čočkou (od 8 měsíců)

Luštěniny i hovězí maso jsou dobrým zdrojem železa, které podporuje krvetvorbu, a spousta dětí je chudokrevných, neb tyto dvě suroviny (a s nimi i zelená zelenina, která je na železo také bohatá) nejsou zrovna jejich favority. Celý článek

Píše Redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Vánoční akce 2019 s dětmi a pro děti

Přinášíme Vám několik tipů na adventní a vánoční akce z různých koutů České republiky. Přejeme příjemně prožitý advent, veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku! Celý článek

Aktivní podzim s dětmi bez nemocí

Nejbarevnějším obdobím roku je podzim, nicméně se kvůli velkým výkyvům teplot a sychravému počasí jedná také o období, kdy jsme nejnáchylnější k nemocem a nachlazení. Základním kamenem úspěchu je dobrá imunita, která se však nevybuduje během týdne. Celý článek

Komentáře