Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

4 tipy na zahradní posezení, které oceníte vy i vaše děti

Datum přidání: 22. 7. 2017

Píše Katka Václavková

Zahrada je místem odpočinku. Nabízí útočiště po náročných dnech, radost v podobě každoroční úrody a pro děti i nový, kouzelný svět ke všem jejich hrám. Jen málokde můžete nabrat tolik síly a duševní pohody. Přistupujte proto k jejímu zařizování kreativně i s rozvahou.

Vybavení zahrady můžete pojmout různými způsoby. Ačkoli výběrem odděleného posezení pro děti a dospělé zajisté nic nezkazíte, zkuste se pro změnu poohlédnout spíš po něčem, co potěší srdce velkých i malých. Není totiž nad sdílenou radost a společně strávené chvíle. Možností máte hned několik.

Zábava i relax v jednom – houpací sítě nezklamou nikdy

Je vědecky dokázáno, že houpavý pohyb má na lidský organismus uklidňující účinky. Znáte ale na druhou stranu lepší pocit, než se v teplém letním dni pohupovat s nějakou dobrou knížkou nebo pouze snít s očima upřenýma na mraky? Houpací síť dětem poslouží jako skvělé místo pro hraní všelijakých námořnických her, ale oceníte ji i vy při každodenním odpočinku. Mějte však na paměti, že se hodí spíše k ležení.

Při jejím výběru zohledněte materiál a maximální nosnost. Nejčastěji se houpací sítě vyrábějí ze 100% bavlny, která je pevná a na dotek velmi příjemná. Seženete ale i kombinaci bavlny a polyesteru nebo 100% nylon. Ten vyniká pestrobarevnými kombinacemi i různými ornamenty.

Maximální nosnost houpací sítě pro jednu osobu se pohybuje od 100 do 120 kg. Sehnat se ale dají i pro dvě osoby, rodinu nebo naopak pro naše nejmenší. Houpací síť je poměrně náročná na prostor, proto si ji pořiďte pouze tehdy, máte-li ji skutečně kam pověsit (nejlépe mezi dva nepříliš vzdálené a podobně silné stromy).

Při nedostatku prostoru stále zbývají závěsná křesla

Na rozdíl od houpacích sítí jsou závěsná křesla primárně určená k sezení. Díky tomu zabírají podstatně méně prostoru a nevyžadují tolik místa ani na zahradě. Často se vyrábí z přírodního nebo umělého ratanu, oba vynikají pevností, pružností a dlouhou životností, ale přírodní špatně zvládá vlhko. Na zahradu proto raději volte umělý. Ten je obohacený i o speciální vlákna, která zvyšují celkovou odolnost na tolik, že zcela bez problémů vydrží i dětské lumpačení.

Křesla pak můžete zavěsit jak ze stromu na zahradě, z trámu na terase nebo pořídit variantu ve stojanu. Pro ni se nejčastěji užívá kov nebo tvrdá dřeva.

Univerzálnost hraje prim – co takhle lehátko pro celou rodinu?

Ačkoli zahradní lehátko v té či oné podobě vlastní dnes téměř každý, uvažovali jste někdy o

takovém, na které se vejde hned několik členů vaší rodiny? Relaxační lehátka pro více osob se snadno stávají ozdobou každé zahrady, navíc se na nich i s dětmi můžete ukrýt před ostrými slunečními paprsky.

Zlatá klasika na konec – zahradní houpačky

Další variantou z relaxačního posezení a také stále oblíbenou klasikou jsou zahradní houpačky. Kvůli bezpečnosti sledujte nosnost, použitý materiál a v potaz berte i míru užívání. Pro každodenní používání je přeci jen potřeba věnovat výběru o něco větší pozornost.

Zahradní houpačky se dnes nejčastěji vyrábí s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí. Dřevo dokreslí rodinnou atmosféru a skvěle se hodí k rodinnému domku. Navíc jsou z něj vyrobené houpačky s větší váhovou tolerancí. Vždy je ale doplňte o polstry, případně polštářky. Sezení se tak stane příjemnější a vaše zahrada se zase o něco více zútulní.

Kovové zahradní houpačky seženete podstatně levněji, ale jejich kvalita se může kus od kusu lišit. Kov se navíc nutně nehodí do každé zahrady, proto je potřeba vybírat takovou houpačku obzvlášť důkladně.

Podobné články

Věděli jste, že čekanka je plná vitamínů? Vyzkoušejte recept na zapečenou čekanku

Zelenina, která se právě v zimních měsících dá koupit snad v každém obchodě. Jen ji dost často míjíme, protože nevíme…, ale to je chyba. Čekanka obsahuje mnoho potřebných látek pro náš organismus. Celý článek

Spolupracujeme s Máma v kuchyni

Šťavnatá hovězí sekaná s čočkou (od 8 měsíců)

Luštěniny i hovězí maso jsou dobrým zdrojem železa, které podporuje krvetvorbu, a spousta dětí je chudokrevných, neb tyto dvě suroviny (a s nimi i zelená zelenina, která je na železo také bohatá) nejsou zrovna jejich favority. Celý článek

3 recepty na rychlé vánoční cukroví. Preclíky, lanýžky a mila kuličky

Nestíháte? Známe to a když už není čas na linecké, pracny nebo rohlíčky, přichází na řadu nepečené super rychlé cukroví. Uvidíte, že i po něm se zapráší a děti ho budou milovat. Celý článek

Komentáře