Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Aby bylo cestování s dětmi co nejpříjemnější. Máme pár tipů

Datum přidání: 20. 7. 2020

Spousta z nás letos vyrazí na dovolenou kvůli proběhlé pandemii COVID automobilem. Jestliže máte malé děti, možná se cesty obáváte, zvláště, pokud bude několikahodinová. Vyrazit můžete na noc, aby děti cestování prospaly, ale mnozí chceme z různých důvodů jet přece jen ve dne.

Existuje naštěstí mnoho vychytávek i činností, které vám jízdu v autě zpříjemní, ať už bude probíhat s miminkem, školkaři nebo školáčky. Znáte je všechny?

Aby vám nebylo vedro

V létě nás pocení a horko pronásleduje na každém kroku ve dne i v noci. Je skvělé mít na autosedačkách letní potahy, které zajistí komfort a pohodlí i v parnu. Na okna dětem pořiďte stínicí clony, přes které je vidět ven, ale zabrání sluníčku dítko obtěžovat září i teplem. Větším dětem můžete koupit malé ventilátory do ruky, které fungují na ruční pohon nebo baterii. Z toho, jak bezvadně fungují, budete nadšeni i vy, rodiče. Anebo si před cestou vyrobte vějíře, které později mohou posloužit i jako chvilková zábava.

Opora pro spící drobotinu

Mnoho dětí cestou usne, ať už je jakákoli denní či noční hodina. Aby jim hlavička nepadala na stranu a v zatáčkách doslova nependlovala sem a tam, je dobré mít polštářek ve tvaru podkovy, tzv. nákrčník. Koupit můžete různé modely od nafukovacích, po látkové přes plyšové. Podobným řešením je „mini polštářek“, který se připíná na bezpečnostní pás.

Léky proti nevolnosti

Ušetřete si nervy i starosti s poblinkaným děťátkem. I jemu zároveň neznechuťte cestování tím, že by se poblinkalo a obávalo se zatáček nebo nepříjemných „houpaček“. Bývá-li vašemu synovi nebo dceři špatně, půl hodiny před cestou mu podejte lék proti nevolnosti při cestování. Je volně dostupný a funguje výborně.

Zabavte malé i velké

Máte-li miminko, můžete mu koupit různé hračky, které se dají připnout na sedačku před ním, anebo na autosedačku. Skvělé jsou i hrací pultíky se spoustou zábavy a činností. Batolátka i starší děti se budou moct lépe hrát díky cestovnímu stolečku na autosedačku. Hračky nebudou sklouzávat na podlahu auta, bude si moct kreslit, skládat puzzle nebo třeba hrát s magnetickou tabulkou.

Cestování autem v létě aneb jde to i bez pocení

Cestování autem v horkých letních měsících je pro děti i rodiče nepříjemnou záležitostí. Horké, vyhřáté peklo přináší diskomfort pro celou posádku.

Podíváme-li se na větší děti, ty můžete zabavit puštěním hezké pohádky nebo rodinného filmu, stačí pořídit obrazovky do auta, jež se umisťují na sedačky před nimi. Anebo tablety, na nichž si může každý pustit, co je mu libo. Hry také urychlí cestu, a to jak na telefonech, tak tabletech, konzolích… Jen pozor, aby tímto způsobem netrávily čas příliš dlouho. Všeho moc škodí.

Zabavit se můžete ale i bez hraček nebo technických vymožeností. Což takhle slovní fotbal? Anebo hádání, jaké zvíře jste, když budete napovídat drobnými indiciemi? Také vás může bavit dělat různé činnosti při setkání se cestou s různými předměty – jedete po mostě, pak všichni musí zvednout nohy. Anebo uvidíte-li železniční přejezd, začnete zpívat nějakou píseň. Potkali jste louku s krávami? Tak to je na řadě vyprávěním vtipu každým z vás. Pravidla je dobré nastavit před cestou.

Větší děti baví i sledovat cestu na navigaci nebo v reálné mapě. Ubíhá město za městem, vědí, která vesnice bude následovat, že pojedete kolem jezera nebo hradu…

Mají vaše děti oblíbenou pohádku nebo skupinu? Pusťte jim milované písničky, vyprávěnou pohádku nebo třeba básničky. V případě, že písničky nebo básničky znáte, nezapomeňte se zapojit také.

Hračky, lahvičky, knížky na svém místě

Aby v autě nebyl nepořádek a zároveň věci nekontrolovaně neměnily své místo, hodit se vám budou praktické organizéry, které lze pověsit na sedadlo řidiče a spolujezdce. Vejde se do nich mnohé a vše je stále po ruce.

Pohodlné autosedačky

V neposlední řadě je podstatné, aby se dětem dobře sedělo. Na delší trasy je vhodné mít polohovatelné typy autosedaček, které lze při spaní sklopit do polo lehu. Také dbejte na to, aby nebyla sedací část tvrdá. Jestli používáte pro děti již jen podsedáky, některé modely nemají polstrování a jsou skutečně nepohodlné na delší cestování. Zeptejte se dětí předem, jak se jim v autosedačce sedí a nepohodlní řešte.

V autě se dá dělat kde co. Také hrát na hudební nástroje, vymýšlet písničky, básničky, pohádky, vybarvovat omalovánky, mandaly, hrát si s maňásky, počítat auta určitých značek nebo barev, také chvíli telefonovat s babičkami, sestřenicemi, bratranci… Je jen na vás, co vám bude milé.

Jak vybrat dětskou autosedačku? Jen správná autosedačka bude bezpečná

Obecně platí, že se při výběru autosedačky nevyplatí šetřit, jde o ochranu vašeho dítěte. Už z porodnice jeďte bezpečně s autosedačkou. Mít autosedačku nám „velí“ zákon, ale především zdravý rozum a láska k dětem.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře