Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Aktivní podzim s dětmi bez nemocí

Datum přidání: 6. 11. 2019

Nejbarevnějším obdobím roku je podzim, nicméně se kvůli velkým výkyvům teplot a sychravému počasí jedná také o období, kdy jsme nejnáchylnější k nemocem a nachlazení. Základním kamenem úspěchu je dobrá imunita, která se však nevybuduje během týdne. Některé děti jsou k nemocem náchylnější, jiným se nemoci vyhýbají obloukem, aniž by proto něco více dělaly. Jak v tomto čase přizpůsobit běžný režim, abychom zůstali i s dětmi zdraví?

Základem je pestrá a vyvážená strava po celý rok, s příchodem podzimu však nikomu neuškodí zařadit do jídelníčku zeleninové polévky, bylinkové čaje a samozřejmě nejen sezónní ovoce a zeleninu. Ty můžete podávat i jako smoothie (mixovaný nápoj), ve kterém zajistíte přísun vitamínů z čerstvých surovin.

Oblékejme děti do vrstev

Se změnou počasí automaticky řešíme, jak se obléci. Vrstev by nemělo být ani moc, ani málo a u dětí bychom měli vždy pamatovat na adekvátní čepici. I když na sobě nemáme v teplejších dnech tolik oblečení, nezapomínejme také na zakrytí krku, který se při nachlazení umí velmi rychle ozvat!

Je také dobré nesoudit děti automaticky podle sebe, každému člověku stačí k pocitu tepla jiný počet vrstev, a tak zatímco se zimomřivá maminka může choulit v zimním kabátu, dítěti na hřišti může klidně stačit teplejší mikina. Každopádně mít v záloze další vrstvu jak pro sebe, tak pro dítě se vyplatí. Mějte při ruce také deštník či pláštěnku a proti ostrému větru dětem natřete ruce a obličej dobrým krémem. Čím více se budeme s teplotami blížit k zimě, tím více oceníte kvalitní termosku, která vás kdekoliv venku zahřeje teplým nápojem.

Cibulové vrstvení

Je vhodné oblékat děti do více vrstev tenčího oblečení, které při přechodu do tepla můžete vysvléci a nebo naopak obléknout. 

Připravte své rodině příjemnou podzimní dovolenou v Čechách

Čas dovolených je pryč, ale i na podzim můžeme prožít nezapomenutelné zážitky s našimi nejbližšími. Stačí jen vědět o správných místech, kde návštěva nadchne i děti. Ať už chcete do Čech nebo na Moravu, zde je několik tipů, kde se vám bude zajisté líbit.

Buďte s děmti venku

S dětmi jakéhokoliv věku se nebojte trávit čas venku i na podzim. Novorozencům a malinkým dětem se nedoporučuje pobyt v teplotě -5 °C a nižší, do té doby klidně můžete vyrazit na hřiště nebo alespoň na krátkou vycházku. Vždyť na podzim se dá vymyslet tolik aktivit pro společně strávený čas! Posbírejte kaštany a sestavte z nich zvířátka, z barevného listí a jiných podzimních dekorací můžete společně vytvořit ozdobný věnec, vydlabejte si dýni, nasbírejte houby anebo vyrazte pouštět draka. Stejně tak můžete společně zajít zapálit svíčku na hřbitov i jindy než na Dušičky – pokud ven vyrazíte po setmění, taková vycházka bude mít vždy své kouzlo.

Podzimní listí je také skvělým pozadím pro rodinné fotografie – můžete si domluvit fotografa a zachytit tyto jedinečné chvíle nejen pro sebe, ale i pro širší rodinu. Takové fotky pak mohou být i skvělým vánočním dárkem... Podzim je prostě krásným ročním obdobím, nenechejme si jej proklouznout mezi prsty a užijme si jeho teplé i chladnější dny jinde než na gauči u televize!

Podobné články

Svačinky do školy pro děti. Inspirace na pomazánky, bezlepkové svačiny a jiné

Co vyzkoušet také trochu jinou svačinu než housku se šunkou? Salátek, bezlepkové palačinky, zdravý sendvič nebo mňamkovou pomazánku s ředkvičkou, cizrnou nebo "hermelínem"? Celý článek

DIY domácí sliz

Návodů na tuto hmotu je na internetu opravdu hodně. Vyzkoušeli jsme 3 možné postupy výroby slizu. Jeden je s jedlou sodou, na druhý je třeba tekutý škrob a třetí je s boraxem. Proč se do toho pustit? Fajn zábava pro děti a hra s ním příjemně uklidňuje. Celý článek

Píše Hana Müllerová

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat. Celý článek

Komentáře