Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Aktivní podzim s dětmi bez nemocí

Datum přidání: 6. 11. 2019

Nejbarevnějším obdobím roku je podzim, nicméně se kvůli velkým výkyvům teplot a sychravému počasí jedná také o období, kdy jsme nejnáchylnější k nemocem a nachlazení. Základním kamenem úspěchu je dobrá imunita, která se však nevybuduje během týdne. Některé děti jsou k nemocem náchylnější, jiným se nemoci vyhýbají obloukem, aniž by proto něco více dělaly. Jak v tomto čase přizpůsobit běžný režim, abychom zůstali i s dětmi zdraví?

Základem je pestrá a vyvážená strava po celý rok, s příchodem podzimu však nikomu neuškodí zařadit do jídelníčku zeleninové polévky, bylinkové čaje a samozřejmě nejen sezónní ovoce a zeleninu. Ty můžete podávat i jako smoothie (mixovaný nápoj), ve kterém zajistíte přísun vitamínů z čerstvých surovin.

Oblékejme děti do vrstev

Se změnou počasí automaticky řešíme, jak se obléci. Vrstev by nemělo být ani moc, ani málo a u dětí bychom měli vždy pamatovat na adekvátní čepici. I když na sobě nemáme v teplejších dnech tolik oblečení, nezapomínejme také na zakrytí krku, který se při nachlazení umí velmi rychle ozvat!

Je také dobré nesoudit děti automaticky podle sebe, každému člověku stačí k pocitu tepla jiný počet vrstev, a tak zatímco se zimomřivá maminka může choulit v zimním kabátu, dítěti na hřišti může klidně stačit teplejší mikina. Každopádně mít v záloze další vrstvu jak pro sebe, tak pro dítě se vyplatí. Mějte při ruce také deštník či pláštěnku a proti ostrému větru dětem natřete ruce a obličej dobrým krémem. Čím více se budeme s teplotami blížit k zimě, tím více oceníte kvalitní termosku, která vás kdekoliv venku zahřeje teplým nápojem.

Cibulové vrstvení

Je vhodné oblékat děti do více vrstev tenčího oblečení, které při přechodu do tepla můžete vysvléci a nebo naopak obléknout. 

Připravte své rodině příjemnou podzimní dovolenou v Čechách

Čas dovolených je pryč, ale i na podzim můžeme prožít nezapomenutelné zážitky s našimi nejbližšími. Stačí jen vědět o správných místech, kde návštěva nadchne i děti. Ať už chcete do Čech nebo na Moravu, zde je několik tipů, kde se vám bude zajisté líbit.

Buďte s děmti venku

S dětmi jakéhokoliv věku se nebojte trávit čas venku i na podzim. Novorozencům a malinkým dětem se nedoporučuje pobyt v teplotě -5 °C a nižší, do té doby klidně můžete vyrazit na hřiště nebo alespoň na krátkou vycházku. Vždyť na podzim se dá vymyslet tolik aktivit pro společně strávený čas! Posbírejte kaštany a sestavte z nich zvířátka, z barevného listí a jiných podzimních dekorací můžete společně vytvořit ozdobný věnec, vydlabejte si dýni, nasbírejte houby anebo vyrazte pouštět draka. Stejně tak můžete společně zajít zapálit svíčku na hřbitov i jindy než na Dušičky – pokud ven vyrazíte po setmění, taková vycházka bude mít vždy své kouzlo.

Podzimní listí je také skvělým pozadím pro rodinné fotografie – můžete si domluvit fotografa a zachytit tyto jedinečné chvíle nejen pro sebe, ale i pro širší rodinu. Takové fotky pak mohou být i skvělým vánočním dárkem... Podzim je prostě krásným ročním obdobím, nenechejme si jej proklouznout mezi prsty a užijme si jeho teplé i chladnější dny jinde než na gauči u televize!

Podobné články

Vánoční zdobení stromku. DIY aktivita pro nejmenší

Jednoduchá vánoční aktivita pro nejmenší dětičky, které by rády zdobily stromek, ale ještě je čas. Vyrobte jim jejich vlastní stromeček, který si mohou zdobit podle svého a stále znovu a znovu. Celý článek

Píše Redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Vánoční akce 2019 s dětmi a pro děti

Přinášíme Vám několik tipů na adventní a vánoční akce z různých koutů České republiky. Přejeme příjemně prožitý advent, veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku! Celý článek

Uzená polévka z máslové dýně. Budete ji zbožňovat

Čas dýní je v plném proudu. A tak i u nás došlo na recept s touto sezonní plodinou. Pro děti jsou dýně především zábava, ale jsou i jako pěkná dekorace a v neposlední řadě pochoutka. Naše uzená dýňová polévka, doladěná bylinkami je TOP, vyzkoušejte. Celý článek

Komentáře