Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Albi Kouzelné čtení a elektronická tužka

Datum přidání: 10. 5. 2020
kakaová Vafle

Píše kakaová Vafle

Minulý rok Vilíka začaly bavit Staré pověsti české, ale nic, co by mu mohlo rozšířit zájem (krom samotné knihy) jsem nenašla, právě krom jednoho dílu Kouzelného čtení. Rozhodli jsme se Albi tužku vyzkoušet a koupili základní sadu s atlasem světa a přikoupili pár knih na zkoušku.

Ve svém okolí i na Facebooku vidím z reakcí rodičům, že kupují tužku hlavně z jednoho důvodu – koupím ji (i když to není levné) a budu doufat, že to děti na chvíli zabaví a já budu mít konečně klid.

To je mi na tom nejvíc líto.

Beru knížku jako super pro vtáhnutí dítěte do tématu. Pokud už doma dítě tužku zapne, sedněte si vedle něj. Poslouchejte, co dělá, sledujte, co jej zajímá, co naopak přeskakuje a proč. Ptejte se, doplňujte, hledejte.

Baví dítě vesmír? Nekupte jen ten díl, ale kupte i klasickou knihu, běžte do planetária, doplňte miniaturami, sestavte si papírový model rakety, namalujte si vlastní sluneční soustavu.

Pár fotek knih, které jsme koupili jako první várku nebo ty, které jsme dostali. U Vilíka (6,5r) vede rozhodně Vesmír a Staré pověsti, u Dori (4 r) je to Pohádkové učení.

Knihy doma děti vytáhnou tak jednou za týden, berou je ale na každou návštěvu nebo pokud přespávají u babiček. Zabalí kufřík s aktuálními hity a je to. Babičky už znají knihy nazpaměť :))

Ad sluchátka – děti spokojené maximálně, za pětistovku hodně radosti. Philips SHK2000 – dostaly děti od prababičky pod stromeček a zatím jsme nenašli chybičku.

Podobné články

Své děti můžete „zdravě“ hlídat díky chytrým hodinkám LAMAX WatchY2

O naše děti se bojíme v každém jejich věku. Velký okamžik přichází, když začínají chodit domů ze školy bez doprovodu, přihlásily se do kroužku, do něhož musí dojíždět autobusem, nebo se vrací k večeru od kamarádů a my trneme, zda dobře dorazí. Celý článek

Little B

Píše Little B

Video: výbavička do postýlky pro miminko

Jukněte na krátký sestřih videa od Little B, kde vám ukáže sladce vybavenou postýlku pro holčičku. Nechte se inspirovat, třeba ještě něco pořídíte i pro svá zlatíčka. Celý článek

Jak vybrat dětskou autosedačku? Jen správná autosedačka bude bezpečná

Obecně platí, že se při výběru autosedačky nevyplatí šetřit, jde o ochranu vašeho dítěte. Už z porodnice jeďte bezpečně s autosedačkou. Mít autosedačku nám „velí“ zákon, ale především zdravý rozum a láska k dětem. Celý článek

Komentáře