Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Aniball vás připraví na přirozený porod. Vyzkoušela jste, co na něj říkáte?

Datum přidání: 11. 5. 2020

Každá žena touží po přirozeném porodu bez komplikací a s co nejméně zásahy. Některé se takovému průběhu snaží pomoci pravidelným posilováním pánevního dna a jiné k tomu využívají pomůcku zvanou Aniball. Proč se na porod připravovat právě s Aniballem a jak může pomoci k jeho hladkému průběhu?

Co je to Aniball?

Jedná se o pomůcku k posilování pánevního dna. Součástí balení je balonek vyrobený z lékařského silikonu, mechanická pumpička, hadička, spojovací redukce a ventil. Balonek zasunete do pochvy a pomocí pumpičky budete vědomě posilovat pánevní dno. Používání Aniballu umožňuje nácvik vědomého uvolnění porodních cest za pomoci hlubokého nádechu, vyzkoušení nejvhodnější porodní polohy a pocitu tlaku, který způsobuje nutkání na vypuzování miminka. Podporuje tak intuitivní chování, které je pro hladký porod zásadní.

Existují rizika spojená s použitím Aniballu?

Neobsahuje žádné nebezpečné látky a je ověřeno, že nezpůsobuje předčasný porod ani trvalé natažení svalstva. Nemusíte se obávat ani trvalého rozšíření poševního prostoru. Účelem cvičení není ovlivňovat pochvu, ale svaly pánevního dna v rámci prevence jejich poranění v průběhu porodu.

Aniball nemůže prasknout, což bylo testováno v extrémních podmínkách. Během cvičení máte díky obousměrnému ventilu plně pod kontrolou velikost balonku, můžete ho tedy kdykoliv zmenšit, zcela vyfouknout a bezpečně vyjmout přesně podle vaší potřeby. Aniball by nikdy neměl působit nepříjemné pocity či dokonce bolest, proto vždy poslouchejte své tělo a balonek nafoukněte jen na pro vás komfortní velikost.

Jak dosáhnout kýžených výsledků?

Abyste s Aniballem dosáhla co nejlepšího průběhu porodu, je potřeba dodržovat pokyny k jeho použití. Začít se cvičením můžete po ukončeném 36. týdnu těhotenství, ale pozitivní vliv na průběh porodu má i pozdější využívání Aniballu. Ideální doba cvičení je alespoň 15 minut denně. Cvičit klidně můžete déle i častěji než jednou denně, jediným faktorem, určujícím délku a frekvenci cvičení by mělo být vaše pohodlí.

Podobné články

Soužití více generací v jednom domě aneb jak se z toho nezbláznit

Každá mladá rodina jednou stojí před rozhodnutím, jak se postavit k otázce bydlení. Zatímco v minulosti bylo samozřejmé, že všechny generace jedné rodiny žily spolu pod jednou střechou, v dnešní době se jedná spíše o výjimku. Celý článek

Odmlouvali jsme my, odmlouvají i dnešní děti. Proč se tak děje a jak odmlouvání řešit?

Každý rodič nedočkavě čeká na první slovo svého dítěte. U prvních „slůvek“ povzbuzujeme, chválíme, radujeme se z pokroků. Velmi brzy však přijde přání rodičů, aby na chvilku zavřelo pusu, nevykřikovalo, nezpívalo, nevrčelo… A když přijde doba odmlouvání… Celý článek

Jak vybrat kočárek? Rady a tipy pro správný výběr

V dnešní nabídce kočárků pro děti, kterou na trhu najdeme, se můžeme lehce „ztratit“. Volit můžeme z dvojkombinací či trojkombinací, v nabídce jsou nejen klasické čtyřkolky, ale i trojkolky. Můžete pořídit kočárek pro jedno miminko, ale také pro dvojčata... Celý článek

Komentáře