Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Aniball vás připraví na přirozený porod. Vyzkoušela jste, co na něj říkáte?

Datum přidání: 11. 5. 2020

Každá žena touží po přirozeném porodu bez komplikací a s co nejméně zásahy. Některé se takovému průběhu snaží pomoci pravidelným posilováním pánevního dna a jiné k tomu využívají pomůcku zvanou Aniball. Proč se na porod připravovat právě s Aniballem a jak může pomoci k jeho hladkému průběhu?

Co je to Aniball?

Jedná se o pomůcku k posilování pánevního dna. Součástí balení je balonek vyrobený z lékařského silikonu, mechanická pumpička, hadička, spojovací redukce a ventil. Balonek zasunete do pochvy a pomocí pumpičky budete vědomě posilovat pánevní dno. Používání Aniballu umožňuje nácvik vědomého uvolnění porodních cest za pomoci hlubokého nádechu, vyzkoušení nejvhodnější porodní polohy a pocitu tlaku, který způsobuje nutkání na vypuzování miminka. Podporuje tak intuitivní chování, které je pro hladký porod zásadní.

Existují rizika spojená s použitím Aniballu?

Neobsahuje žádné nebezpečné látky a je ověřeno, že nezpůsobuje předčasný porod ani trvalé natažení svalstva. Nemusíte se obávat ani trvalého rozšíření poševního prostoru. Účelem cvičení není ovlivňovat pochvu, ale svaly pánevního dna v rámci prevence jejich poranění v průběhu porodu.

Aniball nemůže prasknout, což bylo testováno v extrémních podmínkách. Během cvičení máte díky obousměrnému ventilu plně pod kontrolou velikost balonku, můžete ho tedy kdykoliv zmenšit, zcela vyfouknout a bezpečně vyjmout přesně podle vaší potřeby. Aniball by nikdy neměl působit nepříjemné pocity či dokonce bolest, proto vždy poslouchejte své tělo a balonek nafoukněte jen na pro vás komfortní velikost.

Jak dosáhnout kýžených výsledků?

Abyste s Aniballem dosáhla co nejlepšího průběhu porodu, je potřeba dodržovat pokyny k jeho použití. Začít se cvičením můžete po ukončeném 36. týdnu těhotenství, ale pozitivní vliv na průběh porodu má i pozdější využívání Aniballu. Ideální doba cvičení je alespoň 15 minut denně. Cvičit klidně můžete déle i častěji než jednou denně, jediným faktorem, určujícím délku a frekvenci cvičení by mělo být vaše pohodlí.

Podobné články

Jak trestat děti, aby své prohřešky neopakovaly...

Mezi jakési výchovné normy ve společnosti patří, že v případě nevhodného chování následuje reakce rodičů v podobě trestu. Avšak ať jsme sebevynalézavější v jeho formě, mnoho dětí se z trestu nepoučí. Kde tedy děláme chybu? Celý článek

Koupel v těhotenství. Jaký názor mají odborníci?

Mnohé z nás byly před otěhotněním zvyklé dávat si horkou koupel. Tento rituál plný vůně a pěny uvolňoval stres a navozoval chvíle klidu a odpočinku. Od počátku těhotenství však platí jiná pravidla než v běžném životě Celý článek

Proč vyrazit na dovolenou sama a bez dětí? Pár dní stojí za to...

Celý rok plyne svým obvyklým tempem a všichni členové domácnosti jsou zvyklí na příjemnou rutinu. Může se zdát, že některé věci fungují tak nějak automaticky, ale jen matka ví, kolik je za tím vším práce. Celý článek

Komentáře