Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Aniball vás připraví na přirozený porod. Vyzkoušela jste, co na něj říkáte?

Datum přidání: 11. 5. 2020

Každá žena touží po přirozeném porodu bez komplikací a s co nejméně zásahy. Některé se takovému průběhu snaží pomoci pravidelným posilováním pánevního dna a jiné k tomu využívají pomůcku zvanou Aniball. Proč se na porod připravovat právě s Aniballem a jak může pomoci k jeho hladkému průběhu?

Co je to Aniball?

Jedná se o pomůcku k posilování pánevního dna. Součástí balení je balonek vyrobený z lékařského silikonu, mechanická pumpička, hadička, spojovací redukce a ventil. Balonek zasunete do pochvy a pomocí pumpičky budete vědomě posilovat pánevní dno. Používání Aniballu umožňuje nácvik vědomého uvolnění porodních cest za pomoci hlubokého nádechu, vyzkoušení nejvhodnější porodní polohy a pocitu tlaku, který způsobuje nutkání na vypuzování miminka. Podporuje tak intuitivní chování, které je pro hladký porod zásadní.

Existují rizika spojená s použitím Aniballu?

Neobsahuje žádné nebezpečné látky a je ověřeno, že nezpůsobuje předčasný porod ani trvalé natažení svalstva. Nemusíte se obávat ani trvalého rozšíření poševního prostoru. Účelem cvičení není ovlivňovat pochvu, ale svaly pánevního dna v rámci prevence jejich poranění v průběhu porodu.

Aniball nemůže prasknout, což bylo testováno v extrémních podmínkách. Během cvičení máte díky obousměrnému ventilu plně pod kontrolou velikost balonku, můžete ho tedy kdykoliv zmenšit, zcela vyfouknout a bezpečně vyjmout přesně podle vaší potřeby. Aniball by nikdy neměl působit nepříjemné pocity či dokonce bolest, proto vždy poslouchejte své tělo a balonek nafoukněte jen na pro vás komfortní velikost.

Jak dosáhnout kýžených výsledků?

Abyste s Aniballem dosáhla co nejlepšího průběhu porodu, je potřeba dodržovat pokyny k jeho použití. Začít se cvičením můžete po ukončeném 36. týdnu těhotenství, ale pozitivní vliv na průběh porodu má i pozdější využívání Aniballu. Ideální doba cvičení je alespoň 15 minut denně. Cvičit klidně můžete déle i častěji než jednou denně, jediným faktorem, určujícím délku a frekvenci cvičení by mělo být vaše pohodlí.

Podobné články

Soutěž o krásné hračky Niny pro nejmenší

Pořídit dárek dětem není tak složité, tedy u těch, které už ví, o co jde. Ty menší malují nebo píšou dopis Ježíškovi, větší si prostě jasně řeknou, co by rády, ale co nejmenší zlatíčka? Celý článek

Rozumný pomocník při péči o miminko. Obousměrná digitální chůvička značky Babymoov

Drtivá většina nastávajících maminek chystá věci potřebné k péči o miminko již před samotným porodem. Neznám ženu, která by s příchodem nového člena rodiny nepřemýšlela nad tím, co bude a co nebude potřeba. Celý článek

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Píše MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pravidelným cvičením k vytouženému dítěti

V minulém díle jsme se podívali na to, jak může naše snahy o otěhotnění podpořit správná strava. Dnes se zaměříme na pohyb a řekneme si, jak nám může při dosažení našeho vytouženého cíle pomoci správné cvičení. Celý článek

Komentáře