Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Boty na cvičení nebo do bazénu? Slipstop capáčky i pro školáčky

Datum přidání: 15. 9. 2020

Školní rok je již v plném proudu a s ním začínají i různé kroužky, kam děti chodí, aby na chvíli odložily tablety a jiné technické vymoženosti. Gymnastika, judo, plavání, … Na vše je třeba výbava, legíny, plavky, dres a boty. Boty jsou třeba asi u všeho, i třeba jen do šaten, a právě dnes bude článek o dětských botkách.

Boty by měly dobře padnout, protože špatně padnoucí boty mohou omezit vývoj dětské nohy a způsobit problémy v budoucnu.

Botičky Slipstop

Botičky Slipstop jsou lehké, flexibilní a pohodlné. Vyrábí se z prodyšné látky, která rychle schne. Snadno se obouvají. Botičky lze použít jako ochranu před horkým pískem na pláži, pomáhají snižovat rizikou uklouznutí na mokrých podlahách díky pevnám přilnavým podrážkám. Lze je použít v interiéru i venku – do bazénu, moře, na pláž, loď, surfovací prkno, do školky, na hřiště, do tělocvičny, doma i do koupelny.

Jak vybrat správnou velikost dětských bot

Vybíráme velikost aneb měříme nohu

Postavíme dítě patou ke zdi a změříme vzdálenost po konec nejdelšího prstu (zpravidla palec). Malá vychytávka :o) dejte dítěti papír pod nohu (od zdi, kde je pata) a obkreslete, lépe se poté měří.

Další možností je, že zajdeme přímo do prodejny a necháme dítě změřit.

K naměřené délce připočteme nadměrek, max.12 mm. S věkem dítěte se nadměrek postupně zmenšuje. Důležitá je i šířka nohy, kde je vhodné přidat 0,2-0,5 cm z každé strany nohy.

Měřte nohu až odpoledne nebo večer v ponožkách, protože nohy mají tendenci v průběhu dne nabývat na objemu. Dětem roste noha velmi rychle, proto je třeba nohu pravidelně měřit, abychom se ujistili, že dítě z bot nevyrostlo. 

Správné boty udělají tu pravou službu

Nejtěžší část je za námi, máte změřeno, takže teď hurá vybrat vhodné boty. Vybíráme boty odpovídající velikosti našemu měření a z kvalitního materiálu. Obuv by také měla být měkká, prodyšná, ohebná, z materiálu, který se umí noze přizpůsobit.

Bota by měla být navíc protiskluzová, tak jako např. boty Slipstop, které využijete nejen jako boty do vody na plaveckém kroužku či dovolené, ale také na různá cvičení místo cviček, či jako boty na doma nebo zahradu. Využití je opravdu maximální.

Podobné články

Soutěž o krásné hračky Niny pro nejmenší

Pořídit dárek dětem není tak složité, tedy u těch, které už ví, o co jde. Ty menší malují nebo píšou dopis Ježíškovi, větší si prostě jasně řeknou, co by rády, ale co nejmenší zlatíčka? Celý článek

Zima a děti: Jak vybavit kojence, batole nebo školáka do zimy?

Jaká bude letošní zima? Předpovědi říkají, že by měla být po dlouhé době ta pravá nebo možná bude mírná jako byla ta loňská. Nemá smysl čekat, je dobré být připraven. Celý článek

Jedno dítě nadané, druhé ne. „Rozvíjejte každé podle jeho možností,“ radí psycholožka

Mít doma nadané dítě nemusí být pro rodiče vždy taková výhra, jak se zdá. Takové dítě totiž potřebuje specifické podmínky pro svůj rozvoj, které by ovšem neměly být na úkor sourozence, který stejným nadáním neoplývá, aby se necítil méněcenný. Každé dítě je... Celý článek

Komentáře