Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Boty na cvičení nebo do bazénu? Slipstop capáčky i pro školáčky

Datum přidání: 15. 9. 2020

Školní rok je již v plném proudu a s ním začínají i různé kroužky, kam děti chodí, aby na chvíli odložily tablety a jiné technické vymoženosti. Gymnastika, judo, plavání, … Na vše je třeba výbava, legíny, plavky, dres a boty. Boty jsou třeba asi u všeho, i třeba jen do šaten, a právě dnes bude článek o dětských botkách.

Boty by měly dobře padnout, protože špatně padnoucí boty mohou omezit vývoj dětské nohy a způsobit problémy v budoucnu.

Botičky Slipstop

Botičky Slipstop jsou lehké, flexibilní a pohodlné. Vyrábí se z prodyšné látky, která rychle schne. Snadno se obouvají. Botičky lze použít jako ochranu před horkým pískem na pláži, pomáhají snižovat rizikou uklouznutí na mokrých podlahách díky pevnám přilnavým podrážkám. Lze je použít v interiéru i venku – do bazénu, moře, na pláž, loď, surfovací prkno, do školky, na hřiště, do tělocvičny, doma i do koupelny.

Jak vybrat správnou velikost dětských bot

Vybíráme velikost aneb měříme nohu

Postavíme dítě patou ke zdi a změříme vzdálenost po konec nejdelšího prstu (zpravidla palec). Malá vychytávka :o) dejte dítěti papír pod nohu (od zdi, kde je pata) a obkreslete, lépe se poté měří.

Další možností je, že zajdeme přímo do prodejny a necháme dítě změřit.

K naměřené délce připočteme nadměrek, max.12 mm. S věkem dítěte se nadměrek postupně zmenšuje. Důležitá je i šířka nohy, kde je vhodné přidat 0,2-0,5 cm z každé strany nohy.

Měřte nohu až odpoledne nebo večer v ponožkách, protože nohy mají tendenci v průběhu dne nabývat na objemu. Dětem roste noha velmi rychle, proto je třeba nohu pravidelně měřit, abychom se ujistili, že dítě z bot nevyrostlo. 

Správné boty udělají tu pravou službu

Nejtěžší část je za námi, máte změřeno, takže teď hurá vybrat vhodné boty. Vybíráme boty odpovídající velikosti našemu měření a z kvalitního materiálu. Obuv by také měla být měkká, prodyšná, ohebná, z materiálu, který se umí noze přizpůsobit.

Bota by měla být navíc protiskluzová, tak jako např. boty Slipstop, které využijete nejen jako boty do vody na plaveckém kroužku či dovolené, ale také na různá cvičení místo cviček, či jako boty na doma nebo zahradu. Využití je opravdu maximální.

Podobné články

Plazení, lezení, otáčení okolo své osy: Kdy to děti zvládají a pár tipů, jak je v jejich snažení podpořit

Aby se děti mohly správně vyvíjet a měly naučené správné pohybové vzorce, je důležité s nimi správně manipulovat. Jak na to, vám ve videu ukáže lektorka a zakladatelka Babyogy Lenka Gajdoštíková. Celý článek

Mgr. Eva Kolesová

Píše Mgr. Eva Kolesová

Jak rozpoznat opožděný vývoj řeči

V předchozích článcích na téma logopedie jsme se seznámili s různými vadami řeči. Dnes se budeme věnovat tématu opožděného vývoje řeči. Jedná se o velmi rozšířenou vadu řeči. Počet dětí s tímto problémem prudce narůstá. Proč je tomu tak? Celý článek

Píše Šárka Chocová

Finanční vzdělávání našich malých ratolestí

Přečetli jste si již mnoho článků o tom, jak učit o penězích své děti? Nevybrali jste si z nich? Není to jednoduché…V prvopočátku bychom měli nejprve začít u sebe. Celý článek

Komentáře