Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Božská křidélka s brambory a sosíkem skvěle ladí

Datum přidání: 19. 7. 2020
Proprepiaf

Píše Proprepiaf

Medová křídla s pečenými rozmarýnovými brambory a zakysanou smetanou musíte určitě vyzkoušet. Můžete doplnit čerstvým salátem nebo pro děti kompotem, který podpoří nasládlou chuť masa. Bylinky dokouzlí zbytek famózní chuti.

Medová křídla s pečenými rozmarýnovými brambory a zakysanou smetanou

Ingredience:

  • kuřecí křídla (počet dle strávníků a chuti)
  • brambory
  • zakysanou smetanu
  • rozmarýn
  • koření na kuře
  • medové koření
  • koření na americké brambory
  • med
  • olivový olej
  • sůl

Medová křídla s pečenými rozmarýnovými brambory a zakysanou smetanou

Postup:

Omytá křídla okořeníme kořením na kuře a medovým kořením, vložíme do pekáčku a na každé křídlo vložíme cca půl kávové lžičky medu. Poté to šoupneme do trouby.

V misce si smícháme olivový olej s kořením na americké brambory. Tímto pomažeme omyté, neloupané brambory a poté je posypeme rozmarýnem a každý brambor zabalíme do alobalu (na toto jsou lepší menší brambory, větší se pečou déle, je-li málo času, můžou se velké brambory "předvařit" ). Po zabalení je také strčíme do trouby.

Do zbylého olivového oleje s kořením na americké brambory přidáme zakysanou smetanu a smícháme. Můžeme do sosíku přidat ještě trochu rozmarýnu, ale nemusí být.

Křidýlka pečením pustí šťávu a s medovým kořením udělá skvělý sos. Když jsou brambory hotové, stačí je rozříznout i s alobalem, ten se pak lépe svlékne, než kdybychom horký brambor klasicky rozbalovali. 

Pak už jen stačí vše dát na talíř a pustit se do toho.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře