Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Cestování autem v létě aneb jde to i bez pocení

Datum přidání: 29. 6. 2020

Cestování autem v horkých letních měsících je pro děti i rodiče nepříjemnou záležitostí. Horké, vyhřáté peklo přináší diskomfort pro celou posádku. Klimatizace sice může být řešením, ale protože se s ní pojí mnoho zdravotních rizik i při správném používání, často se raději smíříme s tím, že z auta vystoupíme kompletně zpocení.

Zpocení cestující jako samozřejmá rutina

,,Jak líto mi bylo osmiměsíční dcerky, když jsem ji z auta vytahovala zpocenou už při červnových teplotách. Nikdy mě však nenapadlo, jak bych jí mohla pomoci. Stahujeme okénka alespoň při jízdě obcí, ale stejně mám vždycky pocit, že jízdu autem si musíme vytrpět a prostě to celé mít co nejrychleji za sebou…” Poznáváte se v popsané situaci? Je typická pro mnoho rodičů. Komfortu z jízdy navíc nepřidávají ani potahy autosedaček a sedadel.

Pár tipů na hravé cestování s dětmi

I když se to teď příliš nezdá, počasí se brzy umoudří a s teplejšími dny přijde čas výletů. Kromě vycházek budeme chtít dopřát dětem i nové zážitky, za kterými se vydáme dál, třeba autem. A to už taková zábava nebývá. Máte vlastní ne příliš veselé zkušenosti..

Roli hrají také materiály, kterými jsme obklopeni

Zatímco dospělí mohou za jízdy alespoň částečně měnit polohu sezení, děti jsou v autosedačkách pevně připoutány a tím se ještě rychleji zpotí. Potahy autosedaček jsou navíc z neprodyšných materiálů, pokud si prostudujete jejich složení, dojdete obvykle k materiálům jako polyester. Pokud budete vybírat novou sedačku, určitě se vyplatí poohlédnout po potazích z přírodních materiálů jako je bambus či bavlna.

Kombinujte správné chlazení vzduchu s funkčním oblečením

Každý rodič chce pro pohodlí dětí udělat co nejvíce, ale někdy je méně prostě víc. Příliš velký teplotní rozdíl mezi vzduchem v autě a nastavenou klimatizací může velmi rychle způsobit angínu, různé bolesti uší, hlavy či zubů a samozřejmě páteře a kloubů. Ani stažená okénka nejsou pro cestující vzadu příliš vhodné. Zatímco cestující na předních sedadlech nepociťují žádný valný rozdíl, vzadu se odehrává hotová větrná bouře. Správná cesta vede přes přiměřené větrání, příp. klimatizaci s maximálním teplotním rozdílem 5 °C v porovnání s venkovní teplotou a samozřejmě vhodným oblečením.

Celoroční investice

Málokterý rodič obléká dítě do auta nějak speciálně, obvykle se oblékáme podle příležitosti, za kterou jedeme, ale je to právě vhodné, funkční oblečení, které může pohodlí při cestě zvýšit o mnoho procent. V posledních letech je velkým hitem oblečení z merino vlny, které už je v současné době k sehnání i v poměrně líbivých designech. Nebojte se investovat do kvalitního oblečení z merino vlny, která udrží i malé děti v suchu. V horkém počasí merino vlna chladí a velmi spolehlivě odvádí nahromaděnou vlhkost od těla. A jak je zřejmé, oblečení využijete i v chladných dnech, kdy bude příjemně hřát.

Podobné články

Svačinky do školy pro děti. Inspirace na pomazánky, bezlepkové svačiny a jiné

Co vyzkoušet také trochu jinou svačinu než housku se šunkou? Salátek, bezlepkové palačinky, zdravý sendvič nebo mňamkovou pomazánku s ředkvičkou, cizrnou nebo "hermelínem"? Celý článek

Píše Hana Müllerová

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat. Celý článek

Cuketová polévka. Děti zasytí a bude jim chutnat

Už také nevíte, co z cukety udělat? Dušená cuketa, bramboráčky, sladká bábovka nebo i směs na topinky... Vyzkoušeli jste cuketovou polévku, která je hezky hutná, jemná a.... dokonalá? Náš recept je pro dětičky od cca 8 měsíců. Celý článek

Komentáře