Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku

Datum přidání: 22. 4. 2020

Hranice nejspíš zůstanou zavřené ještě o dost déle než brány škol, a tak rodinám nezbývá nic jiného než výletovat a dovolenkovat po Česku. Zatímco v nejbližších dnech můžeme plánovat výlety max. po blízkém okolí, výhledově se můžeme zamyslet i nad vícedenními pobyty ve větších vzdálenostech. Na co je dobré myslet při plánování letošní dovolené najdete na následujících řádcích, nezapomeňte však své plány vždy přizpůsobit aktuálním nařízením a doporučením vlády.

Podle čeho vybírat chatu pro rodinný pobyt?

Vzhledem k tomu, že zatím přesně nevíme, jaká omezení budou v létě aktuální, bude důležité zvážit podmínky jak v místě ubytování, tak v místech možných výletů do okolí. Ubytování vybírejte tak, aby nabízelo vyžití už uvnitř budovy samotné a v bezprostředním okolí. Možná se nedostanete na tolik výletů, co obvykle, rodině však prospěje už samotná změna prostředí. Hřiště na zahradě, gril, pingpongový stůl, bazén, louku či les za domem oceníte vždy, když se nebudete chtít pouštět do většího cestování, zároveň to bude prostor, kde se nebudete muset trápit rouškou na ústech. Stejně tak myslete na dobré zázemí uvnitř budovy. Dětská postýlka, koutek s hračkami, šipky, stolní fotbálek…, čím více možností chata nabízí, tím lépe.

Cestování s dětmi autem – hry a praktické tipy, jak přežít a nezbláznit se

Zvlněné kopce a pasoucí se ovečky jako zábava už dnes dětem mnohdy během dlouhé cesty autem nestačí. Dřív nebo později přijde oblíbená a rodiči milovaná otázka: „A kdy už tam budeme?“

Jak to bude s penziony, hotely a kempy?

Z dosavadních vládních prohlášení vyplývá, že tuzemský cestovní ruch nebude fatálně omezený. Nebudeme sice moci vyrazit za hranice, nicméně pobyt v českých penzionech a hotelích umožněný bude. Už teď však většina ubytování hlásí plnou kapacitu, proto s případnou rezervací neotálejte. Na druhou stranu je celkem vysoká šance, že se některá místa uvolní - někteří z nás kvůli stávající situaci letní dovolenou zruší, ať už z epidemiologických nebo pracovních důvodů, proto se vyplatí situaci sledovat. Na animátorské programy, ať už pro děti či dospělé, však toto léto příliš nespoléhejte.

S dětmi pod stan? Žádný problém, jen nezapomeňte na dobré vybavení

Pokud jste dobrodružnější povahy a rádi byste vyrazili pod stan i s malými dětmi, nemusíte se bát. Jen je třeba dodržovat určité zásady a na výlet se připravit.

Výlety s rouškami a omezená možnost shromažďování

Už teď je poměrně jasné, že léto bude plné restrikcí. Na ty je potřeba myslet už teď, když vybíráme místo k pobytu. Za normálních okolností bychom v létě uvítali možnost navštívit koupaliště, ta však na většině míst zůstanou zavřená. Ani vycházky v parných dnech s rouškou na ústech nebudou nic příjemného, proto se dívejte po lesích a místech s vyšší nadmořskou výškou, aby vám horko v kombinaci s rouškou nezkazilo dovolenou úplně.

Při plánování dovolené vybírejte především místa s atraktivní přírodou v okolí, která vám poskytne útočiště před horkem a nádherné vyhlídky. S prohlídkami hradů a zámku raději nepočítejte, ale jako cíl výšlapu klidně hrad či zříceninu zařaďte. Tipy na zajímavé procházky po celé České republice, které lze absolvovat i s malými dětmi najdete v příštím dílu našeho miniseriálu.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře