Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku

Datum přidání: 22. 4. 2020

Hranice nejspíš zůstanou zavřené ještě o dost déle než brány škol, a tak rodinám nezbývá nic jiného než výletovat a dovolenkovat po Česku. Zatímco v nejbližších dnech můžeme plánovat výlety max. po blízkém okolí, výhledově se můžeme zamyslet i nad vícedenními pobyty ve větších vzdálenostech. Na co je dobré myslet při plánování letošní dovolené najdete na následujících řádcích, nezapomeňte však své plány vždy přizpůsobit aktuálním nařízením a doporučením vlády.

Podle čeho vybírat chatu pro rodinný pobyt?

Vzhledem k tomu, že zatím přesně nevíme, jaká omezení budou v létě aktuální, bude důležité zvážit podmínky jak v místě ubytování, tak v místech možných výletů do okolí. Ubytování vybírejte tak, aby nabízelo vyžití už uvnitř budovy samotné a v bezprostředním okolí. Možná se nedostanete na tolik výletů, co obvykle, rodině však prospěje už samotná změna prostředí. Hřiště na zahradě, gril, pingpongový stůl, bazén, louku či les za domem oceníte vždy, když se nebudete chtít pouštět do většího cestování, zároveň to bude prostor, kde se nebudete muset trápit rouškou na ústech. Stejně tak myslete na dobré zázemí uvnitř budovy. Dětská postýlka, koutek s hračkami, šipky, stolní fotbálek…, čím více možností chata nabízí, tím lépe.

Cestování s dětmi autem – hry a praktické tipy, jak přežít a nezbláznit se

Zvlněné kopce a pasoucí se ovečky jako zábava už dnes dětem mnohdy během dlouhé cesty autem nestačí. Dřív nebo později přijde oblíbená a rodiči milovaná otázka: „A kdy už tam budeme?“

Jak to bude s penziony, hotely a kempy?

Z dosavadních vládních prohlášení vyplývá, že tuzemský cestovní ruch nebude fatálně omezený. Nebudeme sice moci vyrazit za hranice, nicméně pobyt v českých penzionech a hotelích umožněný bude. Už teď však většina ubytování hlásí plnou kapacitu, proto s případnou rezervací neotálejte. Na druhou stranu je celkem vysoká šance, že se některá místa uvolní - někteří z nás kvůli stávající situaci letní dovolenou zruší, ať už z epidemiologických nebo pracovních důvodů, proto se vyplatí situaci sledovat. Na animátorské programy, ať už pro děti či dospělé, však toto léto příliš nespoléhejte.

S dětmi pod stan? Žádný problém, jen nezapomeňte na dobré vybavení

Pokud jste dobrodružnější povahy a rádi byste vyrazili pod stan i s malými dětmi, nemusíte se bát. Jen je třeba dodržovat určité zásady a na výlet se připravit.

Výlety s rouškami a omezená možnost shromažďování

Už teď je poměrně jasné, že léto bude plné restrikcí. Na ty je potřeba myslet už teď, když vybíráme místo k pobytu. Za normálních okolností bychom v létě uvítali možnost navštívit koupaliště, ta však na většině míst zůstanou zavřená. Ani vycházky v parných dnech s rouškou na ústech nebudou nic příjemného, proto se dívejte po lesích a místech s vyšší nadmořskou výškou, aby vám horko v kombinaci s rouškou nezkazilo dovolenou úplně.

Při plánování dovolené vybírejte především místa s atraktivní přírodou v okolí, která vám poskytne útočiště před horkem a nádherné vyhlídky. S prohlídkami hradů a zámku raději nepočítejte, ale jako cíl výšlapu klidně hrad či zříceninu zařaďte. Tipy na zajímavé procházky po celé České republice, které lze absolvovat i s malými dětmi najdete v příštím dílu našeho miniseriálu.

Podobné články

5 tipů na pohybové aktivity, které budou vaše děti skutečně bavit

Dobu, kdy jsme nuceni zůstávat s dětmi více doma a nesmíme se vzájemně navštěvovat, můžeme využít pro společné chvíle. Na zahradě, v parku, v lese, na louce a všude, kde nebude příliš mnoho osob blízko sebe, zabavíte děti raz dva. Celý článek

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku II

Léto 2020 bude o dost jiné než ta předchozí. Čeká nás spousta opatření kvůli epidemii koronaviru. Je téměř jisté, že se nebudeme moci scházet ve větším počtu, brány koupališť a kulturních institucí zůstanou zavřené a konání velkých festivalů se odkládá... Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Skvostný nugátový dortík

Tento dort jsme často pekli před řádkou let a nyní jsme se k němu vrátili. Autorem je Emanuel Ridi. Určitě vyzkoušejte a budete mile překvapeni jednoduchostí, rychlou přípravou a famózním výsledkem. Celý článek

Komentáře