Co děláme s dětmi, když prší

Datum přidání: 19. 5. 2019

Píše David a Michal (@dvatátové)

Každý deštivý den je v dobách sucha, které zažíváme, spásou. Rodiče menších dětí to ale často berou jinak a nevědí, jak by svá dítka zabavili. Tak přidávám naše tipy, co s holkami podnikáme, když venku leje.

Už ještě než jsme měli potomky, bylo poznat, co lidé často dělají s dětmi, když je venku pod psa – zalezou do nákupáku, rodič, co si vytáhl černého Petra, se tísní v dětském koutku, druhý honí módu nebo doplňuje zásoby. Já se už léta vyhýbám místům, kde je přehnaně moc lidí, a tak se snažím zabavit naše holky jinak. Co děláme?

Malujeme vílám křídla – rozkaz od dětí zněl jasně: chceme křídla jako víly. Vzal jsem čtvrtky, nakreslil a vystřihl křídla a holky si je vymalovaly barvami. Z kartonu jsem vystřihl čtverec, na něj jsem přilepil křídla, připevnil gumu do kalhot jako popruhy od batohu a vílí slet mohl začít.

Stavíme bunkry – z dek, ze židlí, z gauče, pod stolem, pod pianem, kde jen to jde. Přístřešek z totálně rozhrabané pohovky je vždycky úspěšnější než kupovaný dětský stan, to vám zaručuju.

Hrajeme si na letadlo – my sice máme takovou velkou dřevěnou stavebnici, ale letadlo můžete ohraničit lavicí, polštáři z gauče nebo z krabic od plen. Dovnitř naskládáte židličky, vytáhnete dětem vaše cestovní kufry, sluneční brýle, donesete na palubu welcome drink a křupky, dáte svědomitým matkám či otcům na klín mimina a může se letět. Když byste měli jo náladu, udělejte z lavice ještě letištní kontrolu a pás pro kufry.

Vytáhněte lepenku a míčky – možná máte doma malé plastové míčky, jako jsou v dětských koutcích. Vezměte širokou lepicí pásku a natáhněte ji mezi dva body do prostoru (nebo já vzal oboustrannou a nalepil ji dlažbu), pak vysypte pytel s míčky a nechte děti, ať je přichytávají na pásku. Třeba jen tak, nebo podle barev.

Dávám dětem kolíčky – holkám jsou tři a kupodivu je tohle pořád baví. Vyndám košík s barevnými kolíčky, pár nádob z kuchyňské linky a ony si je prostě jeden vedle druhého připínají na okraje nádob. Podle tvaru, podle barev, jak je to zrovna napadne. Chápu, že se to může zdát jako totální nuda, ale je to prostě baví.

Vyndáme staré hračky – možná máte doma krabici stejně jako my s hračkami, které jsme už vyřadily, nebo se kterými si vaše děti nehrály. Přišel čas je vyndat a nechat opět zářit!

A pak se taky koukají na pohádky, prohlížejí knížky, oblékají se do princeznovských šatů a chodí na pravidelné kroužky, které nás ze stereotypu úspěšně vytrhávají. Jak to vypadá u vás, když prší?

Podobné články

Hrajeme si společně. Pravidla her pro rodiče s dětmi

V dnešní době existuje nespočet možností, jak se můžou děti zabavit a zároveň rozvíjet své schopnosti. Interaktivní hračky, ke kterým dítě nepotřebuje žádného parťáka, zájmové kroužky, kde na ně čeká vedoucími pečlivě připravený program. Celý článek

Děti si Colours of Ostrava užijí!

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019 opět v úchvatném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Neváhejte a přijďte na festival i s dětmi, do 140 cm mají vstup zdarma. Kromě bohatého programu na vás čeká... Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Mohou naši potomci zažít stejné dětství jako my?

Nedávno jsem zahlédnul na Facebooku video, jak děti skáčou gumu a hází míčem o zeď s popiskem „Jestli znáš tohle, zažil jsi šťastné dětství.“ A tak mě napadá, jestli to znamená, že naše děti budou při svém dorůstání ochuzeny o to, na co my s nostalgií... Celý článek

Komentáře