Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Co s sebou nezapomenout sbalit k vodě

Datum přidání: 28. 7. 2020

I když nám sluníčko v první půli července nepřálo tak jako jiné roky, příchodu horkých letních dnů se prostě nevyhneme. Dříve nebo později dorazí do všech koutů naší republiky a pak většina Čechů bude řešit jedinou otázku: Kde se zchladíme?

Letošní léto je celé tak trochu podivné. Předcházelo mu období útlumu způsobené šířením koronaviru a sotva jsme se začali těšit z horkých letních dnů, přišlo prudké ochlazení. Předpověď počasí se však brzy otočí a my všichni zamíříme k vodě. Ať už to bude městské koupaliště, aquapark či nedaleký rybník, vyplatí se mít na paměti několik vychytávek.

Pitný režim

Alfou i omegou letního režimu by měl být dostatečný příjem tekutin, nejlépe neslazených vod, díky kterým se vám neudělá špatně ani vás nepřepadne bolest hlavy. Ať už budete trávit den jakkoliv, tohle je prostě základ, na který nesmíme zapomínat. Pitný režim můžete obohatit také o ovoce a zeleninu bohaté na přítomnost vody - kostičky melounu, hrozny, broskve či nakrájené okurky ocení i malé děti. Ty se s sebou berte v praktických svačinových boxech.

Léto s miminkem, batoletem nebo školákem? Tyto tipy se vám můžou hodit

Léto je konečně tady a vy už máte určitě v plánu celou řadu aktivit, které budete chtít s dětmi zvládnout. Poradíme vám, na co v létě nezapomenout, co s sebou určitě přibalit a přidáme pár tipů, jak zvládnout horké dny v pohodě.

Ochrana před sluncem

Hned na druhém místě za dodržováním pitného režimu se nachází dostatečná ochrana před sluncem. V horkých letních dnech umí na citlivé dětské kůži napáchat velkou paseku, ty nejmenší děti by se na přímém slunci neměly vyskytovat déle než 10 minut… Vždy tedy myslete na to, abyste se měli s dětmi kam schovat - do stínu pod strom, slunečník či na zakrytou terasu. Při všech plážových sportech i v samotné vodě pak vždy buďte natření opalovacím krémem s dostatečným faktorem, vrstvu krému nezapomeňte obnovit po každém koupání. Velkou službu vám také udělají kloboučky, kšiltovky, ochranné brýle a také třeba koupací trička, která zakryjí citlivou oblast ramen.

Deky, podložky a ručníky

Ať už vyrazíte na pláž k moři, k českému rybníku nebo na městské koupaliště, všude se vám bude hodit praktická deka. V nejhorším případě můžete spočinout i na ručníku, ale pokud s vámi vyrazí celá rodina, hodí se mít ohraničený prostor, na který se vlezou všechny vaše věci, na části se budete opalovat vy a ještě zbyde kus pro hraní karet.

Zábava aneb lehátka, míče, knihy i karty

Čas ve vodě samozřejmě strávíte především plaváním, pokud však jede celá rodina a u vody budete trávit delší čas, je dobré mít připravené další možnosti zábavy. Do vody nezapomeňte vzít nafukovací lehátka, míče či zvířata, se kterými si užijí spoustu legrace i dospělí. Plážový volejbal, fotbal nebo obyčejná přehazovaná? Sportu se meze nekladou a protáhnout tělo po odpočinku na dece všem jenom prospěje. Pro vytoužené chvíle klidu pak nezapomeňte na napínavou detektivku a oblíbenou karetní hru pro děti, u menších dětí se vyplatí přibalit kyblík, lopatku a jiné hračky na písek.

Podobné články

Víte, které vybavení vám při péči o miminko usnadní život?

Každá maminka je vděčná za každou vychytávku, díky níž se jí pečuje o novorozené i starší děťátko snadněji a veseleji. K těm, které doma určitě oceníte, patří dětské chůvičky, odsávačky mateřského mléka a ohřívačky lahví. Celý článek

Mirka z Little Design

Píše Mirka z Little Design

Nejen pro školáky. Zdravé a praktické sezení

Znovu se začaly otevírat školky a od září se děti vrátí i do škol. V jarní domácí přípravě byla naplno otestována praktičnost a hravost pokojíčků, heren i koutků v obýváku. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Komentáře