Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Deprese v těhotenství. Obavy, strach z neznámého a změny nálad k těhotenství patří

Datum přidání: 16. 9. 2015

Obavy během těhotenství provází většinu z nás. Alespoň jednou se každá nastávající maminka zamyslí nad tím, co bude a jak to asi bude. Porod, dítě, život….

Jaké otázky nás mohou právázet:

  • Postarám se o své dítě?
  • Poznám, když mu něco bude?
  • Budu moct kojit?
  • Co když bude pořád plakat?
  • Jsem jediná, která se stresuje a ostatní těhulky jsou v pohodě?

  • A je normální, že cítím nejistotu? Zeptala jsem se paní Hutlové, laktační poradkyně s 20letou praxí.


Těhotenství je jiný stav
a určitě k tomu patří zvýšené obavy, strach z neznámého, změny nálad. Někdo z nás je větší optimista, někdo zase pesimista a podle toho pak vypadají i postoje k životním změnám a životu vůbec (určitě se žije lépe optimistům).

Zbytečně se nestresujte, snažte si těhotenství užívat, nemyslete na to co by, kdyby…, vždyť nemusí být vůbec žádný problém.

Jak můžete předejít případným problémům

  • Nechte si u vašeho gynekologa zkontrolovat prsa resp. bradavky, aby nebyl problém s kojením, protože se tomu dá v těhotenství pomoci, kdyby bylo potřeba. Seznamte se pediatrem, kam byste chtěla chodit s miminkem.
  • Určitě máte kolem sebe lidi, kteří se s vámi na miminko těší a jistě vám v prvních dnech po porodu pomohou.
  • Nebojte se, věřte si, ono tím jak porodíte, tak dost věcí přijde samo a Vy se tím teď zbytečně zatěžujete. Pro miminko je důležité, abyste byla v klidu, berte to jako přirozenou věc, že jste těhotná, je to moc krásný pocit, když se stanete maminkou.

Někdo kdysi řekl, že život bez dětí je jako den bez sluníčka a za sebe vám mohu říci, že je to tak.

Neřešila bych tento stav, který já považuji za přechodný, medikamentozně. Pokud by však vaše obavy přetrvávaly nebo se stupňovaly, určitě lze navštívit erudované pracoviště.

Trápí vás jiná věc, potřebujete poradit, zeptejte se v naší poradně prodeti.cz.

 

Podobné články

Očkováním proti klíšťové encefalitidě

Už koncem února a začátkem března jsme mohli pozorovat, že klíšťata začínají být aktivní. Teď v teplých měsících již mají klíšťata doslova zelenou, a protože nás mohou nakazit klíšťovou encefalitidou, je vhodné se před ní chránit očkováním. Celý článek

Aniball vás připraví na přirozený porod. Vyzkoušela jste, co na něj říkáte?

Každá žena touží po přirozeném porodu bez komplikací a s co nejméně zásahy. Některé se takovému průběhu snaží pomoci pravidelným posilováním pánevního dna a jiné k tomu využívají pomůcku zvanou Aniball. Celý článek

Moluska – kožní onemocnění, které může potrápit děti i dospělé

Jistě znáte mnohá kožní onemocnění, která jsou vysoce nakažlivá, a pokud se u nás objeví, dá práci se jich zbavit. Vedle bradavic, kuřích ok a jiných, se můžeme setkat i s onemocněním zvaným moluska. Jde o vysoce nakažlivé kožní onemocnění... Celý článek

Komentáře