Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Díky LEGO® stavebnicím mohou děti poznávat zvířata džungle i oceánů

Datum přidání: 25. 8. 2020

Mají vaše děti rády LEGO Friends a LEGO City? Teď jim můžete přes tyto oblíbené kostičky, figurky a mnohé vybavení přiblížit svět džungle, moří a oceánů.

Společnost LEGO uzavřela partnerství s organizací National Geographics a společně se vydali na cestu ochrany divoké přírody, ohrožených rostlin a zvířat. Děti se tak formou hry mohou zapojit do záchrany zvířat ve světě. Na stránkách LEGO.CZ si můžou prohlédnout inspirativní videa od skutečných badatelů, která ukazují, jak se snaží přijít na kreativní řešení, díky nimž pomáhají zvířatům, rostlinám i celé naší planetě.

Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® Friends
Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® Friends

Zachraňte slůně v džungli

Novinkou mezi sadami LEGO Friends je Záchrana slůněte v džungli (41421). Není nic neobvyklého, že slůňátka někde uvíznou. To naše uvízlo v bažině a na pomoc mu spěchají minipanenky Emma a Stephanie. Mají k dispozici akční džíp s přívěsem, mnoho doplňků pro samotné vyproštění slona, ale také vše potřebné, aby jej nakrmily, zajistily jeho zdraví a v pořádku jej převezly do bezpečí. Celá sada je krásně barevná a její součástí je i jednoduchý digitální návod. Je určena pro malé badatele od šesti let a obsahuje celkem 203 kostek.

Objevte taje oceánů

Další novinkou z řady LEGO City je Oceánská průzkumná ponorka (60264). Možná znáte Jessicu Sharpe z televizního seriálu LEGO City Adventures. Právě ona zde zasahuje společně se třemi dalšími minifigurkami průzkumníků. V sadě děti poznají skvělou ponorku, podvodní dron, jeskyni z mořského dna a budou moci zkoumat taje oceánu. Najdou ukrytý poklad nebo svítícího ďasa, který ve tmě skutečně svítí. Díky této sadě, která je určena pro drobotinu od 5 let a obsahuje 286 dílků, se děti nejen skvěle pobaví, ale i přiučí o podmořském světě.

To jsou jen některé z novinek z dílny LEGO Friends a LEGO City. Další jsou např. Základna záchranářů v džungli nebo Oceánská průzkumná základna a další.

Při společném stavění a hře povídejte dětem o zvířatech, přírodě, problematice záchrany či zachování ohrožených druhů fauny i flory na souši i pod vodou. Uvidíte, že je to bude zajímat stejně jako hra.

Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® City
Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® City

Podobné články

Plazení, lezení, otáčení okolo své osy: Kdy to děti zvládají a pár tipů, jak je v jejich snažení podpořit

Aby se děti mohly správně vyvíjet a měly naučené správné pohybové vzorce, je důležité s nimi správně manipulovat. Jak na to, vám ve videu ukáže lektorka a zakladatelka Babyogy Lenka Gajdoštíková. Celý článek

Mgr. Eva Kolesová

Píše Mgr. Eva Kolesová

Jak rozpoznat opožděný vývoj řeči

V předchozích článcích na téma logopedie jsme se seznámili s různými vadami řeči. Dnes se budeme věnovat tématu opožděného vývoje řeči. Jedná se o velmi rozšířenou vadu řeči. Počet dětí s tímto problémem prudce narůstá. Proč je tomu tak? Celý článek

Boty na cvičení nebo do bazénu? Slipstop capáčky i pro školáčky

Školní rok je již v plném proudu a s ním začínají i různé kroužky, kam děti chodí, aby na chvíli odložily tablety a jiné technické vymoženosti. Gymnastika, judo, plavání, … Na vše je třeba výbava, legíny, plavky, dres a boty. Celý článek

Komentáře