Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Díky LEGO® stavebnicím mohou děti poznávat zvířata džungle i oceánů

Datum přidání: 25. 8. 2020

Mají vaše děti rády LEGO Friends a LEGO City? Teď jim můžete přes tyto oblíbené kostičky, figurky a mnohé vybavení přiblížit svět džungle, moří a oceánů.

Společnost LEGO uzavřela partnerství s organizací National Geographics a společně se vydali na cestu ochrany divoké přírody, ohrožených rostlin a zvířat. Děti se tak formou hry mohou zapojit do záchrany zvířat ve světě. Na stránkách LEGO.CZ si můžou prohlédnout inspirativní videa od skutečných badatelů, která ukazují, jak se snaží přijít na kreativní řešení, díky nimž pomáhají zvířatům, rostlinám i celé naší planetě.

Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® Friends
Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® Friends

Zachraňte slůně v džungli

Novinkou mezi sadami LEGO Friends je Záchrana slůněte v džungli (41421). Není nic neobvyklého, že slůňátka někde uvíznou. To naše uvízlo v bažině a na pomoc mu spěchají minipanenky Emma a Stephanie. Mají k dispozici akční džíp s přívěsem, mnoho doplňků pro samotné vyproštění slona, ale také vše potřebné, aby jej nakrmily, zajistily jeho zdraví a v pořádku jej převezly do bezpečí. Celá sada je krásně barevná a její součástí je i jednoduchý digitální návod. Je určena pro malé badatele od šesti let a obsahuje celkem 203 kostek.

Objevte taje oceánů

Další novinkou z řady LEGO City je Oceánská průzkumná ponorka (60264). Možná znáte Jessicu Sharpe z televizního seriálu LEGO City Adventures. Právě ona zde zasahuje společně se třemi dalšími minifigurkami průzkumníků. V sadě děti poznají skvělou ponorku, podvodní dron, jeskyni z mořského dna a budou moci zkoumat taje oceánu. Najdou ukrytý poklad nebo svítícího ďasa, který ve tmě skutečně svítí. Díky této sadě, která je určena pro drobotinu od 5 let a obsahuje 286 dílků, se děti nejen skvěle pobaví, ale i přiučí o podmořském světě.

To jsou jen některé z novinek z dílny LEGO Friends a LEGO City. Další jsou např. Základna záchranářů v džungli nebo Oceánská průzkumná základna a další.

Při společném stavění a hře povídejte dětem o zvířatech, přírodě, problematice záchrany či zachování ohrožených druhů fauny i flory na souši i pod vodou. Uvidíte, že je to bude zajímat stejně jako hra.

Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® City
Novinky v nabídce Stavebnice LEGO® City

Podobné články

Koloběžka je skvělým společníkem pro holky i kluky v každém věku

Je bezva mít jistotu že, nabídnete-li dětem nějakou aktivitu, s velkou pravděpodobností uspějete. K takovým sázkám na jistotu, co se týče zabavení ratolestí, ale také zapojení je do aktivního pohybu, patří bezesporu koloběžka. Celý článek

Soutěž o krásné hračky Niny pro nejmenší

Pořídit dárek dětem není tak složité, tedy u těch, které už ví, o co jde. Ty menší malují nebo píšou dopis Ježíškovi, větší si prostě jasně řeknou, co by rády, ale co nejmenší zlatíčka? Celý článek

Zima a děti: Jak vybavit kojence, batole nebo školáka do zimy?

Jaká bude letošní zima? Předpovědi říkají, že by měla být po dlouhé době ta pravá nebo možná bude mírná jako byla ta loňská. Nemá smysl čekat, je dobré být připraven. Celý článek

Komentáře