Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

DIY deska s aktivitami (activity board)

Datum přidání: 15. 1. 2020

Na procvičovaní jemné dětské motoriky nepotřebujete drahé hračky. Děti se nejraději hrají s tím, co používáme my v běžném životě. Nádobí, příbory, kolíčky, zipy, knoflíky, patentky, kolečka, různé kovové součástky.

Projděte doma zbytky z domácího kutilství nebo navštivte jeden z hobbymarketů či galanterii, a můžete si doma sami vytvořit desku s aktivitami. Pokud jste již vypozorovali, co vaše dítko baví nejvíce, zvolte zejména tyto prvky, ale přidejte i nové. Nebojte se zařadit i náročnější prvky, dítko jim doroste. A bude mít alespoň nějakou výzvu.

Co k tomu potřebujete?

  • Dřevěnou desku. Rozměry jsou na vašich prostorových možnostech, ideálně alespoň 40x60cm.
  • Skvělá jsou různá dvířka na pantech, která se otevírají třeba na petlici, a uvnitř je obrázek.
  • Děti mají rády také světýlka a vypínače, s jejich propojením však pozor, aby byly kabely dobře izolovány. Je možné zvolit světlo, které se zapne na kliknutí.
  • Dále pak klíče a barevné prvky, karabinky, klika od dveří, kalkulačka, ozubená kolečka, nebo třeba klakson či zvonek z kola.
  • Pro starší pak tkanička, na které piluje zavazování.
  • Velice populární jsou moderní věci jako třeba USB kabel s portem, zásuvka se zástrčkou, domácí interkom.
  • Potřebujete také různé šroubky a vruty pro uchycení jednotlivých prvků, lepidlo, případně tavící pistoli.
  • Pomocí barev můžete některé prvky zvýraznit, namalovat obrázek, napsat jméno dítěte nebo nalepit samolepku, a vytvořit tak jedinečný dárek pro vaše dítě.

Podobné články

Proprepiaf

Píše Proprepiaf

Tvoříme: květinové lampiony

Výroba lampionu je zábavou pro starší děti, pracuje se s žehličkou, ti menši mohou pomáhat při dekorování stínítka. Sbírání materiálu je ale zábavou pro všechny. Celý článek

Prázdniny s oblíbenými hrdiny nebo raději dobrodružství v divočině

Mořské dno pokryté korály a základna s různými vyměnitelnými moduly nabízí spoustu zábavy. A ještě více vzrušujících dobrodružství zajistí parádní jeřáb, ponorka, podvodní dron, figurky žraloka... Celý článek

Vyrábíme a tvoříme: barevný papír

S koncem školního roku, kdy se děti budou loučit s paní učitelkou by se toto vyrábění mohlo hodit. Ruční papír je vždy povedený originál a můžete ho použít třeba jako přáníčko právě pro paní učitelku. Jukněte, protože s papírovou hmotou se toho dá dělat hodně. Celý článek

Komentáře