Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

DIY deska s aktivitami (activity board)

Datum přidání: 15. 1. 2020

Na procvičovaní jemné dětské motoriky nepotřebujete drahé hračky. Děti se nejraději hrají s tím, co používáme my v běžném životě. Nádobí, příbory, kolíčky, zipy, knoflíky, patentky, kolečka, různé kovové součástky.

Projděte doma zbytky z domácího kutilství nebo navštivte jeden z hobbymarketů či galanterii, a můžete si doma sami vytvořit desku s aktivitami. Pokud jste již vypozorovali, co vaše dítko baví nejvíce, zvolte zejména tyto prvky, ale přidejte i nové. Nebojte se zařadit i náročnější prvky, dítko jim doroste. A bude mít alespoň nějakou výzvu.

Co k tomu potřebujete?

  • Dřevěnou desku. Rozměry jsou na vašich prostorových možnostech, ideálně alespoň 40x60cm.
  • Skvělá jsou různá dvířka na pantech, která se otevírají třeba na petlici, a uvnitř je obrázek.
  • Děti mají rády také světýlka a vypínače, s jejich propojením však pozor, aby byly kabely dobře izolovány. Je možné zvolit světlo, které se zapne na kliknutí.
  • Dále pak klíče a barevné prvky, karabinky, klika od dveří, kalkulačka, ozubená kolečka, nebo třeba klakson či zvonek z kola.
  • Pro starší pak tkanička, na které piluje zavazování.
  • Velice populární jsou moderní věci jako třeba USB kabel s portem, zásuvka se zástrčkou, domácí interkom.
  • Potřebujete také různé šroubky a vruty pro uchycení jednotlivých prvků, lepidlo, případně tavící pistoli.
  • Pomocí barev můžete některé prvky zvýraznit, namalovat obrázek, napsat jméno dítěte nebo nalepit samolepku, a vytvořit tak jedinečný dárek pro vaše dítě.

Podobné články

DIY masopustní kostým "MOUCHA"

Maškarní, masopust, party v maskách... Chystáte se na akci a potřebujete pro děti kostým? Pak neváhejte a směle se pusťte do tohoto šíleného kostýmu obří mouchy. Inspirace na další doma vyrobené kostýmy nebudou chybět. Celý článek

Píše Míša Škrabálková, Baby Office

Vánoční tvoření pro děti i dospělé

Z vyprávění našich babiček často slýcháme, jak se dříve celá rodina sešla v teple domova, kde vyráběli vánoční ozdoby, zdobili perníčky nebo tvořili adventní věnce - vůně svařeného vína, staré rodinné historky a domácí tvoření k Vánocům patřilo Celý článek

Vánoční zdobení stromku. DIY aktivita pro nejmenší

Jednoduchá vánoční aktivita pro nejmenší dětičky, které by rády zdobily stromek, ale ještě je čas. Vyrobte jim jejich vlastní stromeček, který si mohou zdobit podle svého a stále znovu a znovu. Celý článek

Komentáře