Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

DIY deska s aktivitami (activity board)

Datum přidání: 15. 1. 2020

Na procvičovaní jemné dětské motoriky nepotřebujete drahé hračky. Děti se nejraději hrají s tím, co používáme my v běžném životě. Nádobí, příbory, kolíčky, zipy, knoflíky, patentky, kolečka, různé kovové součástky.

Projděte doma zbytky z domácího kutilství nebo navštivte jeden z hobbymarketů či galanterii, a můžete si doma sami vytvořit desku s aktivitami. Pokud jste již vypozorovali, co vaše dítko baví nejvíce, zvolte zejména tyto prvky, ale přidejte i nové. Nebojte se zařadit i náročnější prvky, dítko jim doroste. A bude mít alespoň nějakou výzvu.

Co k tomu potřebujete?

  • Dřevěnou desku. Rozměry jsou na vašich prostorových možnostech, ideálně alespoň 40x60cm.
  • Skvělá jsou různá dvířka na pantech, která se otevírají třeba na petlici, a uvnitř je obrázek.
  • Děti mají rády také světýlka a vypínače, s jejich propojením však pozor, aby byly kabely dobře izolovány. Je možné zvolit světlo, které se zapne na kliknutí.
  • Dále pak klíče a barevné prvky, karabinky, klika od dveří, kalkulačka, ozubená kolečka, nebo třeba klakson či zvonek z kola.
  • Pro starší pak tkanička, na které piluje zavazování.
  • Velice populární jsou moderní věci jako třeba USB kabel s portem, zásuvka se zástrčkou, domácí interkom.
  • Potřebujete také různé šroubky a vruty pro uchycení jednotlivých prvků, lepidlo, případně tavící pistoli.
  • Pomocí barev můžete některé prvky zvýraznit, namalovat obrázek, napsat jméno dítěte nebo nalepit samolepku, a vytvořit tak jedinečný dárek pro vaše dítě.

Podobné články

5 tipů na pohybové aktivity, které budou vaše děti skutečně bavit

Dobu, kdy jsme nuceni zůstávat s dětmi více doma a nesmíme se vzájemně navštěvovat, můžeme využít pro společné chvíle. Na zahradě, v parku, v lese, na louce a všude, kde nebude příliš mnoho osob blízko sebe, zabavíte děti raz dva. Celý článek

Hledáte skvělou zábavu pro děti? Což takhle programovatelná stavebnice Abilix Krypton

V dnešní široké nabídce her a hraček není vůbec snadné vybrat takovou, kterou po rozbalení či pár pokusech o hraní děti odloží a už se k ní nevrátí. Jistě doma takové hračky/stavebnice taky máte a co si budeme povídat, jsou za ně zbytečně vyhozené peníze. Celý článek

Učíme se poznávat barvy. Jak a kdy začít s učením barev?

Poznávání barev patří mezi dovednosti, které se děti učí zvládnout velmi brzy. U předškoláků se pak předpokládá, že poznají širokou škálu barev a často z toho bývají například u zápisu do první třídy děti zkoušeny. Jak a kdy tedy začít s učením barev? Celý článek

Komentáře