Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dlouhá cesta aneb cestování autem s dětmi

Datum přidání: 26. 6. 2015

Čeká vás cestování s dětmi? Nebojte se, máte spoustu možností, jak zabavit je i sebe. Cestování s dětmi se dá natrénovat, stejně jako cokoli jiného, o tom by mohli vyprávět všichni, kdo jezdí k babičce jednou měsíčně a vědí, že vydržet jízdu trvající hodiny není problém. Stačí vědět, jak se připravit.

Zábava pro nejmenší

Skutečně maličká miminka cestu většinou prospí. Stačí naplánovat výjezd po nakojení a přebalení. Je-li cesta skutečně dlouhá, jednou či 2x zastavíte, nakojíte a ani se nenadějete, budete v cíli.

Miminka, která už si říkají o vaši pozornost, se skvěle zabaví hračkami, které jim můžete připnout na autosedačku. Využít můžete druhy, které se používají na kočárky či hrazdičky, jsou pro děti zajímavé díky barvám, zvukům, mnoha použitým materiálům, z nichž jsou ušity…K dostání jsou hračky, které se dají připnout na opěradlo sedačky naproti dítku a ono tak má spoustu podnětů k tomu, s čím si hrát. I koukání se do zrcátka je legrační, vše ještě umocníte, pořídíte-li zpětné zrcátko s hudbou v lákavém, barevném provedení.

Nezapomeňte se “vyzbrojit“ chrastítky, kousátky, hračkami, které budete dítku nabízet, když jej ta předchozí omrzí. Výborným pomocníkem jsou i zvukové hračky od telefonků, přes hrající zvířátka po houkající mašinky či auta.

Batolátka a školkaři

V okamžiku, kdy už je dítko větší a usne jen na hodinu, budete jej převážnou dobu jízdy muset zabavit. Je na místě mít připravenou zásobu pohádek na MP3 či CD, abyste měli z čeho nabízet. Většinou stačí krátké příběhy, menší ratolesti ještě nebaví poslouchat půlhodinové vyprávění.

Stejně dobře poslouží písničky pro děti, u nichž si může zazpívat celá rodina, jízda vám tak lépe uteče. Na cestu můžete vzít i menší hudební nástroje, třeba rumbakoule, triangl, xylofon, malé pianko nebo dřívka. Vyhněte se bubínkům, trubkám a podobně, ty dělají příliš velký rámus a mohly by znervózňovat řidiče.

Myslete na nejlepšího kamaráda potomků, v tomhle věku by jim v autě mohl velmi chybět. Bavit by je naopak mohlo ukazovat méďovi co je venku za oknem, vděčnou hračkou jsou maňásci, se kterým baví děti skutečně dlouho rozmlouvat. Stačí si ho navléknout na ruku a o zábavu je postaráno.Kluky i holčičky kupříkladu ve třech letech baví fotit prostředí, kterým budete projíždět, máte-li dětský dalekohled, i ten se uplatní. Čtyřletí si rádi prolistují časopis s oblíbenými hrdiny z pohádek nebo si budou prohlížet obrázky v knížce či kreslit na magnetickou tabulku.

Předškoláci zvládají mnohé

Děti v předškolním věku již můžete dobře zabavit díky hádankám, počítání a vyhlížení auta v barvě, kterou si postupně každý člen posádky vybere nebo sledování dopravních značek. Zábavné jsou i nejrůznější ústní kvízy, slovní fotbálek, jazykolamy a podobně.

Ať chcete, nebo ne, nejvděčnější vám budou, pořídíte-li jim do auta cestovní notebook nebo hned dvě obrazovky, které se dají pověsit na opěradla před nimi, a pustíte jim pohádku nebo nějakou zábavnou relaci určenou pro děti v jejich věku.

Stejně dobře poslouží elektronika jakéhokoli druhu, např. digitální hry plné logických či jiných her, mini počítač, tablet a jiné.

Pro pohodlí vás i dětí

Aby cesta proběhla co nejlépe, nezapomeňte dát dětem půl hodiny před jízdou lék proti nevolnosti. Dávkuje se dle váhy dítka. Důležité je mít po ruce láhev s pitím, která dobře těsní a tekutina se nevyleje. Boxy na svačinu pojmou i větší množství jídla, výborné jsou i termo sady na jídlo, které uchovají jídlo dlouho alespoň vlažné. Pro případ nouze se vždy hodí lízátka či jiné laskominy, které děti na chvíli zabaví, a vy si díky nim budete moci vydechnout.Nejen v zimě, ale i jindy v roce mějte v autě deku, nikdy nevíte, co se může přihodit. Po ruce mějte i čistou látkovou plenu, vlhčené kapesníky, toaletní papír nebo kapesníčky.

Udělejte si z cestování zážitek. Připravíte-li se dostatečně a dětem vysvětlíte průběh cesty, uvidíte, že vše proběhne v pořádku a vy se přesvědčíte o tom, že přečkat dlouhou jízdu automobilem či jiným dopravním prostředkem, je úplně snadné.

Podobné články

Little B

Píše Little B

Video: výbavička do postýlky pro miminko

Jukněte na krátký sestřih videa od Little B, kde vám ukáže sladce vybavenou postýlku pro holčičku. Nechte se inspirovat, třeba ještě něco pořídíte i pro svá zlatíčka. Celý článek

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. Celý článek

Aby bylo cestování s dětmi co nejpříjemnější. Máme pár tipů

Spousta z nás letos vyrazí na dovolenou kvůli proběhlé pandemii COVID automobilem. Jestliže máte malé děti, možná se cesty obáváte, zvláště, pokud bude několikahodinová. Celý článek

Komentáře