Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Domácí maska na pleť, koupel i kúra na suché ruce? To vše lze vyrobit z ovsa

Datum přidání: 26. 4. 2020

Naše pokožka dostává v těchto dnech zabrat ještě více než obvykle. Množství dezinfekce, nošení roušek a rukavic, to vše narušuje strukturu naší kůže, a tak je třeba o ni více pečovat. Nemusíte utrácet za drahé hydratační krémy, velmi výživnou masku vyrobíte z ovesných vloček, které jsou dostupné za pár korun. Ovesné vločky spolu s dalšími ingrediencemi mohou pomoci v péči o ruce, obličej a klidně na celé tělo, třeba i pro atopická miminka.

Oves = superpotravina!

Oves nejčastěji konzumujeme ve formě ovesných vloček, k snídani nebo svačině a je to tak dobře! Oves má totiž vysokou výživovou hodnotu a hodí se do jídelníčku nemocných osob, dětí, seniorů, těhotných i kojících žen. Pomáhá proti stresu i při nespavosti, je totiž zdrojem bohatým na rostlinné bílkoviny, obsahuje vápník, hořčík, železo, vitaminy B a E a mnoho dalších prospěšných látek. Oves má však mnohá využití, a kromě obvyklých receptů na kaše a müsli si z něj můžete vyrobit kosmetiku, která bude bez zbytečné chemie, a přesto skvěle účinná.

Domácí lázně s ovesnými vločkami

Potřebujeme: 0,5 kg ovesných vloček a 3 l vroucí vody

Ovesné vločky zalijeme vroucí vodou a necháme hodinu odstát. Poté směs přecedíme a ovesnou vodu přimícháme do koupele. Ve vodě bychom měli relaxovat čtvrt hodiny a pro úplný účinek je potřeba celou kúru opakovat 5 dní po sobě.

Ovesná koupel zjemní pokožku a hodí se při léčbě ekzémů a lupénky, protože napomáhá při svědění. 

Pleťová ovesná maska

Potřebujeme: 2 lžíce jemně mletých ovesných vloček, 2 lžičky tekutého medu a vroucí vodu

Vločky nasypeme do misky a přelijeme vodou tak, aby byla asi 2 centimetry nad vločkami. Necháme 10 minut odstát a poté do kaše přidáme med. Vzniklou směs naneseme na obličej a dekolt. Necháme působit asi 15 minut a poté smyjeme teplou vodou.

Pleťová maska kůži dodá potřebné živiny a zjemní ji.

Vyzkoušejte také masku na obličej s kurkumou. Kurkuma pomáhá při akné, zpomaluje stárnutí pleti a pleť krásně rozzáří. Můžete vyzkoušet i na kruhy pod očima.

3 lžíce mletých ovesných vloček, 1/2 lžičky kurkumy, 1 a půl lžíce medu smícháme a naneseme na obličej. Necháme působit 15 minut (2x do týdne). Do masky můžete přidat i pár kapek citronové šťávy.

Výživná kúra na suché ruce

Potřebujeme: 2 - 3 lžíce ovesných vloček, 1 lžíci medu, 1 žloutek a 1 lžičku oleje (olivový, kokosový)

Všechny suroviny důkladně smícháme, aby vznikla konzistence pasty. Směs naneseme na ruce a ty následně vložíme do jednorázových igelitových rukavic. Aby byla směs opravdu účinná, nechte ji působit až dvě hodiny a poté ruce omyjte teplou vodou.

Směs na ruce s kysanou smetanou

3 lžíce rozmixovyných vloček, 3 lžíce horké vody, 1 lžíce zakysané smetany, olej (olivový, kokosový). Smes nanesene na ruce a necháme působit 20 minut (pro intenzivnější působení použijte gumové rukavice).

Podobné články

Chraňte své dcery před rakovinou děložního čípku

Většinou nemocí může onemocnět žena i muž, jsou ale i nemoci, které postihují jen ženy nebo jen muže. K nim patří i rakovina děložního čípku. Na celém světě jí ročně onemocní asi 480 000 žen, z nichž polovina bohužel umírá. Celý článek

Jak zajistit dětem dobrý spánek i v horkém počasí?

Léto je pro většinu z nás nejkrásnějším obdobím v roce, má ale i své méně příjemné stránky. V případě malých dětí jsou to zejména tropické teploty, které mohou významně ovlivnit také kvalitu spánku. Přinášíme několik tipů, jak dětem spánek v době veder... Celý článek

Trápí děti nebo vás potničky? Možná si vystačíte s domácí léčbou

V horkých letních dnech nejsou potničky nic neobvyklého. Umí se vytvořit u dětí i dospělých, především na místech, kde se kůže setkává s neprodyšným materiálem nebo se vzájemně tře. Jak rozpoznat, že se skutečně jedná o potničky? Celý článek

Komentáře