Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Domácí maska na pleť, koupel i kúra na suché ruce? To vše lze vyrobit z ovsa

Datum přidání: 26. 4. 2020

Naše pokožka dostává v těchto dnech zabrat ještě více než obvykle. Množství dezinfekce, nošení roušek a rukavic, to vše narušuje strukturu naší kůže, a tak je třeba o ni více pečovat. Nemusíte utrácet za drahé hydratační krémy, velmi výživnou masku vyrobíte z ovesných vloček, které jsou dostupné za pár korun. Ovesné vločky spolu s dalšími ingrediencemi mohou pomoci v péči o ruce, obličej a klidně na celé tělo, třeba i pro atopická miminka.

Oves = superpotravina!

Oves nejčastěji konzumujeme ve formě ovesných vloček, k snídani nebo svačině a je to tak dobře! Oves má totiž vysokou výživovou hodnotu a hodí se do jídelníčku nemocných osob, dětí, seniorů, těhotných i kojících žen. Pomáhá proti stresu i při nespavosti, je totiž zdrojem bohatým na rostlinné bílkoviny, obsahuje vápník, hořčík, železo, vitaminy B a E a mnoho dalších prospěšných látek. Oves má však mnohá využití, a kromě obvyklých receptů na kaše a müsli si z něj můžete vyrobit kosmetiku, která bude bez zbytečné chemie, a přesto skvěle účinná.

Domácí lázně s ovesnými vločkami

Potřebujeme: 0,5 kg ovesných vloček a 3 l vroucí vody

Ovesné vločky zalijeme vroucí vodou a necháme hodinu odstát. Poté směs přecedíme a ovesnou vodu přimícháme do koupele. Ve vodě bychom měli relaxovat čtvrt hodiny a pro úplný účinek je potřeba celou kúru opakovat 5 dní po sobě.

Ovesná koupel zjemní pokožku a hodí se při léčbě ekzémů a lupénky, protože napomáhá při svědění. 

Pleťová ovesná maska

Potřebujeme: 2 lžíce jemně mletých ovesných vloček, 2 lžičky tekutého medu a vroucí vodu

Vločky nasypeme do misky a přelijeme vodou tak, aby byla asi 2 centimetry nad vločkami. Necháme 10 minut odstát a poté do kaše přidáme med. Vzniklou směs naneseme na obličej a dekolt. Necháme působit asi 15 minut a poté smyjeme teplou vodou.

Pleťová maska kůži dodá potřebné živiny a zjemní ji.

Vyzkoušejte také masku na obličej s kurkumou. Kurkuma pomáhá při akné, zpomaluje stárnutí pleti a pleť krásně rozzáří. Můžete vyzkoušet i na kruhy pod očima.

3 lžíce mletých ovesných vloček, 1/2 lžičky kurkumy, 1 a půl lžíce medu smícháme a naneseme na obličej. Necháme působit 15 minut (2x do týdne). Do masky můžete přidat i pár kapek citronové šťávy.

Výživná kúra na suché ruce

Potřebujeme: 2 - 3 lžíce ovesných vloček, 1 lžíci medu, 1 žloutek a 1 lžičku oleje (olivový, kokosový)

Všechny suroviny důkladně smícháme, aby vznikla konzistence pasty. Směs naneseme na ruce a ty následně vložíme do jednorázových igelitových rukavic. Aby byla směs opravdu účinná, nechte ji působit až dvě hodiny a poté ruce omyjte teplou vodou.

Směs na ruce s kysanou smetanou

3 lžíce rozmixovyných vloček, 3 lžíce horké vody, 1 lžíce zakysané smetany, olej (olivový, kokosový). Smes nanesene na ruce a necháme působit 20 minut (pro intenzivnější působení použijte gumové rukavice).

Podobné články

Moluska – kožní onemocnění, které může potrápit děti i dospělé

Jistě znáte mnohá kožní onemocnění, která jsou vysoce nakažlivá, a pokud se u nás objeví, dá práci se jich zbavit. Vedle bradavic, kuřích ok a jiných, se můžeme setkat i s onemocněním zvaným moluska. Jde o vysoce nakažlivé kožní onemocnění... Celý článek

Jak se starat o intimní partie miminek? Není potřeba se červenat

Péče o intimní partie miminek je důležitá. Již od narození je třeba vědět, jaká je správná péče. Poradíme vám, jak se vyvarovat hlavním mýtům, které okolo tohoto tématu kolují. Celý článek

Kupte svému dítku boty, které si zamilujete i vy

Dětské boty jsou velmi důležitým zbožím na trhu. Díky kvalitní zdravé obuvi se mohou děti zdravě vyvíjet a růst. A zdravá, silná nožička mu bude dobře sloužit po celý život. Celý článek

Komentáře