Hrajeme si i učíme se na čerstvém vzduchu

Datum přidání: 6. 5. 2019
Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

S příchodem hezkého počasí se snad každý rodič snaží své děti co nejvíce zabavit venku na čerstvém vzduchu. K venkovním aktivitám neodmyslitelně patří pískoviště, prolézačky či houpačky, ale také pěstování bylinek, zeleniny a květin.

Venkovní prvky pro děti

Zahrada plná prolézaček je snem každého dítěte, v dnešní době to není sen ani tak moc vzdálený. Jednoduché houpačky, pískoviště nebo odolné hračky jsou dnes ve velkém výběru k sehnání i na našem e-shopu. Děti si tak mohou hrát samy venku a rozvíjet své schopnosti a hlavně fantazii.

Malý zahradník

Oblíbenou venkovní aktivitou se v dnešní době znovu stává „zahradničení“ s dětmi. Pěstování bylinek, kytiček, ovoce i zeleniny je zábavným, a hlavně vzdělávacím koníčkem pro celou rodinu. Děti začínají u sázení a postupně sledují růst, starají se o rostlinky dle jejich potřeb, a nakonec sklízí i plody v podobě přísad do polévek, salátů nebo jen tak uždibují ze zahrádky přímo do pusinek. Aktivita je to pro děti nenáročná a zároveň velmi pomáhá rozvíjet jejich zájem o přírodu a názorně pochopit, kde se v obchodech všechny ty potraviny berou! Zalévání byla u dětí vždy oblíbená hra, která tímto dává smysl i přináší své výsledky.

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Zahrádka na balkoně či terase …

K pěstování není potřeba mít hned velkou zahradu. Venkovních prvků, které jsou vhodné například na balkóny a terasy je velké množství. Navíc se najdou i kvalitní dřevěné prvky, které odolávají počasí a jsou velmi vkusné a příjemné na pohled i dotek. K učení dětí o přírodě se hodí více než plastové. Jejich variabilita a velikost se liší, čímž si každý malý i velký zahradník přijde na své a vyrobí si zahrádku dle svých představ a zájmů.

Bosé nožičky

Spojit chodidla s přírodními materiály je příjemné nejen dětem, kterým to kromě masáže pomáhá i ke zdravému vývoji nožek. Bosý chodníček je vyplněn různými přírodninami (šiškami, kůrou, pískem, oblázky). Zároveň takový chodníček dovede přírodu až na Váš práh. A dovedete si představit, jak lépe začít den?

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Bunkry, domky, zašívárny

Jedním z nejoblíbenějších zahradních prvků jsou stále domečky pro děti. Je to místo, kde se kamarádi tajně radí o své budoucí výpravě nebo kde se konají dětské oslavy. Místo, kam si může dítko v klidu zalézt a odpočinout. Nebo si z písku vyrobí bábovky, uvaří lopuchový čaj a pozve Vás k sobě na návštěvu.

Podobné články

Kinder mléčné řezy bez mouky

Rychlá, sladká dobrota, kterou vykouzlíte opravdu během chviličky. Je to zdravější varianta kinder mléčného řezu. Děti ji budou zbožňovat. Obměňovat můžete náplň přidáním banánu, místo šlehačky dát zakysanou smetanu nebo přidat maliny... Celý článek

4 letní zeleninové drinky, které si děti zamilují

Pokud hledáte zdravé osvěžení pro děti, zkuste místo přeslazených ovocných limonád dát přednost domácím zeleninovým nápojům. Na rozdíl od ovoce totiž neobsahují tak velké množství fruktózy, a navíc do dětí dostanete i zeleninu, kterou by normálně nesnědly. Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Kam vyrazit s dětmi na koupání

Letní prázdniny jsou již před námi a s nimi i horké dny, kdy se potřebujeme svlažit, a děti voda baví! Zde je několik oblíbených tipů, kam vyrazit k vodě. Celý článek

Komentáře