Hrajeme si i učíme se na čerstvém vzduchu

Datum přidání: 6. 5. 2019
Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

S příchodem hezkého počasí se snad každý rodič snaží své děti co nejvíce zabavit venku na čerstvém vzduchu. K venkovním aktivitám neodmyslitelně patří pískoviště, prolézačky či houpačky, ale také pěstování bylinek, zeleniny a květin.

Venkovní prvky pro děti

Zahrada plná prolézaček je snem každého dítěte, v dnešní době to není sen ani tak moc vzdálený. Jednoduché houpačky, pískoviště nebo odolné hračky jsou dnes ve velkém výběru k sehnání i na našem e-shopu. Děti si tak mohou hrát samy venku a rozvíjet své schopnosti a hlavně fantazii.

Malý zahradník

Oblíbenou venkovní aktivitou se v dnešní době znovu stává „zahradničení“ s dětmi. Pěstování bylinek, kytiček, ovoce i zeleniny je zábavným, a hlavně vzdělávacím koníčkem pro celou rodinu. Děti začínají u sázení a postupně sledují růst, starají se o rostlinky dle jejich potřeb, a nakonec sklízí i plody v podobě přísad do polévek, salátů nebo jen tak uždibují ze zahrádky přímo do pusinek. Aktivita je to pro děti nenáročná a zároveň velmi pomáhá rozvíjet jejich zájem o přírodu a názorně pochopit, kde se v obchodech všechny ty potraviny berou! Zalévání byla u dětí vždy oblíbená hra, která tímto dává smysl i přináší své výsledky.

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Zahrádka na balkoně či terase …

K pěstování není potřeba mít hned velkou zahradu. Venkovních prvků, které jsou vhodné například na balkóny a terasy je velké množství. Navíc se najdou i kvalitní dřevěné prvky, které odolávají počasí a jsou velmi vkusné a příjemné na pohled i dotek. K učení dětí o přírodě se hodí více než plastové. Jejich variabilita a velikost se liší, čímž si každý malý i velký zahradník přijde na své a vyrobí si zahrádku dle svých představ a zájmů.

Bosé nožičky

Spojit chodidla s přírodními materiály je příjemné nejen dětem, kterým to kromě masáže pomáhá i ke zdravému vývoji nožek. Bosý chodníček je vyplněn různými přírodninami (šiškami, kůrou, pískem, oblázky). Zároveň takový chodníček dovede přírodu až na Váš práh. A dovedete si představit, jak lépe začít den?

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Bunkry, domky, zašívárny

Jedním z nejoblíbenějších zahradních prvků jsou stále domečky pro děti. Je to místo, kde se kamarádi tajně radí o své budoucí výpravě nebo kde se konají dětské oslavy. Místo, kam si může dítko v klidu zalézt a odpočinout. Nebo si z písku vyrobí bábovky, uvaří lopuchový čaj a pozve Vás k sobě na návštěvu.

Podobné články

Píše David a Michal (@dvatátové)

Co děláme s dětmi, když prší

Každý deštivý den je v dobách sucha, které zažíváme, spásou. Rodiče menších dětí to ale často berou jinak a nevědí, jak by svá dítka zabavili. Tak přidávám naše tipy, co s holkami podnikáme, když venku leje. Celý článek

Cestování s nejmenšími dětmi v MHD. Co má mít kočárek, golfky nebo je nejlepší šátek?

Většina rodičů se již v průběhu těhotenství zamýšlí nad tím, jak budou s miminkem cestovat po městě. Může se to zdát jako velká komplikace, kterou bude nutné překonávat, ale není tomu tak. Stačí mít „skladný“ kočárek, nebo používat jiné alternativy a cestování Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Výlety vlakem s dětmi

Cestování vlakem je velkým zážitkem nejenom pro malé děti. U některých pěších a cyklistických výletů lze pro zpáteční cestu využít přepravu vlakem. Výhodou je, že vlakem je možno přepravovat kočárky i kola. Zde je výběr výletů a trasa vede podél železnice. Celý článek

Komentáře