Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Hrajeme si i učíme se na čerstvém vzduchu

Datum přidání: 6. 5. 2019
Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

S příchodem hezkého počasí se snad každý rodič snaží své děti co nejvíce zabavit venku na čerstvém vzduchu. K venkovním aktivitám neodmyslitelně patří pískoviště, prolézačky či houpačky, ale také pěstování bylinek, zeleniny a květin.

Venkovní prvky pro děti

Zahrada plná prolézaček je snem každého dítěte, v dnešní době to není sen ani tak moc vzdálený. Jednoduché houpačky, pískoviště nebo odolné hračky jsou dnes ve velkém výběru k sehnání i na našem e-shopu. Děti si tak mohou hrát samy venku a rozvíjet své schopnosti a hlavně fantazii.

Malý zahradník

Oblíbenou venkovní aktivitou se v dnešní době znovu stává „zahradničení“ s dětmi. Pěstování bylinek, kytiček, ovoce i zeleniny je zábavným, a hlavně vzdělávacím koníčkem pro celou rodinu. Děti začínají u sázení a postupně sledují růst, starají se o rostlinky dle jejich potřeb, a nakonec sklízí i plody v podobě přísad do polévek, salátů nebo jen tak uždibují ze zahrádky přímo do pusinek. Aktivita je to pro děti nenáročná a zároveň velmi pomáhá rozvíjet jejich zájem o přírodu a názorně pochopit, kde se v obchodech všechny ty potraviny berou! Zalévání byla u dětí vždy oblíbená hra, která tímto dává smysl i přináší své výsledky.

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Zahrádka na balkoně či terase …

K pěstování není potřeba mít hned velkou zahradu. Venkovních prvků, které jsou vhodné například na balkóny a terasy je velké množství. Navíc se najdou i kvalitní dřevěné prvky, které odolávají počasí a jsou velmi vkusné a příjemné na pohled i dotek. K učení dětí o přírodě se hodí více než plastové. Jejich variabilita a velikost se liší, čímž si každý malý i velký zahradník přijde na své a vyrobí si zahrádku dle svých představ a zájmů.

Bosé nožičky

Spojit chodidla s přírodními materiály je příjemné nejen dětem, kterým to kromě masáže pomáhá i ke zdravému vývoji nožek. Bosý chodníček je vyplněn různými přírodninami (šiškami, kůrou, pískem, oblázky). Zároveň takový chodníček dovede přírodu až na Váš práh. A dovedete si představit, jak lépe začít den?

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Bunkry, domky, zašívárny

Jedním z nejoblíbenějších zahradních prvků jsou stále domečky pro děti. Je to místo, kde se kamarádi tajně radí o své budoucí výpravě nebo kde se konají dětské oslavy. Místo, kam si může dítko v klidu zalézt a odpočinout. Nebo si z písku vyrobí bábovky, uvaří lopuchový čaj a pozve Vás k sobě na návštěvu.

Podobné články

Vánoční zdobení stromku. DIY aktivita pro nejmenší

Jednoduchá vánoční aktivita pro nejmenší dětičky, které by rády zdobily stromek, ale ještě je čas. Vyrobte jim jejich vlastní stromeček, který si mohou zdobit podle svého a stále znovu a znovu. Celý článek

Píše Redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Vánoční akce 2019 s dětmi a pro děti

Přinášíme Vám několik tipů na adventní a vánoční akce z různých koutů České republiky. Přejeme příjemně prožitý advent, veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku! Celý článek

Aktivní podzim s dětmi bez nemocí

Nejbarevnějším obdobím roku je podzim, nicméně se kvůli velkým výkyvům teplot a sychravému počasí jedná také o období, kdy jsme nejnáchylnější k nemocem a nachlazení. Základním kamenem úspěchu je dobrá imunita, která se však nevybuduje během týdne. Celý článek

Komentáře