Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Hrajeme si i učíme se na čerstvém vzduchu

Datum přidání: 6. 5. 2019
Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

S příchodem hezkého počasí se snad každý rodič snaží své děti co nejvíce zabavit venku na čerstvém vzduchu. K venkovním aktivitám neodmyslitelně patří pískoviště, prolézačky či houpačky, ale také pěstování bylinek, zeleniny a květin.

Venkovní prvky pro děti

Zahrada plná prolézaček je snem každého dítěte, v dnešní době to není sen ani tak moc vzdálený. Jednoduché houpačky, pískoviště nebo odolné hračky jsou dnes ve velkém výběru k sehnání i na našem e-shopu. Děti si tak mohou hrát samy venku a rozvíjet své schopnosti a hlavně fantazii.

Malý zahradník

Oblíbenou venkovní aktivitou se v dnešní době znovu stává „zahradničení“ s dětmi. Pěstování bylinek, kytiček, ovoce i zeleniny je zábavným, a hlavně vzdělávacím koníčkem pro celou rodinu. Děti začínají u sázení a postupně sledují růst, starají se o rostlinky dle jejich potřeb, a nakonec sklízí i plody v podobě přísad do polévek, salátů nebo jen tak uždibují ze zahrádky přímo do pusinek. Aktivita je to pro děti nenáročná a zároveň velmi pomáhá rozvíjet jejich zájem o přírodu a názorně pochopit, kde se v obchodech všechny ty potraviny berou! Zalévání byla u dětí vždy oblíbená hra, která tímto dává smysl i přináší své výsledky.

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Zahrádka na balkoně či terase …

K pěstování není potřeba mít hned velkou zahradu. Venkovních prvků, které jsou vhodné například na balkóny a terasy je velké množství. Navíc se najdou i kvalitní dřevěné prvky, které odolávají počasí a jsou velmi vkusné a příjemné na pohled i dotek. K učení dětí o přírodě se hodí více než plastové. Jejich variabilita a velikost se liší, čímž si každý malý i velký zahradník přijde na své a vyrobí si zahrádku dle svých představ a zájmů.

Bosé nožičky

Spojit chodidla s přírodními materiály je příjemné nejen dětem, kterým to kromě masáže pomáhá i ke zdravému vývoji nožek. Bosý chodníček je vyplněn různými přírodninami (šiškami, kůrou, pískem, oblázky). Zároveň takový chodníček dovede přírodu až na Váš práh. A dovedete si představit, jak lépe začít den?

Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)
Venkovní realizace studia Little Design (venkovní prvky Úlli)

Bunkry, domky, zašívárny

Jedním z nejoblíbenějších zahradních prvků jsou stále domečky pro děti. Je to místo, kde se kamarádi tajně radí o své budoucí výpravě nebo kde se konají dětské oslavy. Místo, kam si může dítko v klidu zalézt a odpočinout. Nebo si z písku vyrobí bábovky, uvaří lopuchový čaj a pozve Vás k sobě na návštěvu.

Podobné články

Učíme se poznávat barvy. Jak a kdy začít s učením barev?

Poznávání barev patří mezi dovednosti, které se děti učí zvládnout velmi brzy. U předškoláků se pak předpokládá, že poznají širokou škálu barev a často z toho bývají například u zápisu do první třídy děti zkoušeny. Jak a kdy tedy začít s učením barev? Celý článek

Krémová hrášková polévka s krutonky

Mňam, mňam, mňam... Ani chvilku neváhejte a pokud jste ještě nevyzkoušeli, tak honem do toho. Hrášková polévka nebo také hráškový krém bude chutnat dětem díky své nasládlé chuti mladého hrášku. Díky své hutnosti zasytí i velké jedlíky. Celý článek

Proč dát děti do skautu? Naučí se samostatnosti a rozvíjí se v různých oblastech

Přinášíme další inspiraci na volnočasové aktivity pro děti. V případě, že nehledáte nic jednostranně zaměřeného, můžete zkusit skauting. Jeho obliba rok od roku stoupá a my se vůbec nedivíme. Celý článek

Komentáře