Hřištím zdar!

Datum přidání: 14. 6. 2018
MatkaNaOdstřel

Píše MatkaNaOdstřel

Po období, kam je položíš, tam je i najdeš, přišla další fáze. Lezení. A sotva jsem zjistila, že z našeho bytu je prakticky smrtonosná past, už si synátor začal stoupat a chodit. Radost to byla veliká. Já se dmula pýchou, i když samozřejmě nestál v deseti měsících jako Pepíček nebo Mařenka (on totiž Pepíček jistě jednou bude druhej Zátopek a Mařenka druhá Ledecká). Holčička se teprve nesměle stavěla a za držení všeho v dosahu, se ze všech sil snažila nespadnout na pusu, zadek, či rovnou na záda a hlavu.

Pýcha ale přešla v mírnou paniku hned při první návštěvě hřiště. Synáček chvíli nesměle ťapal podél lavičky stejně jako jeho sestra, ale vzápětí se vydal na výzvědy. Nechala jsem tedy princeznu v růžovém roztomile vrávorat za držení se všeho kolem, a vyběhla zachránit malého průzkumníka od letící houpačky, jedoucího kola, hozeného míče, rozverného psa či dokonce neuklizeného výkalu a snažila se ho za jeho hlasitého odporu dostat alespoň na dohled druhého dítěte, které bezmocně plakalo po mamince. Princezně v růžovém se už jen vzdáleně podobalo, jelikož v dosahu byla louže, ale pro změnu nic k udržení stability.

Mé snažení samozřejmě neuniklo přítomným matkám, které po mně házely soucitné pohledy a pronášely omleté fráze ve smyslu: „Ježíši Kriste, dvojčata, to bych se zbláznila." A já měla náladu tak povznesenou, že jsem se jen snažila co nejrychleji odejít. Nebylo mi to, ale vůbec usnadňováno ani vřeštícími dětmi, ani přítomným osazenstvem.

„Jé, ti jsou roztomilí," pravila jedna matinka, něžně se sklánějíc nad dcerkou, celou mokrou, zabahněnou a s nudlí u nosu.

„Jak daleko je máte od sebe?"

Koukám na synka, jak mlátí zapůjčenou lopatkou řvoucí batole na písku a na dcerku fascinovaně nípající prstíkem bláto z botiček. Mhouřím oči a přemýšlím.

„Hm. Tipuju tak deset metrů?"

Překvapeně se na mě podívá a nakvašeně odchází. I já se sbírám. Do nosu mě praští známý odér plné plínky a já si nedokážu představit, že jedno dítě budu přebalovat a druhé nechám nemotorně pobíhat bez dozoru. Obzvlášť poté, co má malá křehulka zjistila, že to bláto nechutná úplně špatně.

Domů vleču dva smradlavé a vřeštící paviány. Ve výtahu zničeně koukám do zrcadla. Strhaná matka zpocená až tam, kde záda ztrácí slušný název, synátor šířící zápach, že by i zaměstnanci kravína nasadili plynové masky, a dcerka, jejíž oblečení barvou už dávno nepřipomíná sladký bonbónek, ale spíš obsah plenky druhého dítěte. Propukám v záchvat smíchu. Možná už je to počínající šílenství. Ale možná je to prostě láska.

Podobné články

Píše Tereza Bečková

Začínáme podnikat na mateřské a rodičovské

Napadlo vás začít podnikat během vaší mateřské či rodičovské dovolené? Skvělý nápad! Potřebné znalosti do začátků vám mohou poskytnout online kurzy, které jsou dle průzkumu stejně efektivní, jako klasické semináře. Jaké jsou jejich výhody a které kurzy... Celý článek

Píše Valentina Aulisa z Alimenty dětem.cz

Změna výše výživného. Zažádejte si o změnu

S vývojem dětí jsou spojené i neustále rostoucí náklady na školní pomůcky, oblečení, školní výlety a jiné nezbytné potřeby. Pokud vám v takovém případě již nepostačuje výživné, které v minulosti přiznal dítěti soud, je možné žádat o jeho změnu. Celý článek

Jak vybrat ten nejlepší běžný účet?

Jednou ze základních služeb, které nabízí každý bankovní dům, je vedení běžného účtu. V dnešní době už se bez něj téměř nedá obejít, a tak s ním máte zkušenosti určitě i vy. Založit se dá na pobočce vybrané banky nebo on-line a díky němu můžete provádět Celý článek

Komentáře