Hubnutí se švihadlem

Datum přidání: 18. 4. 2019

Patříte k ženám, které se necítí dobře v posilovně, mezi lidmi, nerady jste řízeny časem, když se máte někam dostavit na přesnou hodinu…? To ale neznamená, že byste nemohla sportovat. Ideální je najít si cvičení, které se dají provádět doma, venku, na chalupě, kdekoli a kdykoli, kdy máte čas a náladu.

K takovým sportům, cvičením, patří skákání přes švihadlo. Úžasná aerobní cvičení účinné na spalování tuků. Skvělé je i to, že neplatíte za vstupné, nemusíte kupovat žádné drahé vybavení. Postačí vám jakékoli oblečení, švihadlo a vhodná obuv. I když… jako děti jsme skákaly i bosé. Abyste si neponičily klouby, je dobré vyhnout se tvrdým povrchům, jako je beton, dlažba, a skákat na trávě, hlíně, na hřišti, uvnitř na PVC, koberci… Stejně tak je důležitá délka švihadla, délku odvodíte od svojí výšky, ke které přičtěte 80 – 90 cm. Nebo si jednoduše švihadlo vyzkoušejte. Švihadlo, když uchopíte do rukou a uprostřed jej přišlápnete na zemi, v loktech byste měly mít úhel 90 stupňů. Tolerovaná je i délka, kdy švihadlo sahá na úroveň paží.

Tato aktivita bude bavit i děti, a tak můžete cvičit dohromady.

Skákáním ke zdraví

Před skákáním, stejně jako u jiného sportu je důležité se protáhnout a trochu zahřát. Pak můžete začít směle spalovat kalorie skákáním. Velkou předností skákání je, že dochází k posilování svalů celého těla a nehrozí přetížení samostatných partií.

Za pár dnů či týdnů zjistíte, že se cítíte lépe, budete zvyšovat kondici, zlepšíte kardiovaskulární systém. Nebudete se tak zadýchávat a skákat se vám bude stále lehčeji. Docházet bude i k uvolňování endorfinů, hormonů štěstí, budete se cítit spokojeněji, zlepší se vaše rovnováha fyzická i psychická, zlepší se spánek.

Při skákání spálíme 600-800 kalorií za hodinu. A 10 minut této aktivity je stejně účinné, jako 30 minut běhu.

Skákání může být i pro zahřátí před jiným sportem.

Nenásilně a volně

Začínejte zvolna, nepřepínejte se. Ideální je střídat rychlost skoků, od rychlých k pomalým a zase zrychlit. Jak to půjde, postupně přidávejte počet skoků.

Uvolněte zápěstí, nezatínejte v loktech, vědomě se snažte ruce naprosto oprostit od napětí. Doskok by měl být na obě chodidla najednou, pokud neskáčete netypické druhy skoků. Až se ale švihadlo stane vaším dobrý společníkem, určitě vás skákání snožmo nebude dlouho uspokojovat. Skákejte na jedné noze, střídejte nohy, pro inspiraci použijte internet.

Švihadlo se dá použít i k protahování, kdy si jej složíte, uchopíte do rukou a děláte předklony, úklony. Nebo si jej zahákněte o špičku nohy a zkuste udělat „vlaštovku“, vytáhnout špičku s celou nohou co nejvíc za vás a podobně.

Podobné články

Hádky jako koření vztahu

Ještě na konci minulého tisíciletí byla italská manželství proslulá dvěma věcmi – délkou trvání a počtem hádek v domácnosti. A ačkoliv bývají hádky označovány jako koření vztahu, byl to spíše vliv katolické církve, který zapříčinil absenci rozvodů... Celý článek

Píše Michaela Černá

Sleva na dítě: Víte, kdy na ni máte nárok a jak ji získáte?

Sociální dávky nejsou jediným způsobem, jak stát podporuje rodiny s dětmi. Jedním ze způsobů, jak se stát v této sféře angažuje, je daňové zvýhodnění neboli sleva na dítě. Kdy se vás daňové zvýhodnění týká a na co máte nárok? Celý článek

Zůstaly vám křečové žíly i po porodu? Nejde jen o estetický problém

Možná jste s nimi měla problémy již v těhotenství a doufala jste, že se jich po porodu zbavíte. Ve většině případů to tak bývá, ovšem stále je vysoké procento žen, které mají s křečovými žílami problémy i po porodu. Jaké je tedy řešení? Celý článek

Komentáře