Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Datum přidání: 13. 1. 2020

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila s 15minutovým předstihem – pro jistotu.

To, že jablko nepadá daleko od stromu, nám mladá předvedla hned na úvod svého příchodu na svět. Dle ultrazvuku nám určili termín porodu a zapsali do průkazky. Manžel si ale vysnil jiné datum, které obsahovalo samé jedničky a devítky, jeho šťastná čísla.

Já jako manažerka jsem si však zafixovala deadline, který byl stanovený lékařem a brala jsem ho jako závazný. Co je dané, je dané a termíny se musí dodržet, zvláště u dlouhodobých projektů. Tu zprávu jsem i posílala do bříška, zdůrazňovala, že je důležité být dochvilný.

Jako prvorodičce mi všichni říkali, že budu přenášet, klidně i 2 týdny. To mě úplně deptalo. Proto když se mladá začala v TEN DEN ráno hlásit na svět, a dokonce to i stihla v termínu, i když pozdě večer, bylo jasné, že geny se nezapřou. Narodila se další manažerka.

A to bylo asi první a poslední krát, co jsem s mladou něco reálně stihla. Od jejího narození jsme pak s organizací času, plánovaním a dochvilností bojovali dlouhou dobu. Moje manažerské ego při tom trpělo a trpí.

Odložila jsem všechny náramkové hodinky do skříně, schůzky si domlouvám v časovém rozpětí 60minut, a děkuji chytrým technologiím za flexibilitu a komunikaci v čase a prostoru.

Podobné články

XY aneb genetika je fakt (věda)

Těhotenství bylo fajn. Netrápily mně ranní nevolnosti, jen cestu na všechna WC v okolí jsem znala už zpaměti. Břicho rostlo, spravilo to pár volnějších kalhot, a manželova trika a bundy. Celý článek

Ze zápisků matky manažerky aneb změna je život

Se svým manželem jsem se potkala relativně pozdě. Měla jsem slušně rozběhnutou kariéru, cestovala jsem, sportovala, věnovala se svým kamarádům. Necítila jsem potřebu to nějak měnit. Ale znáte to, člověk míní, … Celý článek

Komentáře