Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Datum přidání: 13. 1. 2020

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila s 15minutovým předstihem – pro jistotu.

To, že jablko nepadá daleko od stromu, nám mladá předvedla hned na úvod svého příchodu na svět. Dle ultrazvuku nám určili termín porodu a zapsali do průkazky. Manžel si ale vysnil jiné datum, které obsahovalo samé jedničky a devítky, jeho šťastná čísla.

Já jako manažerka jsem si však zafixovala deadline, který byl stanovený lékařem a brala jsem ho jako závazný. Co je dané, je dané a termíny se musí dodržet, zvláště u dlouhodobých projektů. Tu zprávu jsem i posílala do bříška, zdůrazňovala, že je důležité být dochvilný.

Jako prvorodičce mi všichni říkali, že budu přenášet, klidně i 2 týdny. To mě úplně deptalo. Proto když se mladá začala v TEN DEN ráno hlásit na svět, a dokonce to i stihla v termínu, i když pozdě večer, bylo jasné, že geny se nezapřou. Narodila se další manažerka.

A to bylo asi první a poslední krát, co jsem s mladou něco reálně stihla. Od jejího narození jsme pak s organizací času, plánovaním a dochvilností bojovali dlouhou dobu. Moje manažerské ego při tom trpělo a trpí.

Odložila jsem všechny náramkové hodinky do skříně, schůzky si domlouvám v časovém rozpětí 60minut, a děkuji chytrým technologiím za flexibilitu a komunikaci v čase a prostoru.

Podobné články

Rodný jazyk 100x jinak aneb jak mateřství obohatí slovní zásobu

Vždy jsem si myslela, že moje pasivní i aktivní slovní zásoba je dost veliká. Od dětství jsem hodně četla, měla velikou fantazii, vymýšlela příběhy a povídky. Jako dospělá pracující jsem se, kvůli nedostatku času, knihám věnovala méně. Celý článek

Sportování v těhotenství a po porodu. Pohyb v každém stavu

Vždy jsem aktivně sportovala. Vyvažovala jsem si tím sedavé zaměstnání a ventilovala energii. Cvičení jsem se věnovala hlavně po ránu – ve fitku nebo při běhání venku, to si člověk vyvětral hlavu a naplánoval den. Celý článek

Když je chlap "těhotný"

Slyšela jsem, že chlap nese těhotenství hůř než žena. Je to dané nižším prahem bolesti a také tím, že chlap má asi pocit, že musí ženě alespoň částečně pomoct v tom „utrpení“. Celý článek

Komentáře