Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Datum přidání: 13. 1. 2020

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila s 15minutovým předstihem – pro jistotu.

To, že jablko nepadá daleko od stromu, nám mladá předvedla hned na úvod svého příchodu na svět. Dle ultrazvuku nám určili termín porodu a zapsali do průkazky. Manžel si ale vysnil jiné datum, které obsahovalo samé jedničky a devítky, jeho šťastná čísla.

Já jako manažerka jsem si však zafixovala deadline, který byl stanovený lékařem a brala jsem ho jako závazný. Co je dané, je dané a termíny se musí dodržet, zvláště u dlouhodobých projektů. Tu zprávu jsem i posílala do bříška, zdůrazňovala, že je důležité být dochvilný.

Jako prvorodičce mi všichni říkali, že budu přenášet, klidně i 2 týdny. To mě úplně deptalo. Proto když se mladá začala v TEN DEN ráno hlásit na svět, a dokonce to i stihla v termínu, i když pozdě večer, bylo jasné, že geny se nezapřou. Narodila se další manažerka.

A to bylo asi první a poslední krát, co jsem s mladou něco reálně stihla. Od jejího narození jsme pak s organizací času, plánovaním a dochvilností bojovali dlouhou dobu. Moje manažerské ego při tom trpělo a trpí.

Odložila jsem všechny náramkové hodinky do skříně, schůzky si domlouvám v časovém rozpětí 60minut, a děkuji chytrým technologiím za flexibilitu a komunikaci v čase a prostoru.

Podobné články

Hledat: Jak na… miminko?

Když něco neumíte nebo si nejste jisti, můžete se zeptat kolegů, najít „how to“ na YouTube, zeptat se ve skupině na Facebooku, nebo přesvědčit zaměstnavatele, že potřebujete odborné školení. Celý článek

Projektový název: Fazolka aneb @ZEZÁPISKŮ

Když jsme v práci řešili nějaký nový projekt, často dostal pracovní název. Někdy jsme přišli i s krycím názvem, aby jen zasvěcení tušili, o čem se bavíme. Před spuštěním jsme pak vymysleli něco lepšího/vhodnějšího a ven ho pustili již s novým jménem. Celý článek

Znakování jako forma komunikace. @zezápisků matky manažerky

Před nástupem na mateřskou jsem jako manažer byla zvyklá komunikovat a řešit problémy rychle a efektivně. Prostě meeting, briefing, brainstorming. To se narozením dcery zásadním způsobem změnilo. Celý článek

Komentáře