Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jak jsem během jednoho dne ztratil předsudky vůči Bibione

Datum přidání: 25. 8. 2019

Píše David a Michal (@dvatátové)

Vyjeli jsme si s rodinou do Bibione. Bál jsem se toho, protože jsem ještě jako svobodný chlapec slýchával historky o tom, jak to v Bibi vypadá, chodí, jaký je kinder peklo a jak si tam neužiješ klid, protože to bude spíš šílenství, pouť jak na Matějské.

A byla. Jenže se mi to vlastně moc líbilo.

Co jsem táta, otočil jsem v těchto předsudcích směr v tolika věcech, že mě to maličko až děsí! Ale situace si žádá mimořádné nasazení, a tak to přichází postupně a podle potřeb.

Vždycky mi přišly děsné dětské kroužky. Dnes? Díky bohu za ně, když prší.

Vždycky mi vadil dětský křik na veřejných místech. Teď je to pro mě harmonie, hlavně, když to není křik některého z mých dětí.

A vždycky jsem si říkal, že na dovolenou se má jezdit někam, kde nejsou děti. A teď jsem DOBROVOLNĚ vybral Bibione, že to tedy zkusím a nelituju. 

Ano, moře je spíš jemný písek naředěný slanou vodou, ale komu to vadí, když stejně váš operační prostor je 5 metrů od místa A (pískový hrad) směrem do vody a z vody. 

Ano, všude jsou dětské atrakce, tedy místa, kde se kumuluje dětský křik a taky křik vašeho bankovního konta, protože se všude hází nějaké žetony. Ale komu to vadí, jsou prázdniny ne? Tátové si dají večer víno, děti přes den žeton na houpajícího koně. Hlavně, že jsou všichni spokojeni.

Upřímně – je jasné, že takovou dovolenou je potřeba ještě naředit nějakou kulturnější záležitostí, ale jsem přesvědčený o tom, že děti to ví a dopřejí vám pak poklidnější výlet nebo třeba túru do hor, která je přínosnější a zábavnější zase víc pro vás než pro děti. 

Alespoň nám tenhle fifty-fifty přístup v cestování funguje. Klidně jedeme i někam, kde to prioritně není pro děti, ale pak zase nabídneme něco vysloveně pro ně. 

Jako Bibione, kterému s tímto omlouvám, a tak nějak tuší, že jsme se neviděli naposledy.

Ciao!

Podobné články

Píše David a Michal (@dvatátové)

Jízda na kole: Jak to bylo u našich dětí?

Když jsme v červenci dávali k nám na instagram fotky našich holek-dvojčat, jak jezdí na kolech, psali nám nešťastní rodiče, že jejich dítka to odmítají. Tak bych vám chtěl napsat, jak u nás celá tato dopravní evoluce vlastně probíhala. Nebojte se... Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Cestování letadlem s dětmi: Jak ho zvládáme my?

Naše tříleté dcerky už letěly celkem třikrát. Poprvé asi ve třech týdnech života, pak těsně před druhými narozeninami do USA, abychom nemuseli platit za jejich letenky, a teď naposledy na konci května jsme si „střihli“ Kanáry. Jaké fígle nám při cestování... Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Ze života rodičů: Ahoj, já jsem Elza a budu s vámi bydlet. Pár let!

Pokud stejně jako my patříte mezi rodiče dívek starších tří let, pak se určitě už i do vašeho domácího slovníku zařadilo přídavné jméno „elzový“. Lze aplikovat na vše, co zdobí hlava Elzy, Anny, Olafa, Svena, případně je to modré. Celý článek

Komentáře