Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jak moderně aktualizovat CV po mateřské?

Datum přidání: 29. 8. 2019

Píše Michaela Černá

Moment, který vyvolává rozporuplné emoce, asi u každého rodiče po mateřské a rodičovské dovolené. Návrat zpět do pracovního procesu. Po několika letech péče o domácnost a děti se jedná o skutečně zásadní změnu, na kterou musíte být připraveni. Aktualizované CV  je prvním krokem k tomu, abyste v konkurenčním prostředí i po kariérní pauze obstáli. 

Jak má vypadat kvalitní životopis?

Podstatou životopisu je shrnutí vašich pracovních zkušeností, dovedností a vzdělání. CV by mělo zaměstnavatele zaujmout a přimět k tomu, aby si vás pozval na pohovor. Nesnažte se ale o přehnanou originalitu. Pište jasně a výstižně. Zbytečně neexperimentujte a držte se osvědčených šablon. Spíše se zaměřte na to, co můžete “vypíchnout” a jaké detaily přidají plusové body v očích personalistů. Zde se můžete podívat na vzor životopisu a nechat se inspirovat. 

5 tipů, jak obnovit vztah, když odhalíte nevěru

I když nás zrada partnera bolí sebevíc, vždy stojí za to zamyslet se nad renovací vztahu a obzvláště tehdy, žijí-li s námi v domácnosti i děti. V tomto článku se zaměříme na to, jakými kroky lze překonat následky nevěry, pokud už jsme se oba partneři rozhodli dát setrvání ve vztahu šanci.

Na detailech záleží

Myslete na to, že personalisté čtou životopisy každý den. Dokáží dobře odhadnout, kdo si s jeho přípravou dal práci a kdo ne. Dbejte tedy na to, aby na první pohled životopis působil profesionálně. Pohlídejte si stejná písmena, nadpisy, odrážky a podobně. Dobře působí i aktuální fotografie vyfocená profesionálem.

Projekty, certifikáty a jiné zkušenosti

Pokud víte, že se chcete vrátit do pracovního kolosu, můžete na tom zapracovat již pár měsíců dopředu. Různé kurzy nebo certifikáty, které jsou často k dispozici i online, váš životopis oživí. Stejně tak pokud jste zúčastnili různých projektů nebo školních soutěží, nebojte se takové skutečnosti zmínit.

Proč je důležité číst recenze zaměstnavatelů?

Hledáte novou práci? Doporučujeme zjistit si co nejvíce informací o firmě, kam hodláte nastoupit. Jaké benefity společnost nabízí, jak vypadá pracovní prostředí, nebo jaké jsou vztahy na pracovišti a tak dále. Pokud ovšem ve firmě nikoho neznáme, jakým způsobem informace získat?

Dalšími zkušenostmi mohou být dobrovolnické projekty nebo spolupráce. Držte se zkrátka toho, že každá zkušenost se počítá. V této sekci se můžete i trochu rozepsat a můžete tím i zvýraznit vaše zájmy a silné stránky. Vyhněte se ovšem zbytečnému vypisování všech vašich zájmů a dovedností. Upřímně, tyto informace žádného personalistu nezajímají. O sobě a o svých oblíbených aktivitách se můžete více rozpovídat během pohovoru.

Uvádět do životopisu mateřskou, ano nebo ne?

Žádný zákon vám nepřikazuje, abyste si rodičovskou pauzu dávali do CV. Jedná se o soukromou záležitost, do které nikomu nic není. Záleží tedy na vašem úsudku. Pokud se domníváte, že zaměstnavatel tuto skutečnost neocení, nemusíte ji zveřejňovat. Na druhou stranu, pokud chcete začít pracovat s dětmi, může být péče o dítě dokonce výhodou.

Zkušenosti nabyté během mateřské a rodičovské dovolené

Dnešní doba přináší poměrně dost možností, jak si přivydělat na mateřské. Byť se takové práce mohou zdát nepodstatné, určitě je do životopisu uveďte. Ať už vaše pracovní náplň byla jakákoliv, pro firmy to znamená, že jste neztratili kontakt s pracovním prostředím. Dokazuje to vaši pracovitost a schopnost skloubit pracovní a rodinné povinnosti.

A nejdůležitější pravidlo ze všech zní: Žádné vymýšlení. Uvádějte do životopisu pouze fakta. To ve výsledku zaměstnavatel ocení nejvíce.

Podobné články

Slunce, bodnutí hmyzem, ovoce – děti a alergie

Letní měsíce jsou spjaty nejen se zábavou, ale bohužel i s nepříjemnými zážitky, které naše děti mohou potkat na každém kroku. Nechtěné a život komplikující zkušenosti přináší alergické reakce na mnohé podněty. Celý článek

Na co nezapomenout po návratu z porodnice domů

Vaše miminko je na světě a vy už se nemůžete dočkat, až vás pustí z porodnice domů, kde je vše připravené. Ačkoli se vaše pozornost bude točit hlavně kolem děťátka, důležité je nezapomenout vyřídit nutné úkony, které jsou s narozením dítěte spojené. Celý článek

Soužití více generací v jednom domě aneb jak se z toho nezbláznit

Každá mladá rodina jednou stojí před rozhodnutím, jak se postavit k otázce bydlení. Zatímco v minulosti bylo samozřejmé, že všechny generace jedné rodiny žily spolu pod jednou střechou, v dnešní době se jedná spíše o výjimku. Celý článek

Komentáře