Jak správně pečovat o pokožku celého těla, aby byla krásná, pevná a hladká?

Datum přidání: 28. 2. 2019
Petra Holečková

Píše Petra Holečková

Kůže je největším orgánem lidského těla. Má ochrannou, termoregulační a smyslovou funkci. Postupem času ubývá v pokožce kolagen a elastin, které zajišťují pružnost a pevnost pokožky. Tento úbytek můžeme zpomalit správnou péčí a životním stylem. Naopak nezdravý životní styl, alkohol či kouření stárnutí pokožky urychluje.

Jaro pomalu a jistě klepe na dveře, proto bychom jí měli věnovat zvýšenou a pravidelnou péči.

Trápí vás suchá, povadlá a unavená pokožka bez jiskry, přečtěte si pár tipů jak správně pečovat o pokožku těla.

Sprchování

Během sprchování můžeme pokožku nadměrně vysušit či podráždit a narušit její povrchový film. Podráždění se projevuje svědící, červenající a pnoucí pokožkou. Proto bychom si měli dopřát kvalitní mycí gel, pěnu či olej, který pokožku nejen jemně čistí, ale zároveň i hydratuje a vyživuje. Navíc aromatické sprchové gely navozují pocit uvolnění a relaxace.

Peeling

Tělový peeling se používá při sprchování a šetrně zbavuje pokožku odumřelých buněk, zanechává pokožku čistou, jemnou a hladkou. Pokožku prokrvuje a také předchází tvorbě celulitidy.

Peeling je třeba provádět 1x týdně. Připravuje pokožku na další péči, kterou lépe může pokožka vstřebat. Aplikuje se jemným vmasírováním krouživými pohyby do pokožky a poté se důkladně smyje. Pozornost zvláště věnujte loktům a kolenům.

Hydratace a zpevnění pokožky

Po sprchování nezapomínejte pokožku těla řádně natřít tělovým mlékem, krémem či olejem. Ty totiž pokožku hydratují, vyživují, zvláčňují a navracejí jí její hebkost a pevnost.

Pokud vás trápí ochablá pokožka, celulitida či strie, vsaďte na speciální zpevňující, remodelační krémy. Tyto krémy je potřeba jemně vmasírovat do pokožky do úplného vstřebání.

Zpevňující krémy je nutné pravidelně aplikovat několik týdnů, aby efekt byl viditelný. Zde je potřeba podotknout důležitost spojení pravidelné masáže problémových partií se sportovními aktivitami a zdravou výživou.

Podobné články

Poklady ukryté v mateřském mléce

Tou nejlepší věcí, kterou můžete svému miminku do života darovat, je kojení nejméně do ukončeného 6. měsíce věku. Mateřské mléko obsahuje všechny živiny a látky, které jsou nezbytné pro zdravý růst a vývoj. Celý článek

Píše Tereza Bečková

Ošetřování člena rodiny: Jaké jsou podmínky a novinky v roce 2019

Staráte se o nemocného člena rodiny a nebo o dítě mladší 10 let? Za jakých okolností máte nárok na placené volno a podporu při ošetřování člena rodiny? Jaká je výše podpory při ošetřování člena rodiny v roce 2019? Celý článek

Kamila Petrovská

Píše Kamila Petrovská

Jak jsem se stala macechou

Když jsem se před šesti lety zamilovala do mého budoucího partnera, měla jsem nejdříve obrovskou radost. Konečně TEN PRAVÝ. Když jsem o něco později zjistila, že má už dvě děti z předchozího vztahu, chtěla jsem od toho pryč. Bála jsem se toho, že to bude.... Celý článek

Komentáře