Jak správně pečovat o pokožku celého těla, aby byla krásná, pevná a hladká?

Datum přidání: 28. 2. 2019
Petra Holečková

Píše Petra Holečková

Kůže je největším orgánem lidského těla. Má ochrannou, termoregulační a smyslovou funkci. Postupem času ubývá v pokožce kolagen a elastin, které zajišťují pružnost a pevnost pokožky. Tento úbytek můžeme zpomalit správnou péčí a životním stylem. Naopak nezdravý životní styl, alkohol či kouření stárnutí pokožky urychluje.

Jaro pomalu a jistě klepe na dveře, proto bychom jí měli věnovat zvýšenou a pravidelnou péči.

Trápí vás suchá, povadlá a unavená pokožka bez jiskry, přečtěte si pár tipů jak správně pečovat o pokožku těla.

Sprchování

Během sprchování můžeme pokožku nadměrně vysušit či podráždit a narušit její povrchový film. Podráždění se projevuje svědící, červenající a pnoucí pokožkou. Proto bychom si měli dopřát kvalitní mycí gel, pěnu či olej, který pokožku nejen jemně čistí, ale zároveň i hydratuje a vyživuje. Navíc aromatické sprchové gely navozují pocit uvolnění a relaxace.

Peeling

Tělový peeling se používá při sprchování a šetrně zbavuje pokožku odumřelých buněk, zanechává pokožku čistou, jemnou a hladkou. Pokožku prokrvuje a také předchází tvorbě celulitidy.

Peeling je třeba provádět 1x týdně. Připravuje pokožku na další péči, kterou lépe může pokožka vstřebat. Aplikuje se jemným vmasírováním krouživými pohyby do pokožky a poté se důkladně smyje. Pozornost zvláště věnujte loktům a kolenům.

Hydratace a zpevnění pokožky

Po sprchování nezapomínejte pokožku těla řádně natřít tělovým mlékem, krémem či olejem. Ty totiž pokožku hydratují, vyživují, zvláčňují a navracejí jí její hebkost a pevnost.

Pokud vás trápí ochablá pokožka, celulitida či strie, vsaďte na speciální zpevňující, remodelační krémy. Tyto krémy je potřeba jemně vmasírovat do pokožky do úplného vstřebání.

Zpevňující krémy je nutné pravidelně aplikovat několik týdnů, aby efekt byl viditelný. Zde je potřeba podotknout důležitost spojení pravidelné masáže problémových partií se sportovními aktivitami a zdravou výživou.

Podobné články

Maminka má pipinku a tatínek pindíka aneb nahota v rodině u malých dětí

Chodíte před svými dětmi předškolního věku doma nazí nebo naopak si nedokáže představit, že by vás vaše dítě vidělo v rouše Evině a Adamově? A jak s malými dětmi mluvit o rozdílech mezi pohlavím? A je to vůbec potřeba? Celý článek

Vitamin D je důležitý nejen pro nejmenší děti

Naše tělo potřebuje pro svůj zdárný vývoj a následně „chod“ mnoho vitaminů. K velmi důležitým patří vitamin D. Podstatný je zejména pro nejmenší děti a batolata. Celý článek

Píše Tereza Bečková

Jaká je výše alimentů v roce 2019 a jak je vypočítat

Jak na výpočet alimentů a v čem vám pomohou tabulky výživného? Výše alimentů nezáleží pouze na příjmech rodičů a je třeba nezapomínat, že i výživné má své náležitosti. Jaké to jsou? Celý článek

Komentáře