Jak zabavit děti a zároveň podpořit jejich kreativitu

Datum přidání: 12. 11. 2018

Píše Baby Office

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. U dětí to platí samozřejmě dvojnásob. Navíc hry a různé další aktivity jsou pro děti nejen zábavné, ale pomáhají jim v jejich vývoji a poznávání světa. Možná si kladete otázku, jaké jsou aktuální trendy v aktivitách dětí? Jak se tyto zájmy a potřeby mění? Vše je do určité míry ovlivněno dobou. Přemíra technologií v dětském světě je kompenzována poptávkou po tvoření.

Může se zdát, že děti jsou dnes náročnější, než tomu bylo dříve. Ve skutečnosti se však pouze přizpůsobují tomu, co jim společnost nabízí. Zatímco my jsme se mnohdy museli spokojit s malováním a vystřihováním, naše děti mohou malovat na sklo, tvořit obrázky z písku, pracovat s pryskyřicí a vyrábět nádherné modely u kvalitních a různorodých materiálů. Velkou zábavu přináší například stavebnice Lego, která samozřejmě byla i dříve. Ovšem i zde je vidět obrovský pokrok. Dítě si může sestavit robota, auto, zvíře, které se hýbe, svítí, vydává zvuky a veškeré modely jsou propracované do nejmenšího detailu.

Akce pro děti k určité příležitosti

V posledních letech se doslova roztrhl pytel s různými akcemi pro rodiny s dětmi. Ať už se jedná o venkovní nebo interiérové aktivity, když budete hledat na jakýkoliv víkend zábavu, najdete velmi snadno. Dětské akce se většinou vážou ke konkrétní příležitosti – například Den dětí, Family Day, Velikonoce, Vánoce, Halloween, Mikulášská, posvícení, vinobraní, Matějská pouť a celá řada dalších. O takovéto akce je obrovský zájem, takže se s nimi můžete setkat pravidelně prakticky v každém větším městě.

Anketa

Pořádáte dětské narozeninové oslavy?

ano, velké
28% hlasů
ano, malé
28% hlasů
ne
12% hlasů

Firemní akce pro rodiny s dětmi

Velmi oblíbené jsou také firemní akce pro rodiny s dětmi. Výhodou je, že na své si přijdou jak dospělí, tak děti. Stmeluje se rodina i pracovní kolektiv. Proto větší firmy stále častěji oslovují agentury, které jim pomohou tyto akce zajistit. A další nespornou výhodou je, že rodiče nemusí řešit hlídání a mohou poznat kolegy i jejich rodiny blíže.

Také české hrady a zámky se hodně zaměřují na nejmenší návštěvníky, pro které jsou připravené samostatné prohlídky i různé doplňkové akce v podobě rytířských turnajů. Velmi bohatý program nabízí například zámek Dětenice nebo hrad a zámek Staré Hrady. A je to jen kousek od Prahy.

Tipy, kde najít zábavu pro celou rodinu

Pokud hledáte zábavné akce pro děti, zkuste se poohlédnout na těchto webových stránkách:

  • Kam s dětmi – web, na kterém najdete nespočet aktivit pro děti i rodiče, a to nejen v Čechách, ale také v zahraničí.
  • Kudy z nudy – nevíte, kam s rodinou vyrazit o víkendu na výlet? Pak zkuste prohledat na těchto stránkách a určitě najdete přesně to, co hledáte.
  • Malování z písku – zábava, která baví malé i velké. Malování z písku je v současné době velmi oblíbené. Tříbí dětskou fantazii i jemnou motoriku, a navíc výsledek stojí za to.

Podobné články

Píše David a Michal (@dvatátové)

Co děláme s dětmi, když prší

Každý deštivý den je v dobách sucha, které zažíváme, spásou. Rodiče menších dětí to ale často berou jinak a nevědí, jak by svá dítka zabavili. Tak přidávám naše tipy, co s holkami podnikáme, když venku leje. Celý článek

Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

Hrajeme si i učíme se na čerstvém vzduchu

S příchodem hezkého počasí se snad každý rodič snaží své děti co nejvíce zabavit venku na čerstvém vzduchu. K venkovním aktivitám neodmyslitelně patří pískoviště, prolézačky či houpačky, ale také pěstování bylinek, zeleniny a květin. Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Výlety vlakem s dětmi

Cestování vlakem je velkým zážitkem nejenom pro malé děti. U některých pěších a cyklistických výletů lze pro zpáteční cestu využít přepravu vlakem. Výhodou je, že vlakem je možno přepravovat kočárky i kola. Zde je výběr výletů a trasa vede podél železnice. Celý článek

Komentáře