Jak zařídit kids friendly koupelnu

Datum přidání: 29. 10. 2017
Lucie Javorková

Píše Lucie Javorková

Le bon, spol s.r.o.
Le bon, spol s.r.o.

Už s příchodem prvního dítěte je třeba domácnost jaksepatří přizpůsobit, aby byla stále vkusně zařízená, ale především funkční. Trojnásob to platí o koupelně. Maminky si přeci zaslouží příjemné prostředí ideální k relaxaci, kde se mohou po celém dni natáhnout do horké vany a náležitě si odpočinout. Zároveň je ale třeba se ujistit, že je řešená skutečně prakticky, aby se v ní mohlo dítě v pohodě obsloužit samo.

Praktická stupátka

Stupátko umožňuje dětem dosáhnout k umyvadlu nebo na toaletu. Dítě ale rychle pochopí, že pomocí stupátka se zvětšuje jeho dosah. Proto ukládejte lehce rozbitné anebo jinak nebezpečné věci mimo jeho dohled. Velký výběr stupátek najdete na eshopu prodeti.cz.

Praktická stupátka
Ing. Arch. Michal Havelka
Ing. Arch. Michal Havelka

Pořiďte stoličku nebo schůdky

Spousta úrazů ve vlhké koupelně vzniká v důsledku toho, jak se děti na špičkách natahují pro něco, co je příliš vysoko.

Určitě vaše ratolest dosáhne bez problémů na vodovodní kohoutek či zubní kartáček? Vidí se v zrcadle? Stačí jedna záporná odpověď, abyste měli důvod pořídit k umyvadlu stoličku nebo třeba barevné schůdky.

Věci ukládejte do různých výšek

V dětech rozhodně podporujte samostatnost tím, že hračky do vody, koš na prádlo, ručníky nebo toaletní papír umístíte tak, aby je mělo na dosah.

Léky, čisticí prostředky nebo cokoliv, co by malé dítě rádo zneužilo k vlastním uměleckým projektům (například vaše oblíbené rtěnky na bílé dlaždičky) raději ukliďte výš, kam ani se stoličkou nebo židlí nedosáhne. Znáte ty nenechavé prstíčky…

Dětský koš na hračky do koupelny Žralok šedý

Veselý koš do koupelny v podobě žraloka je ideálním pomocníkem pro skladování hraček a potřeb ke koupání. Díky skvělé slip-proof přísavce drží koš pevně na skle i na koupelnovém obkladu. Koš udrží dětské hračky a věci v suchu a v koupelně budete mít krásně uklizeno.

Dětský koš na hračky do koupelny Žralok šedý

Dejte každému dítěti svůj prostor

Pokud máte děti narozené kousek od sebe, určitě znáte (nebo poznáte) sourozenecké handrkování. Zkuste se mu vyhnout alespoň při ranní a večerní hygieně tím, že bude mít každé dítě svůj vlastní prostor. Každé vlastní stoličku, vlastní ručník, vlastní koš na špinavé prádlo, vlastní úložný box na hygienické potřeby a hračky. Nejlépe všechno se jménem. A nikdo se (doufejme) nebude mačkat, pošťuchovat a dohadovat.

Loxo
Loxo

Zaměřte se na snadnou údržbu

Jestli jste ve fázi, kdy koupelnu rekonstruujete, ujistěte se, že materiály, které vybíráte, jsou odolné vůči oděru i skvrnám, s malými dětmi to rozhodně oceníte. Pokud pro vás ale rekonstrukce není zrovna aktuální téma, alespoň odstraňte z koupelny všechno, čeho by vám bylo líto. V zásadě je to cokoliv bílého, z čeho nejdou mastné fleky od dětského olejíčku nebo bláto jednoduše setřít. Bílé ručníky či koupelnové předložky nebudou to pravé. Skleněné a keramické doplňky také raději nahraďte něčím odolnějším, co se nerozbije hned, jak to upustíte na zem. Skvěle budou vypadat třeba proutěné, háčkované nebo dřevěné doplňky.

 

Koš na prádlo s bílou korunkou

Stylová a praktická taška na špinavé prádlo potěší všechny malé slečny. Zdobí jí totiž bílá korunka s růžovými srdíčky. Koš má velký kulatý otvor se zapínáním na magnet, který zároveň poslouží jako ucha pro snadné přenášení.

Koš na prádlo s bílou korunkou

Nezapomeňte, že děti rostou

Odolejte a nepřizpůsobujte vzhled koupelny dětem. Je jedno, kolik jim je teď, jednou vyrostou. Určitě se chcete stále koupat v koupelně s motivem pirátů nebo žab a mrňavým, nízko umístěným umyvadýlkem? Barevnost a hravost koupelně snadno dodáte pomocí doplňků, které můžete kdykoliv vyměnit - barevné ručníky, předložky, sprchový závěs nebo úložné boxy se o to postarají.

Souprava 3 mycích utěrek s houbičkou

Souprava 3 mycích utěrek s houbičkou se stává nepostradatelnou již od první lázně. Tento set se stane užitečným pomocníkem v době koupání jakož i během celého dne.

Souprava 3 mycích utěrek s houbičkou

Podobné články

Píše Redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Kam na podzim když prší? Vyrazte s námi a nezmoknete

Je listopad, sezóna skončila a většina památek a dalších turistických objektů je již zavřena. Nezoufejte, existuje mnoho možnosti, kam vyrazit s dětmi i v tomto nevlídném období. Celý článek

Petra Holečková

Píše Petra Holečková

Podzimní péče o pleť. Dodejme jí jas a připravme na zimu

Podzim je období, kdybychom pleť měli připravit na zimní období a zároveň pleť zregenerovat po dlouho trvajícím létě. V letním období na pokožku působí negativní vlivy jako je intenzivní sluneční záření, klimatizace, slaná a chlorovaná voda. Celý článek

Zdravé sušenky z červené řepy

Červená řepa je u nás v tomto období oblíbená surovina. Odšťavňujeme ji s jablíčky, mrkví, citrusy. Hodně vitamínů dodá za syrova salátům, ale i polévka z červené řepy je naprosto fantastická. My jsme vyzkoušeli sladkou variantu a upekli jsme s dětmi sušenky. Celý článek

Komentáře