Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jaké auto vybrat pro vícečlennou rodinu? Poradíme vám

Datum přidání: 23. 9. 2019

Možná si říkáte, že vybrat auto, kde se vám vejdou tři autosedačky vedle sebe, není zase tak složité, ovšem jen do té doby, než začnete tento problém řešit. A co teprve potom, když potřebujete umístit čtyři nebo pět autosedaček? Máme pro vás tipy na auta, do kterých se pohodlně vejde i sedmičlenná rodina.

Uspokojit nároky rodiny, která má více než tři děti, není úplně snadné. Navíc, když je třeba vybírat auto s ohledem nejen na to, aby se vám do něj vešlo více autosedaček, a přitom to nebylo na úkor místa v kufru. Přece jen, co si budeme povídat, když se vypraví na dovolenou taková šestičlenná rodina, je třeba počítat s tím, že kufr musí být prostorný. Pokud máte miminko a vozíte s sebou ještě kočárek, je třeba i toto vzít v úvahu. Samozřejmě, můžete si říct, že problém vyřeší střešní box na auto, ale ten je zase na krátké vzdálenosti velmi nepraktický. Navíc s ním ve velké většině případů nevjedete do podzemních garáží, což může být občas docela velká komplikace.

Právě s ohledem na dostatek místa a úložný prostor jsme v našem případě zvolili dodávku. Ano, měla jsem obavy, že s ní ve městě nezaparkuji, ale to se ukázalo jako naprosto zbytečné. Jakmile jsem totiž do ní sedla, už jsem do jiného auta nechtěla přesednout. Ten rozhled je prostě k nezaplacení. Jako další výhodu považuji to, že dodávka (my máme VW Transporter) má posuvné dveře, což vám usnadní pohodlné naložení všech potomků. Každé dítě tam má navíc dostatek místa, takže nevznikají třenice ve stylu: “ Mami, brácha mi zabírá místa. Já ten pás nezapnu, posuň se…“.

Když nechcete dodávku

Chápu ovšem ty, kterým se do dodávky nechce a hledají spíše něco menšího a ekonomičtějšího. Zahraniční web What Car?, který pomáhá lidem s výběrem nového auta, zveřejnil žebříček deseti aut, která uvezou i sedmičlennou rodinu. Takže pokud chcete tipy na konkrétní značky, můžete se inspirovat.

***

  • Audi Q7 - Toto je vítěz testu, kdy porota ocenila prostorný interiér i zavazadlový prostor. Jedinou nevýhodou je cena..
  • Volkswagen Touran - Za mě jednoznačně nejlepší volba a poměr cena versus kvalita. Tourana jsme měli v době, kdy nás bylo pouze pět a těžko jsem se ho vzdávala. Bohužel jsme ho vyměnili za dodávku, protože když přidáte poslední řadu sedadel, ztratíte zavazadlový prostor.
  • Škoda Kodiaq - Pokud máte rádi značku Škoda, tak můžete vyzkoušet jejich sedmimístný vůz Kodiaq. Standardní výbava je docela slušná, ale i tak se vám poměrně rychle může prodražit s nejrůznějšími doplňky.
  • Land Rover Discovery - Praktický a luxusní vůz, který oceníte také v terénu.
  • Land Rover Discovery Sport - Na první pohled ani nevypadá, že se do něj vejde sedm autosedaček, ale je to tak. Pokud hledáte menší vůz, který pojme opravdu velkou rodinu, je tohle vhodná volba.
  • Ford Galaxy - Praktické auto, jehož pořízení vás úplně nezruinuje.
  • Volvo XC90 - Bez problémů uveze sedm lidí a nabízí opravdu luxusní interiér.
  • Citroën Grand C4 Picasso - Variabilní auto, které svůj účel splní a stejně jako Ford Galaxy ušetří vaši kapsu.
  • Ford S-Max - Je o něco menší než VW Sharan, ale i tak nabízí dostatek prostoru. Podle hodnocení má dobrý podvozek.
  • Range Rover Sport - Nejméně vhodná volba. Za třetí řadu sedaček si připlatíte, ale podle britského hodnocení v nich není mnoho místa, a navíc žádné ze sedadel není schváleno pro umístění dětských autosedaček. Je tedy spíše pro rodiny s odrostlejšími potomky…

Podobné články

Domácí jahodová marmeláda. Připravte si jahody, cukr a citron

Jahody jsou jedny z prvních plodů zrající na začátku léta. Pokud je nemáte na zahrádce, najděte si v okolí samosběr a směle na ně, i pro děti to bude příjemná zábava. Přinesete si domů plno vitamínů, jahody obsahují vitamíny A, B, C, E a minerály. Celý článek

Cestování autem v létě aneb jde to i bez pocení

Cestování autem v horkých letních měsících je pro děti i rodiče nepříjemnou záležitostí. Horké, vyhřáté peklo přináší diskomfort pro celou posádku. Celý článek

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku III

Mnoho rodičů v těchto dnech uvažuje, jak si zpříjemnit společný čas o letních prázdninách a kam společně vyrazit na výlet s dětmi. Následující tipy ocení především rodiče dětí školou povinných – zaměříme se tentokrát na rodinné výlety se školáky. Celý článek

Komentáře