Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jarní nezbytnosti pro veselé výletníky

Datum přidání: 12. 4. 2018

Jaro a teplé počasí vnímáme plnými doušky. Zimní věci jsou nejspíše hodně vzadu v šatníku a my si můžeme užívat. Být venku je fajn, jezdit na výlety ještě lepší. Ale máte vše pro děti nachystané? Pohodlné oblečení, padnoucí botky…. Inspirace není nikdy dost.

Oblečení, které vyhovuje dětem i vám

Pokud děti neběhají právě chvíli svlečené, oblečení pokrývá téměř všechny části těla. Pohodlně se budou cítit v příjemných materiálech. Například bavlna skvěle saje pot, nelepí se na tělíčko a v případě ušpinění oceníte materiál i vy, skvěle se udržuje čistá. Na delší výlety/cestování je vhodné pořídit funkční oblečení.

Vyhněte se oblečení s upnutými gumičkami – např. na rukávcích, kraťáscích, neutahujte případné šňůrky příliš natěsno. Vhodné nejsou ani aplikace nebo knoflíky našívané barevnými, efektními, ale nepříjemnými a tvrdými silonovými nitěmi, které mohou škrábat.

Unuo softshellové kalhoty

Krásné softshellové kalhoty s membránou si vaše dítko oblíbí. Originální český výrobek s vlastním designem. Kalhoty jsou vhodným oblečením nejen do mokra i sucha, skvělé na výpravy za dobrodružstvím, ale i do školy a školky. 

Unuo softshellové kalhoty

Má už vaše dítě oblíbená zvířátka, symboly, postavičky… Pak je to jasná volba, po kterých kouscích šáhnout. Děti bude bavit a zajistí, že věci budou rády nosit.

Nabídka oblečení s pohádkovými hrdiny

Prodyšné boty i holínky čekající na louže

Další skvělé zážitky jsou na obzoru, pokud bude vaše ratolest obuta v pohodlné obuvi. V teplém počasí nesmí chybět otevřené sandálky, plátěné kecky, tenisky, ale ani holiny. Tlačící nebo špatně sedící boty způsobují puchýře a dětem rozhodně nebude do smíchu a hraní. V některých botách chybějící ponožky nevadí, ale např. v teniskách je dobré použít bavlněné, kotníkové.

Barefoot = „naboso" PROTETIKA

Protetika boty barefoot

 • Boty, které věrně napodobují chůzi naboso, která je pro člověka nejpřirozenější.
 • Flexibilní podrážka o tloušťce 3-6 mm chrání chodidlo před mechanickým poškozením a proti vlivům počasí.
 • Díky tenké podrážce, která se přizpůsobuje chodidlu lze maximálně vnímat informace o povrchu.
 • Anatomicky tvarovaná špička, poskytuje volnost prstům.
 • Boty umožňují zapojit veškeré svaly, šlachy i kosti chodidel stejně jako při chůzi naboso a napomáhají tak k optimálnímu vývoji chodidla.
 • Mají stélku bez tvarované klenby a nulový sklon mezi špičkou a patou (žádný podpatek).

Barefoot = „naboso" PROTETIKA

Jak vybrat správnou obuv, se dočtete v našem článku.

Sluneční brýle jako ozdoba i funkční ochrana

Co by se dalo zkazit na pohodlí slunečními brýlemi? Mnohé, i když se to nezdá. Sluneční brýle musí být kvalitní a prověřené, že oči ochrání.

Další věc je opět pohodlí. Mohou tlačit za oušky, ale také na nose, kde se ho dotýkají. Zvlášť, pokud jedete na výlet na několik dnů, dětem nabalte brýle, které máte vyzkoušené a neodírají je, ani nepadají.

Batůžek na záda a je tu zábava

Nejmenší děti se učí hrou. Pořiďte i jim dětský batoh a učme je „povinnosti“, připravit se na cestu. Napoprvé jim pomozte sbalit a pak až to nechte na nich. Sbalí si „své drobnosti“ a také batoh ponesou na svých zádech.

Osprey dětský batoh Jet 12

Dětský batoh pro aktivní malé výletníky. Nosný systém přizpůsobený dětské postavě zajistí dostatečný komfort i na náročných akcích.

Parametry:

 • Odvětraná záda
 • pružné kapsy na drobnosti
 • reflexní prvky
 • Objem 12l
 • Zádový systém: Airscape

Osprey dětský batoh Jet 12

Divoké účesy s pevnými gumičkami nechte na jindy

Pokud jdete na zábavné odpoledne, účesy, které nemáte vyzkoušené, holčičkám raději nedělejte. Nosí-li vaše roztomilá dcera copánky běžně, je na ně zvyklá, ale holčička, která nosí jen sponky, by se mohla v culíčcích cítit nepohodlně. Mohla by ji rozbolet hlava, svědit pokožka…

A na chlavičku čepičku

Základní informace, jak zajistit dětem pohodlí, už máte. Samozřejmě, nesmí mít hladová bříška a žízeň. Tak směle do hraní či učení se odrážet na odrážedle, nejlépe se sourozenci nebo partou kamarádů.

A pokud tu ještě něc chybí, jukněte sem. Jaký fusak pro nejmenší, pláštěnku na kočár...

Podobné články

Píše Jolana Kohoutková

Zabavte, učte a hýčkejte své miminko s hrací podložkou

Sotva se vám narodí miminko, užuž by si chtělo hrát. Ale protože mu chvíli trvá, než se postaví na nohy, je ideální pořídit mu hrací podložku. Ta se totiž stane nejen místem her, ale také zábavného učení. Hrací deky umožňují jak manuální, tak zvukové aktivity, Celý článek

Soutěž o krásné hračky Niny pro nejmenší

Pořídit dárek dětem není tak složité, tedy u těch, které už ví, o co jde. Ty menší malují nebo píšou dopis Ježíškovi, větší si prostě jasně řeknou, co by rády, ale co nejmenší zlatíčka? Celý článek

Zima a děti: Jak vybavit kojence, batole nebo školáka do zimy?

Jaká bude letošní zima? Předpovědi říkají, že by měla být po dlouhé době ta pravá nebo možná bude mírná jako byla ta loňská. Nemá smysl čekat, je dobré být připraven. Celý článek

Komentáře