Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jarní výlety na zříceniny hradů

Datum přidání: 14. 3. 2019

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Krašov
Krašov

Přichází jaro a to je ideální čas navštívit některou z mnoha volně přístupných zřícenin v Česku. Díky tomu, že stromy ještě nejsou obalené listím, tak jsou mnohé zříceniny lépe viditelné než v létě.

Výlet na zříceninu hradu Košťálov

Na jižním okraji západní části Českého středohoří se na skalním vrchu Košťál vypíná zřícenina hradu Košťálov. Z vrcholu kopce Košťál se zříceninou středověkého hradu máme nádherný výhled na vlnící se krajinu Českého středohoří. Cesta k ní je dobře dostupná, a proto lze výlet doporučit i rodinám s dětmi.

Zřícenina hradu Borotín a bílá paní

Zřícenina gotického hradu Borotín (též nazývána Starý zámek) se nalézá na skalnatém výběžku nad Starozámeckým rybníkem u stejnojmenné obce severně od Tábora. Přímo u zříceniny je možné zaparkovat. V současné době jsou k vidění zbytky hradního paláce a dvou věží. Zrcadlící se Borotín na hladině rybníka působí romanticky a láká k navštívení.

Výlet Pálavou přes Dívčí hrady a vrch Děvín

Pavlovské vrchy na jižní Moravě, na kterých byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Pálava, patří k nejatraktivnějším turistickým cílům na Moravě. Okružní trasa vede přes skalní vyhlídky i do pozoruhodných skalních průchodů. Při putování krajinou bílých vápencových skal postupně vystoupáme na zříceninu hradu Dívčí hrady (Děvičky) a také na nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů - Děvín.

Okruh z Víru přes zříceniny hradů Aueršperk, Zubštejn a Pyšolec

Existuje jen málo míst, kde lze během čtrnácti kilometrů navštívit tři samostatné zříceniny. Na tomto výletě na Vysočině to možné je. Všechny zříceniny spojuje jedna skutečnost, každý hrad měl totiž nějakou dobu stejného majitele, kterým byl zámožný rod pánu z Pernštejna, jimž zdejší oblast patřila.

Zřícenina hradu Krašov

Zřícenina hradu Krašov se vypíná na strmém svahu přírodní rezervace Krašov u obce Bohy. Od zříceniny je úchvatný výhled do údolí řeky Berounky.

Podobné články

Domácí jahodová marmeláda. Připravte si jahody, cukr a citron

Jahody jsou jedny z prvních plodů zrající na začátku léta. Pokud je nemáte na zahrádce, najděte si v okolí samosběr a směle na ně, i pro děti to bude příjemná zábava. Přinesete si domů plno vitamínů, jahody obsahují vitamíny A, B, C, E a minerály. Celý článek

Cestování autem v létě aneb jde to i bez pocení

Cestování autem v horkých letních měsících je pro děti i rodiče nepříjemnou záležitostí. Horké, vyhřáté peklo přináší diskomfort pro celou posádku. Celý článek

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku III

Mnoho rodičů v těchto dnech uvažuje, jak si zpříjemnit společný čas o letních prázdninách a kam společně vyrazit na výlet s dětmi. Následující tipy ocení především rodiče dětí školou povinných – zaměříme se tentokrát na rodinné výlety se školáky. Celý článek

Komentáře