Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jarní výlety na zříceniny hradů

Datum přidání: 14. 3. 2019

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Krašov
Krašov

Přichází jaro a to je ideální čas navštívit některou z mnoha volně přístupných zřícenin v Česku. Díky tomu, že stromy ještě nejsou obalené listím, tak jsou mnohé zříceniny lépe viditelné než v létě.

Výlet na zříceninu hradu Košťálov

Na jižním okraji západní části Českého středohoří se na skalním vrchu Košťál vypíná zřícenina hradu Košťálov. Z vrcholu kopce Košťál se zříceninou středověkého hradu máme nádherný výhled na vlnící se krajinu Českého středohoří. Cesta k ní je dobře dostupná, a proto lze výlet doporučit i rodinám s dětmi.

Zřícenina hradu Borotín a bílá paní

Zřícenina gotického hradu Borotín (též nazývána Starý zámek) se nalézá na skalnatém výběžku nad Starozámeckým rybníkem u stejnojmenné obce severně od Tábora. Přímo u zříceniny je možné zaparkovat. V současné době jsou k vidění zbytky hradního paláce a dvou věží. Zrcadlící se Borotín na hladině rybníka působí romanticky a láká k navštívení.

Výlet Pálavou přes Dívčí hrady a vrch Děvín

Pavlovské vrchy na jižní Moravě, na kterých byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Pálava, patří k nejatraktivnějším turistickým cílům na Moravě. Okružní trasa vede přes skalní vyhlídky i do pozoruhodných skalních průchodů. Při putování krajinou bílých vápencových skal postupně vystoupáme na zříceninu hradu Dívčí hrady (Děvičky) a také na nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů - Děvín.

Okruh z Víru přes zříceniny hradů Aueršperk, Zubštejn a Pyšolec

Existuje jen málo míst, kde lze během čtrnácti kilometrů navštívit tři samostatné zříceniny. Na tomto výletě na Vysočině to možné je. Všechny zříceniny spojuje jedna skutečnost, každý hrad měl totiž nějakou dobu stejného majitele, kterým byl zámožný rod pánu z Pernštejna, jimž zdejší oblast patřila.

Zřícenina hradu Krašov

Zřícenina hradu Krašov se vypíná na strmém svahu přírodní rezervace Krašov u obce Bohy. Od zříceniny je úchvatný výhled do údolí řeky Berounky.

Podobné články

Kinder mléčné řezy bez mouky

Rychlá, sladká dobrota, kterou vykouzlíte opravdu během chviličky. Je to zdravější varianta kinder mléčného řezu. Děti ji budou zbožňovat. Obměňovat můžete náplň přidáním banánu, místo šlehačky dát zakysanou smetanu nebo přidat maliny... Celý článek

4 letní zeleninové drinky, které si děti zamilují

Pokud hledáte zdravé osvěžení pro děti, zkuste místo přeslazených ovocných limonád dát přednost domácím zeleninovým nápojům. Na rozdíl od ovoce totiž neobsahují tak velké množství fruktózy, a navíc do dětí dostanete i zeleninu, kterou by normálně nesnědly. Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Kam vyrazit s dětmi na koupání

Letní prázdniny jsou již před námi a s nimi i horké dny, kdy se potřebujeme svlažit, a děti voda baví! Zde je několik oblíbených tipů, kam vyrazit k vodě. Celý článek

Komentáře