Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jarní výlety na zříceniny hradů

Datum přidání: 14. 3. 2019

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Krašov
Krašov

Přichází jaro a to je ideální čas navštívit některou z mnoha volně přístupných zřícenin v Česku. Díky tomu, že stromy ještě nejsou obalené listím, tak jsou mnohé zříceniny lépe viditelné než v létě.

Výlet na zříceninu hradu Košťálov

Na jižním okraji západní části Českého středohoří se na skalním vrchu Košťál vypíná zřícenina hradu Košťálov. Z vrcholu kopce Košťál se zříceninou středověkého hradu máme nádherný výhled na vlnící se krajinu Českého středohoří. Cesta k ní je dobře dostupná, a proto lze výlet doporučit i rodinám s dětmi.

Zřícenina hradu Borotín a bílá paní

Zřícenina gotického hradu Borotín (též nazývána Starý zámek) se nalézá na skalnatém výběžku nad Starozámeckým rybníkem u stejnojmenné obce severně od Tábora. Přímo u zříceniny je možné zaparkovat. V současné době jsou k vidění zbytky hradního paláce a dvou věží. Zrcadlící se Borotín na hladině rybníka působí romanticky a láká k navštívení.

Výlet Pálavou přes Dívčí hrady a vrch Děvín

Pavlovské vrchy na jižní Moravě, na kterých byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Pálava, patří k nejatraktivnějším turistickým cílům na Moravě. Okružní trasa vede přes skalní vyhlídky i do pozoruhodných skalních průchodů. Při putování krajinou bílých vápencových skal postupně vystoupáme na zříceninu hradu Dívčí hrady (Děvičky) a také na nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů - Děvín.

Okruh z Víru přes zříceniny hradů Aueršperk, Zubštejn a Pyšolec

Existuje jen málo míst, kde lze během čtrnácti kilometrů navštívit tři samostatné zříceniny. Na tomto výletě na Vysočině to možné je. Všechny zříceniny spojuje jedna skutečnost, každý hrad měl totiž nějakou dobu stejného majitele, kterým byl zámožný rod pánu z Pernštejna, jimž zdejší oblast patřila.

Zřícenina hradu Krašov

Zřícenina hradu Krašov se vypíná na strmém svahu přírodní rezervace Krašov u obce Bohy. Od zříceniny je úchvatný výhled do údolí řeky Berounky.

Podobné články

Jaké auto vybrat pro vícečlennou rodinu? Poradíme vám

Možná si říkáte, že vybrat auto, kde se vám vejdou tři autosedačky vedle sebe, není zase tak složité, ovšem jen do té doby, než začnete tento problém řešit. A co teprve potom, když potřebujete umístit čtyři nebo pět autosedaček? Celý článek

Krémová hrášková polévka s krutonky

Mňam, mňam, mňam... Ani chvilku neváhejte a pokud jste ještě nevyzkoušeli, tak honem do toho. Hrášková polévka nebo také hráškový krém bude chutnat dětem díky své nasládlé chuti mladého hrášku. Díky své hutnosti zasytí i velké jedlíky. Celý článek

Píše Redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Aktivity pro děti. Kroužky a aktivity pro děti

Se začátkem školního roku většina rodičů hledá pro své děti nejrůznější možnosti, jak je zabavit a dále rozvíjet. Nabídka volnočasových center, klubů a spolků je opravdu široká, jakož i množství kurzů, kroužků a dalších aktivit pro děti. Celý článek

Komentáře