Jarní výlety na zříceniny hradů

Datum přidání: 14. 3. 2019

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Krašov
Krašov

Přichází jaro a to je ideální čas navštívit některou z mnoha volně přístupných zřícenin v Česku. Díky tomu, že stromy ještě nejsou obalené listím, tak jsou mnohé zříceniny lépe viditelné než v létě.

Výlet na zříceninu hradu Košťálov

Na jižním okraji západní části Českého středohoří se na skalním vrchu Košťál vypíná zřícenina hradu Košťálov. Z vrcholu kopce Košťál se zříceninou středověkého hradu máme nádherný výhled na vlnící se krajinu Českého středohoří. Cesta k ní je dobře dostupná, a proto lze výlet doporučit i rodinám s dětmi.

Zřícenina hradu Borotín a bílá paní

Zřícenina gotického hradu Borotín (též nazývána Starý zámek) se nalézá na skalnatém výběžku nad Starozámeckým rybníkem u stejnojmenné obce severně od Tábora. Přímo u zříceniny je možné zaparkovat. V současné době jsou k vidění zbytky hradního paláce a dvou věží. Zrcadlící se Borotín na hladině rybníka působí romanticky a láká k navštívení.

Výlet Pálavou přes Dívčí hrady a vrch Děvín

Pavlovské vrchy na jižní Moravě, na kterých byla vyhlášena chráněná krajinná oblast Pálava, patří k nejatraktivnějším turistickým cílům na Moravě. Okružní trasa vede přes skalní vyhlídky i do pozoruhodných skalních průchodů. Při putování krajinou bílých vápencových skal postupně vystoupáme na zříceninu hradu Dívčí hrady (Děvičky) a také na nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů - Děvín.

Okruh z Víru přes zříceniny hradů Aueršperk, Zubštejn a Pyšolec

Existuje jen málo míst, kde lze během čtrnácti kilometrů navštívit tři samostatné zříceniny. Na tomto výletě na Vysočině to možné je. Všechny zříceniny spojuje jedna skutečnost, každý hrad měl totiž nějakou dobu stejného majitele, kterým byl zámožný rod pánu z Pernštejna, jimž zdejší oblast patřila.

Zřícenina hradu Krašov

Zřícenina hradu Krašov se vypíná na strmém svahu přírodní rezervace Krašov u obce Bohy. Od zříceniny je úchvatný výhled do údolí řeky Berounky.

Podobné články

Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

2 v 1. Sourozenci v 1 dětském pokoji

Při plánování dětského pokoje pro dva nebo více sourozenců řešíme vnitřní dispozici z vícero hledisek. Základem zůstává společný herní prostor, který je velmi důležitý. Spací koutek naopak skýtá potřebné osobní soukromí, ať už se jedná o mladšího a staršího,.. Celý článek

Banánové lívance bez mouky

Lívance nebo palačinky se zmrzlinou, ovocem, čokoládou... Pro děti jedno z oblíbených jídel, které mohou stále. Vyzkoušejte zdravější alternativu a společně si připravte banánové lívance, stačí 3 základní ingredience a pochoutku máte na světě. Celý článek

Mirka z LITTLE DESIGN

Píše Mirka z LITTLE DESIGN

Jak doladit pokoj pro miminko? Nechte se inspirovat

Miminko se má čile k světu, spokojeně roste u maminky v bříšku. A rodiče pro něj doma chystají to úplně první prostředí. V dnešním článku přinášíme inspiraci pro doladění miminkovského pokojíčku doplňky, barvami i motivy. Celý článek

Komentáře