Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jízda na kole: Jak to bylo u našich dětí?

Datum přidání: 30. 7. 2019

Píše David a Michal (@dvatátové)

Když jsme v červenci dávali k nám na instagram fotky našich holek-dvojčat, jak jezdí na kolech, psali nám nešťastní rodiče, že jejich dítka to odmítají. Tak bych vám chtěl napsat, jak u nás celá tato dopravní evoluce vlastně probíhala. Nebojte se, dočkáte se taky!

Asi jako v každé rodině, i u nás se nejdřív začínalo plastovými motorkami se čtyřmi koly. Tehdy jsem si bláhově myslel, že kus plastu bude stát tak dvě tři stovky, až později mi docházelo, že nic pro děti většinou nestojí dvě tři stovky... Tyhle motorky se tuším vyrábějí v různých velikostech, holky dostaly ty svoje první nejmenší od babičky a dědy k svátku a rovnou se na nich začaly učit. Během září už s jistotou frčely po sousedství, tedy v nějakých 16 měsících věku.

Ambiciózní rodič tehdy chytil slinu (že), a tak jsme rovnou napsali známým, že jejich klasická odrážedla s Fifinkou po jejich dvojčatech odkoupíme, protože na ně brzy přijde řada (že). Tahle odrážedla od té doby úspěšně stojí zaparkovaná v zahradním domku, protože na nich holky prostě odmítly jezdit a cokoli se na nich učit. Jasně, že jsem četl poučky, že když budou umět hezky na odrážedlech, tak pak rovnou přesedlají na kola a nebudou potřebovat pomocná kolečka. Rodič si může vymyslet krásný plán, který ovšem dost často u potomků narazí.

Popeláři a princezny: Naděje na život, jaký naše děti opravdu chtějí

Nedávno jsme zase, jako každou středu, čekali na popeláře. Abychom ji zamávali, abychom se podívali, jak vyklopí bordel do auta, taky zamávají a odjedou.

Adélka už je slyšela za rohem a zavelela: „Táto, já ci fotku...“

A tak jsme udělali jakýsi úkrok stranou. Když jsme se nějakým velikým omylem před rokem ocitli v muzeu českých automobilů, měli tam na půjčení tříkolky a Áďa s Maruškou si je mohly vyzkoušet. Maruška ji odmítala, Áďa se na ní velmi rychle naučila šlapat (byly jí dva roky), a tak jsme jednu ulovili na bazaru a pořídili domů. K tomu jsme tehdy ještě holkám koupili větší plastové motorky, protože ty původní jim už začínaly být malé.

Na konci května byly holkám tři roky, od dědy dostaly místo dárků peníze, a tak jsme se rozhodli, že je správný čas za ně pořídit kola. Holky měří kolem 95 cm a tak jim velikost kola 14 tak akorát sedí (píšu velikost, protože přesně nevím, co je to za konkrétní parametr). Ambiciózní rodič ve mně by rád pořídil kola bez pomocných koleček, ale rodič, který má rád svoje záda, nohy a zbytek důstojnosti, je nechal namontovat hned v obchodě J Jak budete sám běhat za dvojčaty a držet je současně za sedla?

Áďa si sedla a jela, protože všechno uměla už z tříkolky. Maruška doteď neuměla na kole šlapat, takže jsme všichni vyrazili na cyklostezku, skrčení se plížili za jejím kolem a přidržovali jí střídavě šlapky, aby zabírala dopředu (kam to šlo těžko), a ne dozadu (kam to šlo snadno a ještě to hezky bzučelo). Super motivací byly i cyklistické helmy s Elzou, které si už umí i samy nandat a zapnout. Za půl hodiny to pochopila od následujícího dne už frčela na kole sama.

Tak snad jsme vás trochu inspirovali a uklidnili – že to nejde hned, prostě to chce čas, čekat, a dětem to neznechutit. Nebojte se, jednou budete drandit celá rodina!

Podobné články

Píše David a Michal (@dvatátové)

Jak jsem během jednoho dne ztratil předsudky vůči Bibione

Vyjeli jsme si s rodinou do Bibione. Bál jsem se toho, protože jsem ještě jako svobodný chlapec slýchával historky o tom, jak to v Bibi vypadá, chodí, jaký je kinder peklo a jak si tam neužiješ klid, protože to bude spíš šílenství, pouť jak na Matějské. Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Cestování letadlem s dětmi: Jak ho zvládáme my?

Naše tříleté dcerky už letěly celkem třikrát. Poprvé asi ve třech týdnech života, pak těsně před druhými narozeninami do USA, abychom nemuseli platit za jejich letenky, a teď naposledy na konci května jsme si „střihli“ Kanáry. Jaké fígle nám při cestování... Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Ze života rodičů: Ahoj, já jsem Elza a budu s vámi bydlet. Pár let!

Pokud stejně jako my patříte mezi rodiče dívek starších tří let, pak se určitě už i do vašeho domácího slovníku zařadilo přídavné jméno „elzový“. Lze aplikovat na vše, co zdobí hlava Elzy, Anny, Olafa, Svena, případně je to modré. Celý článek

Komentáře