Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Datum přidání: 3. 9. 2020

Píše Hana Müllerová

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat.

Je to také ideální čas k pracovnímu restartu. Maminka může zůstat s dítětem až 4 roky doma, přitom se rozhodnout, co v životě chce dělat. Důležité je ale najít rovnováhu mezi prací, rodinou a osobními aktivitami dříve než se dítě začne začleňovat do školky.

Existuje celá řada podpůrných programů a akcí, kam můžete zdarma vyrazit i s dětmi. Vzdělávat se, relaxovat nebo se jen tak pobavit.

Komunitní akce v Galerii Butovice

OC Galerie Butovice chce podpořit místní komunitní život a připravila kreativní workshopy s hlídáním dětí. Pokud si chcete odpočinout při kreativní práci, načerpat energii, poznat se s novými lidmi, určitě dorazte.

Moderní krasopis

https://www.babyoffice.cz/Akce/workshopy-pro-maminky-tema-moderni-krasopis/
9. září 2020, 09:30 - 11:30

Vyzkoušíte si Brush lettering a falešnou kaligrafii, tedy psaní štětcem a umění krasopisu. Každý účastník dostane písanku a svůj štětcový fix, který si odnese. Dozvíte se základy různých technik a vytvoříte si své přáníčko.

Vzpomínka na léto – otisk zahrady

https://www.babyoffice.cz/Akce/workshopy-pro-maminky-tema-vzpominka-na-leto-otisk-zahrady/
23. září 2020, 09:30 - 11:30

Vyzkoušíte si techniku monotisku. Vytvoříte si sadu vlastnoručních, unikátních pohlednic. K námětu využijeme bohatství zahrady a lesa (listí, květy, ovoce) nebo připravené šablony.

Znát hodnotu věcí je důležitou součástí nejen finančního vzdělávání

K napsání tohoto článku mě přivedla čerstvá zkušenost s mým 11tiletým synem. Vše začalo zcela nevinně v okamžiku, kdy syn zjistil, že má propadlou průkazku do knihovny a chtěl si ji obnovit. Domluvili jsme se, že navštíví knihovnu a vše si zařídí.

Mentoringové akce pro ženy nejen z Prahy 4

Organizace Business and Proffessional Women (odkaz https://bpwcr.cz) podporuje ženy, aby šly za svými sny. Povzbuzuje je, aby se nebály vyšších pracovních pozic, řekly si o odpovídající finanční ohodnocení a celkově se cítily sebejistější. Připravila řadu mentoringových setkání, kdy mentorka sdílí své znalosti a zkušenosti s dalšími ženami, které se rozhodly jít za svými sny. Vstup na akce je zdarma, hlídání dětí zajištěno.

9. září 2020 Je čas řešit sama sebe s Lenkou Kouskovou

Přijďte si popovídat o tom, co pro sebe můžete udělat vy, co pro vás mohou udělat druzí. Čeká vás podpora ostatních žen, možnost najít inspiraci a načerpat energii. Lenka Kousková je podnikatelka ve financích, matka úspěšných dětí, naší nejlepší amatérské golfistky Sáry a budoucího basketbalisty Sama. Má všechny předpoklady odhalit u druhých lidský potenciál a společně s nimi na něm pracovat.

14. října Digi školou vám pracovní vlak neujede s Kateřinou Reichertovou

Jakmile jednou vyskočíte z rozjetého pracovního vlaku, je těžké nastupovat zpět. Jako máma-rodič ho ale opustit musíte, protože rodičovská role si žádá svůj čas. Kateřina Reichertová je zakladatelka a spojovatelka digi žen v organizaci Business and Proffessional Women. Podniká již více než 16 let, je zakladatelkou coworkingového centra pro rodiče, MAM Prostor na Praze 5.

09. prosince Podnikání není práce, ale životní styl s Hankou Kočkovou

Jestli se chystáte pustit do podnikání, ale stále váháte, určitě vám pomůže inspirace od Hanky Kočkové, která podniká již více než 7 let.

Registrovat na akce se můžete zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2atmPkwkAP_j4bSTNMcwO1sLUhMX5nQNP1qiKx5X9Nky-Ew/viewform

Equal Pay Day (https://www.equalpayday.cz) – akce na podporu žen

7. listopadu se koná již 11. ročník skvělé akce, kde ženy podporují ženy v cestě za jejich sny. Více než 60 mentorek je připraveno sdílet své zkušenosti, znalosti i kontakty s ostatními. Akce se koná v hotelu Clarion na Praze 9. Na akci bude k dispozici dětský koutek Rossmánek.

Podobné články

Koloběžka je skvělým společníkem pro holky i kluky v každém věku

Je bezva mít jistotu že, nabídnete-li dětem nějakou aktivitu, s velkou pravděpodobností uspějete. K takovým sázkám na jistotu, co se týče zabavení ratolestí, ale také zapojení je do aktivního pohybu, patří bezesporu koloběžka. Celý článek

Píše Jolana Kohoutková

Zabavte, učte a hýčkejte své miminko s hrací podložkou

Sotva se vám narodí miminko, užuž by si chtělo hrát. Ale protože mu chvíli trvá, než se postaví na nohy, je ideální pořídit mu hrací podložku. Ta se totiž stane nejen místem her, ale také zábavného učení. Hrací deky umožňují jak manuální, tak zvukové aktivity, Celý článek

Znáte stavebnice Geomag? Potěší děti pod stromečkem i jako dárek k narozeninám

Ať už chcete obdarovat holčičku nebo kluka, je jim 3, 8 nebo 12, výbornou stavebnicí pro všechny je některá z dílny Geomag. A nemusíte se bát, že by skončila po rozbalení stranou. Celý článek

Komentáře