Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Datum přidání: 3. 9. 2020

Píše Hana Müllerová

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat.

Je to také ideální čas k pracovnímu restartu. Maminka může zůstat s dítětem až 4 roky doma, přitom se rozhodnout, co v životě chce dělat. Důležité je ale najít rovnováhu mezi prací, rodinou a osobními aktivitami dříve než se dítě začne začleňovat do školky.

Existuje celá řada podpůrných programů a akcí, kam můžete zdarma vyrazit i s dětmi. Vzdělávat se, relaxovat nebo se jen tak pobavit.

Komunitní akce v Galerii Butovice

OC Galerie Butovice chce podpořit místní komunitní život a připravila kreativní workshopy s hlídáním dětí. Pokud si chcete odpočinout při kreativní práci, načerpat energii, poznat se s novými lidmi, určitě dorazte.

Moderní krasopis

https://www.babyoffice.cz/Akce/workshopy-pro-maminky-tema-moderni-krasopis/
9. září 2020, 09:30 - 11:30

Vyzkoušíte si Brush lettering a falešnou kaligrafii, tedy psaní štětcem a umění krasopisu. Každý účastník dostane písanku a svůj štětcový fix, který si odnese. Dozvíte se základy různých technik a vytvoříte si své přáníčko.

Vzpomínka na léto – otisk zahrady

https://www.babyoffice.cz/Akce/workshopy-pro-maminky-tema-vzpominka-na-leto-otisk-zahrady/
23. září 2020, 09:30 - 11:30

Vyzkoušíte si techniku monotisku. Vytvoříte si sadu vlastnoručních, unikátních pohlednic. K námětu využijeme bohatství zahrady a lesa (listí, květy, ovoce) nebo připravené šablony.

Znát hodnotu věcí je důležitou součástí nejen finančního vzdělávání

K napsání tohoto článku mě přivedla čerstvá zkušenost s mým 11tiletým synem. Vše začalo zcela nevinně v okamžiku, kdy syn zjistil, že má propadlou průkazku do knihovny a chtěl si ji obnovit. Domluvili jsme se, že navštíví knihovnu a vše si zařídí.

Mentoringové akce pro ženy nejen z Prahy 4

Organizace Business and Proffessional Women (odkaz https://bpwcr.cz) podporuje ženy, aby šly za svými sny. Povzbuzuje je, aby se nebály vyšších pracovních pozic, řekly si o odpovídající finanční ohodnocení a celkově se cítily sebejistější. Připravila řadu mentoringových setkání, kdy mentorka sdílí své znalosti a zkušenosti s dalšími ženami, které se rozhodly jít za svými sny. Vstup na akce je zdarma, hlídání dětí zajištěno.

9. září 2020 Je čas řešit sama sebe s Lenkou Kouskovou

Přijďte si popovídat o tom, co pro sebe můžete udělat vy, co pro vás mohou udělat druzí. Čeká vás podpora ostatních žen, možnost najít inspiraci a načerpat energii. Lenka Kousková je podnikatelka ve financích, matka úspěšných dětí, naší nejlepší amatérské golfistky Sáry a budoucího basketbalisty Sama. Má všechny předpoklady odhalit u druhých lidský potenciál a společně s nimi na něm pracovat.

14. října Digi školou vám pracovní vlak neujede s Kateřinou Reichertovou

Jakmile jednou vyskočíte z rozjetého pracovního vlaku, je těžké nastupovat zpět. Jako máma-rodič ho ale opustit musíte, protože rodičovská role si žádá svůj čas. Kateřina Reichertová je zakladatelka a spojovatelka digi žen v organizaci Business and Proffessional Women. Podniká již více než 16 let, je zakladatelkou coworkingového centra pro rodiče, MAM Prostor na Praze 5.

09. prosince Podnikání není práce, ale životní styl s Hankou Kočkovou

Jestli se chystáte pustit do podnikání, ale stále váháte, určitě vám pomůže inspirace od Hanky Kočkové, která podniká již více než 7 let.

Registrovat na akce se můžete zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2atmPkwkAP_j4bSTNMcwO1sLUhMX5nQNP1qiKx5X9Nky-Ew/viewform

Equal Pay Day (https://www.equalpayday.cz) – akce na podporu žen

7. listopadu se koná již 11. ročník skvělé akce, kde ženy podporují ženy v cestě za jejich sny. Více než 60 mentorek je připraveno sdílet své zkušenosti, znalosti i kontakty s ostatními. Akce se koná v hotelu Clarion na Praze 9. Na akci bude k dispozici dětský koutek Rossmánek.

Podobné články

Svačinky do školy pro děti. Inspirace na pomazánky, bezlepkové svačiny a jiné

Co vyzkoušet také trochu jinou svačinu než housku se šunkou? Salátek, bezlepkové palačinky, zdravý sendvič nebo mňamkovou pomazánku s ředkvičkou, cizrnou nebo "hermelínem"? Celý článek

DIY domácí sliz

Návodů na tuto hmotu je na internetu opravdu hodně. Vyzkoušeli jsme 3 možné postupy výroby slizu. Jeden je s jedlou sodou, na druhý je třeba tekutý škrob a třetí je s boraxem. Proč se do toho pustit? Fajn zábava pro děti a hra s ním příjemně uklidňuje. Celý článek

Cuketová polévka. Děti zasytí a bude jim chutnat

Už také nevíte, co z cukety udělat? Dušená cuketa, bramboráčky, sladká bábovka nebo i směs na topinky... Vyzkoušeli jste cuketovou polévku, která je hezky hutná, jemná a.... dokonalá? Náš recept je pro dětičky od cca 8 měsíců. Celý článek

Komentáře