Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kam s dětmi vyrazit na přelomu zimy a jara? Nechte se inspirovat

Datum přidání: 5. 3. 2020

Ačkoliv jsme si pořádnou zimu ani nestihli užít, na dveře už nám klepe jaro a v tomto podivném období trápí spoustu rodičů jediná otázka – Kam s dětmi vyrazit v takovém počasí? Sníh a mráz potrápí českou krajinu jen ojediněle především v horských oblastech a za okny většiny českých domácností už se to pomalu začíná zelenat. Když se trochu přioblečeme a nechytneme déšť, budeme si moci užít v březnu krásné výlety.

Hrady a zámky pomalu otevírají po zimní přestávce

Ano, již v březnu se bude dát vyrazit na některé hrady a zámky po celém Česku. Po zimní pauze, během které spousta památek rekonstruovala prostory, můžeme vyrazit např. na hrad Šternberk (otevírá v sobotu 7. března 2020) na severu Moravy, středočeský Karlštejn nabízí návštěvníkům (kromě pondělí) I. prohlídkový okruh. Sbalte si batůžky a vyrazte s dětmi po stopách rodu Schwarzenberků do Třeboně, na hrad Svojanov či do Českého ráje na novogotický zámek Sychrov. Tyto a mnohé další památky otevírají návštěvníkům své brány už v březnu.

Tajemství zaniklých řemesel

Na zámku v Brandýse nad Labem proběhne o víkendu 7.- 8. března festival, který představí širokému publiku starobylá řemesla. Můžete se těšit na širokou škálu řemesel, kterými se lidé živili od pravěku až do 19. století, uvidíte, jak se přede na kolovrátku, z čeho se vyráběly brašny či jak tehdejší lékaři léčili své pacienty. Kromě festivalového programu nabídne zámek také kostýmované prohlídky.

Tradiční Matějská pouť v Praze

Pokud plánujete pobyt v hlavním městě, pak byste neměli minout Matějskou pouť, která nabídne veškeré atrakce až do 13. dubna. V areálu pražského Výstaviště můžete navštívit klasické atrakce jako ruské kolo či strašidelný zámek, adrenalinové zážitky zařídí třeba centrifuga.

Cestujete v zimě autem s dětmi? Co je důležité a na co si dát pozor

Přepravování dětí ve vozidle s sebou nese určitá pravidla. Možná budete překvapeni, co děláte špatně a co by vás ani v duchu nenapadlo.

Výstava panenek a kočárků v Turnově

Především s malými maminkami můžete vyrazit kdykoliv od 1. března na Výstavu panenek a kočárků na adrese Jiráskova 133 v Turnově. Výstava nabídne na tisíc exponátů ze soukromé sbírky, výlet do Turnova můžete spojit s vycházkou do přírody Českého ráje, který Turnov obklopuje.

Jarní prázdniny v aqualandech

Pokud počasí venku výletům příliš nepřeje, můžete vyrazit do center vodní zábavy, což se dětem bude určitě líbit. Aqualand Moravia v Pasohlávkách i Aquapalace Praha v Čestlicích nabízí až o 15. března ke vstupu dospělého 1x vstup dítěte do 15 let za 1 Kč, stačí na pokladně sdělit heslo “ZA KAČKU”. Olomoucký aquapark nabízí do konce března vstup na celý den v ceně tříhodinového vstupné. Na děti jsou o jarních prázdninách připravené taky veškeré ZOO v ČR, akční vstupné nabízí téměř všechny.

Víkend v Olomouci

Střední škola polytechnická v Olomouci hostí o víkendu 7. - 8. března veletrh Tvořivá Olomouc. Pokud vás baví tvoření, přijďte i s dětmi vyzkoušet kreativní techniky a materiálové novinky. Unikátní tajemnou výstavu nabízí také Vlastivědné muzeum, které ve výstavě nazvané Největší záhady a tajemství světa představuje např. Turínské plátno, Svatý grál či starověký počítač.

Podobné články

Tipy na 13 kempů po celé ČR. Je kam cestovat a užít si krásné prázdniny

Spoustu rodin poznamenal koronavirus snížením příjmů, a tak možná i vy přemýšlíte, jak naplánovat letošní dovolenou, aby byla co nejvíce ,,lowcost”. Úžasný zážitek a nízké náklady splňují rodinám přátelské kempy po celé České republice Celý článek

5 tipů na pohybové aktivity, které budou vaše děti skutečně bavit

Dobu, kdy jsme nuceni zůstávat s dětmi více doma a nesmíme se vzájemně navštěvovat, můžeme využít pro společné chvíle. Na zahradě, v parku, v lese, na louce a všude, kde nebude příliš mnoho osob blízko sebe, zabavíte děti raz dva. Celý článek

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku II

Léto 2020 bude o dost jiné než ta předchozí. Čeká nás spousta opatření kvůli epidemii koronaviru. Je téměř jisté, že se nebudeme moci scházet ve větším počtu, brány koupališť a kulturních institucí zůstanou zavřené a konání velkých festivalů se odkládá... Celý článek

Komentáře