Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Když je chlap "těhotný"

Datum přidání: 12. 2. 2020

Slyšela jsem, že chlap nese těhotenství hůř než žena. Je to dané nižším prahem bolesti a také tím, že chlap má asi pocit, že musí ženě alespoň částečně pomoct v tom „utrpení“. U nás to platilo stoprocentně a řekla bych, že těhotný byl spíš manžel.

Když jsem začala chodit v noci na záchod co tři hodiny, manžel, který vždy spal celou noc, se budil také. Já přibrala 15 kilo, manžel 8 kilo. Když jsem začala cítit kolena, kyčle a kotníky z té dodatečné hmotnosti, manžel mi každý večer vyprávěl, jak ho bolí všechny klouby, celé tělo. Já neměla žádné speciální chutě, manžel vesele kombinoval sladké, slané i kyselé na jednom talíři. Koupila jsem si těhotenský polštář, abych si ulevila, manžel mi ho bral každou chvíli, i když jsem si jenom odskočila na toaletu.

Bylo zábavné sledovat jak pokaždé, když se mi objevil nějaký nový „příznak“ těhotenství, na další den jej vykazoval i manžel.

Nezapomenutelné byly také jeho návštěvy na ultrazvukovém vyšetření. Hned na prvním se zeptal, zda je tam skutečně jen jedna „fazolka“ nebo má očekávat fazolový lusk. Nejvíce se mu ale líbili ty „živé“ záběry na monitoru. Na vyšetření v prvním trimestru si sedl na židli vedle lehátka, a zatím co já jsem pomáhala doktorce nahánět mladou v břichu, otáčela se z boka na bok, on seděl s pusou otevřenou a civěl nahoru na monitor, kde se snažil zachytit to, co doktorka popisovala, že vidíme a tvářil se tak, že to i skutečně vidí. Vypadal jako fanda fotbalu, který sleduje hráče, jehož taktiku tak úplně nechápe, ale jako správný chlap by to nikdy nepřiznal. Chyběli mu už jen brambůrky a pivo.

Při samotném porodu mi byl ale velkou oporou, neomdlel, ani nepotřeboval oživovat. Po porodu zhubnul a překvapivě mu zmizely také veškeré vedlejší příznaky těhotenství. Už se nikdy neobjevily.

Podobné články

Jablko nepadá daleko od stromu. Dochvilnost byla přednost

Během své kariéry jsem si zakládala na tom, že všechny úkoly plním rychle, dobře a v termínu. „Deadline“ byla jedna z prvních věcí, kterou jsem chtěla u každého projektu znát, abych si mohla rozložit síly, zdroje a čas. I na schůzky jsem chodila... Celý článek

XY aneb genetika je fakt (věda)

Těhotenství bylo fajn. Netrápily mně ranní nevolnosti, jen cestu na všechna WC v okolí jsem znala už zpaměti. Břicho rostlo, spravilo to pár volnějších kalhot, a manželova trika a bundy. Celý článek

Ze zápisků matky manažerky aneb změna je život

Se svým manželem jsem se potkala relativně pozdě. Měla jsem slušně rozběhnutou kariéru, cestovala jsem, sportovala, věnovala se svým kamarádům. Necítila jsem potřebu to nějak měnit. Ale znáte to, člověk míní, … Celý článek

Komentáře