Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Když je chlap "těhotný"

Datum přidání: 12. 2. 2020

Slyšela jsem, že chlap nese těhotenství hůř než žena. Je to dané nižším prahem bolesti a také tím, že chlap má asi pocit, že musí ženě alespoň částečně pomoct v tom „utrpení“. U nás to platilo stoprocentně a řekla bych, že těhotný byl spíš manžel.

Když jsem začala chodit v noci na záchod co tři hodiny, manžel, který vždy spal celou noc, se budil také. Já přibrala 15 kilo, manžel 8 kilo. Když jsem začala cítit kolena, kyčle a kotníky z té dodatečné hmotnosti, manžel mi každý večer vyprávěl, jak ho bolí všechny klouby, celé tělo. Já neměla žádné speciální chutě, manžel vesele kombinoval sladké, slané i kyselé na jednom talíři. Koupila jsem si těhotenský polštář, abych si ulevila, manžel mi ho bral každou chvíli, i když jsem si jenom odskočila na toaletu.

Bylo zábavné sledovat jak pokaždé, když se mi objevil nějaký nový „příznak“ těhotenství, na další den jej vykazoval i manžel.

Nezapomenutelné byly také jeho návštěvy na ultrazvukovém vyšetření. Hned na prvním se zeptal, zda je tam skutečně jen jedna „fazolka“ nebo má očekávat fazolový lusk. Nejvíce se mu ale líbili ty „živé“ záběry na monitoru. Na vyšetření v prvním trimestru si sedl na židli vedle lehátka, a zatím co já jsem pomáhala doktorce nahánět mladou v břichu, otáčela se z boka na bok, on seděl s pusou otevřenou a civěl nahoru na monitor, kde se snažil zachytit to, co doktorka popisovala, že vidíme a tvářil se tak, že to i skutečně vidí. Vypadal jako fanda fotbalu, který sleduje hráče, jehož taktiku tak úplně nechápe, ale jako správný chlap by to nikdy nepřiznal. Chyběli mu už jen brambůrky a pivo.

Při samotném porodu mi byl ale velkou oporou, neomdlel, ani nepotřeboval oživovat. Po porodu zhubnul a překvapivě mu zmizely také veškeré vedlejší příznaky těhotenství. Už se nikdy neobjevily.

Podobné články

Znakování jako forma komunikace. @zezápisků matky manažerky

Před nástupem na mateřskou jsem jako manažer byla zvyklá komunikovat a řešit problémy rychle a efektivně. Prostě meeting, briefing, brainstorming. To se narozením dcery zásadním způsobem změnilo. Celý článek

Sůl nad zlato aneb vaříme pro miminka

Nikdy jsem moc nesolila, jídlo v restauracích pro mě bylo často hodně přesolené. Manžel mi říkal, že neumím jídlo správně okořenit, vyhrát si s ním. Když jsem ho sledovala, jak do jídla přidává sůl, majoránku nebo pepř, nechápala jsem to. Ale jídlo... Celý článek

Rodný jazyk 100x jinak aneb jak mateřství obohatí slovní zásobu

Vždy jsem si myslela, že moje pasivní i aktivní slovní zásoba je dost veliká. Od dětství jsem hodně četla, měla velikou fantazii, vymýšlela příběhy a povídky. Jako dospělá pracující jsem se, kvůli nedostatku času, knihám věnovala méně. Celý článek

Komentáře