Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Když je máma nemocná aneb @ZEZÁPISKŮ

Datum přidání: 22. 9. 2020

Když jsme ještě neměli mladou a objevila se nějaká viróza, tak jsme prostě na půl dne/den zalezli do peřin, naordinovali extra vitamíny a byli jsme fit. Teda, já určitě. Manžel, jako každý muž, si to protrpěl pár dní, hrozně smrkal, potahoval nosem a „umíral“.

Letos se do naší rodiny nějaká ta virózka propašovala. Začalo to u mladé. Naštěstí, žádná vysoká teplota, pouze jí teklo z nosu jak Niagara. Později jsme zjistili, že to spouští rostoucí zoubky. Takže jsme naordinovali tekutiny, vitamíny, vynechání plavání a herniček.

Pak jsem to na sobě začala cítit já.  Normálně bych si hodila paralen, zázvorový čaj s medem a citronem. Jenže, to jsem ještě kojila, takže to úplně nešlo. A také jsem nemohla jen tak zapadnout do peřin a prospat se.

Mladá byla furt u mě a kňourala. Tenkrát se mi vybavila ta reklama, jak v ní maminka říká, že si „bere den volna“ a dcerka zůstane stát s otevřenou pusou. Prý „maminky si nemůžou vzít den volna“. Až teď, jako matka, jsem ji zcela pochopila. A říkala si, že kdo tu reklamu dělal, určitě věděl, o čem mluví. Takže jsem svou virózku musela přežít za plného chodu domácnosti. Odpadla jsem až večer, a doufala, že mladá nebude v noci vzhůru víc jak dvakrát.

Na další den přijel domu z práce tatínek, a že prý mu není dobře. Udělal si čaj, dal si paralen a zaplul do peřin. Nevylezl až do dalšího dne. Jen si nechal donést další čajík a sušenky. A ještě něco na zub, další paralen, pití. Protože on má tu nejhorší virózku z nás všech, chytil to od nás a teď mu je hrozně. Takže jsem léčila děti dvě. Mladá byla fit za pár dní, manžel za týden. A dalších pár dní si ještě stěžoval, že je zesláblý. Díky bohu, že diagnóza „rýmičky“ se dědí jenom u mužských členů rodiny.

Podobné články

Hledat: Jak na… miminko?

Když něco neumíte nebo si nejste jisti, můžete se zeptat kolegů, najít „how to“ na YouTube, zeptat se ve skupině na Facebooku, nebo přesvědčit zaměstnavatele, že potřebujete odborné školení. Celý článek

Projektový název: Fazolka aneb @ZEZÁPISKŮ

Když jsme v práci řešili nějaký nový projekt, často dostal pracovní název. Někdy jsme přišli i s krycím názvem, aby jen zasvěcení tušili, o čem se bavíme. Před spuštěním jsme pak vymysleli něco lepšího/vhodnějšího a ven ho pustili již s novým jménem. Celý článek

Znakování jako forma komunikace. @zezápisků matky manažerky

Před nástupem na mateřskou jsem jako manažer byla zvyklá komunikovat a řešit problémy rychle a efektivně. Prostě meeting, briefing, brainstorming. To se narozením dcery zásadním způsobem změnilo. Celý článek

Komentáře