Kopřivou k jarnímu detoxu organismu

Datum přidání: 1. 4. 2019

Kopřiva byla odedávna používána generacemi každé jaro k přípravě čajů i hlavních jídel a polévek. Používala se i v jiných ročních obdobích, ale právě na jaře je nejsilnější a nejzdravější. Nasbírejte si čerstvě narostlé vršky svěží zelené barvy a vyzkoušejte ji. Hodí se k detoxikaci organismu po zimě, kdy se v našich tělech uložily mnohé nečistoty a možná díky tmavým měsícům strádá i naše psychika.

Detoxikace a další účinky kopřivového čaje

Pokud si uvaříte šálek kopřivového čaje, prospějete svému tělu v mnoha oblastech. Kopřiva je známá svým detoxikačním účinkem.

  • Čistí krev, napomáhá správnému proudění tekutin v ledvinách a močovém měchýři, čímž brání vzniku ledvinových kamenů.
  • Pomáhá odplavit toxiny z celých močových cest.
  • Očistně působí i v ústech, je proto vhodná pro ty, kdo trpí záněty dásní, afty, zápachem z úst, tvoří se mu nadměrně zubní plak a podobně.


Prospěšná
svou očistou je i pro ty, kdo trpí kožními problémy a ekzémy. Ty se pravidelným užíváním čaje značně zmírní, nebo vymizí.

Kopřivový čaj a děti

Očistu kopřivou dětem nedoporučujeme. Kopřiva odplavuje vápník, což pro děti není vhodné. Běžné učívání čaje např. jednou denně šálek ale ničemu nevadí. Naopak, pomůže dětem zbavit se nachlazení a kašle. Většímu a dlouhodobému užívání se však vyhněte (u bylinek se obecně doporučeje užívání týden, max. 14 dní).

Vyhubí parazity a zlepší trávení

Kopřiva také čistí střeva, což může představovat pomoc pro ty, kdo trpí parazity. Celkově prospívá trávení, pomáhá při bolestech břicha, ale také při menstruačních bolestech, nadýmání a křečích. Ženy ji ocení i proto, že pomáhá při anémii. Je vhodná k užívání během těhotenství, zabraňuje nechtěnému krvácení. Po porodu oceníte, že napomáhá tvorbě mateřského mléka. Trpíte-li na myomy, zařaďte ji do jídelníčku. Brání jejich vzniku. Pozitivně působí i u žen, které prochází menopauzou.

Bojujete-li se špatným cholesterolem, i tady kopřiva pomůže. Pomáhá jeho vstřebávání.

Kopřiva v podobě masti

Stojí za to vyrobit si kopřivovou mast, která je nápomocná při léčbě nemocí svalů a kloubů. I „vyšlehání“ postiženého místa čerstvou kopřivou je přínosné – dojde k prokrvení kůže, svalu a potažmo i kloubu, cože vede ke zlepšení stavu. V kombinaci s popíjením čaje je procedura ještě účinnější.

Pusťte se do očisty čajem

Rozhodnete-li se pro detoxikační kůru, stačí mít mladou kopřivu a odhodlání. Budete 2 týdny až měsíc 3x denně popíjet čerstvě připravený čaj.

Na šálek vroucí vody použijete 2 lžičky sušených/ hrst čerstvých kopřivových mladých lístků, které necháte 10 min. louhovat. Čaj pijte, dokud je teplý.

Podobné články

Hubnutí se švihadlem

Patříte k ženám, které se necítí dobře v posilovně, mezi lidmi, nerady jste řízeny časem, když se máte někam dostavit na přesnou hodinu…? To ale neznamená, že byste nemohla sportovat. Celý článek

Píše Tereza Bečková

Podnikání na mateřské nebo práce na dohodu?

Není pochyb o tom, že se přivýdělek při mateřské dovolené hodí téměř každé mamince. Pokud smýšlíte stejně, budete se s největší pravděpodobnosti rozmýšlet mezi drobným podnikáním, nebo prací na dohodu. Celý článek

Mateřská znaménka: Je nejvyšší čas si je nechat zkontrolovat

Prevence je důležitá ve všech oblastech medicíny, ale u kožních znamének to platí dvojnásobně. Zhoubný melanom je totiž velmi špatně léčitelný a úmrtnost je u něj mnohem vyšší než u jiných nádorů. Celý článek

Komentáře