Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kopřivou k jarnímu detoxu organismu

Datum přidání: 1. 4. 2019

Kopřiva byla odedávna používána generacemi každé jaro k přípravě čajů i hlavních jídel a polévek. Používala se i v jiných ročních obdobích, ale právě na jaře je nejsilnější a nejzdravější. Nasbírejte si čerstvě narostlé vršky svěží zelené barvy a vyzkoušejte ji. Hodí se k detoxikaci organismu po zimě, kdy se v našich tělech uložily mnohé nečistoty a možná díky tmavým měsícům strádá i naše psychika.

Detoxikace a další účinky kopřivového čaje

Pokud si uvaříte šálek kopřivového čaje, prospějete svému tělu v mnoha oblastech. Kopřiva je známá svým detoxikačním účinkem.

  • Čistí krev, napomáhá správnému proudění tekutin v ledvinách a močovém měchýři, čímž brání vzniku ledvinových kamenů.
  • Pomáhá odplavit toxiny z celých močových cest.
  • Očistně působí i v ústech, je proto vhodná pro ty, kdo trpí záněty dásní, afty, zápachem z úst, tvoří se mu nadměrně zubní plak a podobně.


Prospěšná
svou očistou je i pro ty, kdo trpí kožními problémy a ekzémy. Ty se pravidelným užíváním čaje značně zmírní, nebo vymizí.

Kopřivový čaj a děti

Očistu kopřivou dětem nedoporučujeme. Kopřiva odplavuje vápník, což pro děti není vhodné. Běžné učívání čaje např. jednou denně šálek ale ničemu nevadí. Naopak, pomůže dětem zbavit se nachlazení a kašle. Většímu a dlouhodobému užívání se však vyhněte (u bylinek se obecně doporučeje užívání týden, max. 14 dní).

Vyhubí parazity a zlepší trávení

Kopřiva také čistí střeva, což může představovat pomoc pro ty, kdo trpí parazity. Celkově prospívá trávení, pomáhá při bolestech břicha, ale také při menstruačních bolestech, nadýmání a křečích. Ženy ji ocení i proto, že pomáhá při anémii. Je vhodná k užívání během těhotenství, zabraňuje nechtěnému krvácení. Po porodu oceníte, že napomáhá tvorbě mateřského mléka. Trpíte-li na myomy, zařaďte ji do jídelníčku. Brání jejich vzniku. Pozitivně působí i u žen, které prochází menopauzou.

Bojujete-li se špatným cholesterolem, i tady kopřiva pomůže. Pomáhá jeho vstřebávání.

Kopřiva v podobě masti

Stojí za to vyrobit si kopřivovou mast, která je nápomocná při léčbě nemocí svalů a kloubů. I „vyšlehání“ postiženého místa čerstvou kopřivou je přínosné – dojde k prokrvení kůže, svalu a potažmo i kloubu, cože vede ke zlepšení stavu. V kombinaci s popíjením čaje je procedura ještě účinnější.

Pusťte se do očisty čajem

Rozhodnete-li se pro detoxikační kůru, stačí mít mladou kopřivu a odhodlání. Budete 2 týdny až měsíc 3x denně popíjet čerstvě připravený čaj.

Na šálek vroucí vody použijete 2 lžičky sušených/ hrst čerstvých kopřivových mladých lístků, které necháte 10 min. louhovat. Čaj pijte, dokud je teplý.

Podobné články

Soutěžte a vyhrajte jednu z úžasných cen Schleich

Schleich výhry v soutěži přinesou jen a jen úsměv a možná se i v dopisu Ježíškovi objeví. Zkuste svoje štěstí a soutěžte v naší soutěži o Schleich: Koňská show, Pick-up s přívěsem a koněm nebo Kočár pro koňskou show. Celý článek

Píše Kateřina Burjánková z Alimenty dětem.cz

Jak na náhradní výživné?

Již dříve jsme psali, že stát chystá pomoc pro samoživitele a samoživitelky, kterým jejich bývalý partner neplatí na výživné. Dnes už je tato možnost více aktuální, protože byl vládou schválen návrh zákona o náhradním výživném Celý článek

Dobrá imunita začíná ve střevech

Mít dobře vybudovanou imunitu (neboli schopnost organismu bránit se škodlivým vlivům) se obzvlášť teď na podzim velmi hodí. Sychravé počasí a velké výkyvy teplot dají zabrat i tomu nejzdatnějšímu jedinci, a tak mnoho z nás v těchto dnech hledá informace, Celý článek

Komentáře