Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kreativní Play-Doh modelína. Zábava pro malé i velké

Datum přidání: 13. 8. 2020

Jedna z našich nejoblíbenějších aktivit je zaručeně modelína. Malá u ní vydrží i dvě hodiny. Jednou vaří, podruhé si hraje na zubaře nebo tvoří podle své fantazie.

Modelína je skvělá pro rozvoj nejen dětské fantazie, ale rozvíjí motoriku, prostorovou představivost. Je to zábava pro kluky i pro holčičky. Oproti klasické modelíně nabízí Play Doh širokou paletu barev. Můžete vybírat z klasických, neonových, pastelových, třpytivých nebo barviček s konfetami.

Nejdřív péče o zoubky, pak si dáme dobrůtky

Udělat rovnátka je trochu piplačka, ale když se dílo podaří, tak úsměv pacienta hraje všemi barvami. Samozřejmě nechybí ani růžový, zelený, zlatý nebo stříbrný zub, modrá, žlutá, tyrkysová plomba. Houska na hamburger má někdy takové barvy, že se od čerstvého jídla hoooodně vzdaluje. Ale co, když se tvoří, tak se tvoří a chuť mít salát růžový nebo lila s konfetami, proč ne…. Veselých barev u této modelíny najdete opravdu hodně.

Jemná vůně modelíny

Jelikož jsem byla ta, která připravená jídla ochutnávala, užívala jsem si jejich vůni. Mám ráda vůní Play-Doh modelíny a také její konzistenci. Modelína není masná a když náhodou někde upadne, při úklidu ji ztvrdlou vyluxujete. Tvrdnutí by mohla být jedna z jejích nevýhod. Na vzduchu tvrdne, ale pokud ji budete dobře skladovat, vydrží dlouho.

Za mě je také skvělé, že k Play-Doh nabízí celé sady s doplňky pro tvoření. Můžete vyrábět popcorn, zmrzlinu, stříhat vlasy, klukům se určitě bude líbit míchačka nebo pec na pizzu. Je opravdu z čeho vybírat.

Podobné články

DIY domácí sliz

Návodů na tuto hmotu je na internetu opravdu hodně. Vyzkoušeli jsme 3 možné postupy výroby slizu. Jeden je s jedlou sodou, na druhý je třeba tekutý škrob a třetí je s boraxem. Proč se do toho pustit? Fajn zábava pro děti a hra s ním příjemně uklidňuje. Celý článek

Píše Hana Müllerová

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat. Celý článek

Díky LEGO® stavebnicím mohou děti poznávat zvířata džungle i oceánů

Mají vaše děti rádi LEGO Friends a LEGO City? Teď jim můžete přes tyto oblíbené kostičky, figurky a mnohé vybavení přiblížit svět džungle, moří a oceánů. Celý článek

Komentáře