Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Kreativní Play-Doh modelína. Zábava pro malé i velké

Datum přidání: 13. 8. 2020

Jedna z našich nejoblíbenějších aktivit je zaručeně modelína. Malá u ní vydrží i dvě hodiny. Jednou vaří, podruhé si hraje na zubaře nebo tvoří podle své fantazie.

Modelína je skvělá pro rozvoj nejen dětské fantazie, ale rozvíjí motoriku, prostorovou představivost. Je to zábava pro kluky i pro holčičky. Oproti klasické modelíně nabízí Play Doh širokou paletu barev. Můžete vybírat z klasických, neonových, pastelových, třpytivých nebo barviček s konfetami.

Nejdřív péče o zoubky, pak si dáme dobrůtky

Udělat rovnátka je trochu piplačka, ale když se dílo podaří, tak úsměv pacienta hraje všemi barvami. Samozřejmě nechybí ani růžový, zelený, zlatý nebo stříbrný zub, modrá, žlutá, tyrkysová plomba. Houska na hamburger má někdy takové barvy, že se od čerstvého jídla hoooodně vzdaluje. Ale co, když se tvoří, tak se tvoří a chuť mít salát růžový nebo lila s konfetami, proč ne…. Veselých barev u této modelíny najdete opravdu hodně.

Jemná vůně modelíny

Jelikož jsem byla ta, která připravená jídla ochutnávala, užívala jsem si jejich vůni. Mám ráda vůní Play-Doh modelíny a také její konzistenci. Modelína není masná a když náhodou někde upadne, při úklidu ji ztvrdlou vyluxujete. Tvrdnutí by mohla být jedna z jejích nevýhod. Na vzduchu tvrdne, ale pokud ji budete dobře skladovat, vydrží dlouho.

Za mě je také skvělé, že k Play-Doh nabízí celé sady s doplňky pro tvoření. Můžete vyrábět popcorn, zmrzlinu, stříhat vlasy, klukům se určitě bude líbit míchačka nebo pec na pizzu. Je opravdu z čeho vybírat.

Podobné články

Koloběžka je skvělým společníkem pro holky i kluky v každém věku

Je bezva mít jistotu že, nabídnete-li dětem nějakou aktivitu, s velkou pravděpodobností uspějete. K takovým sázkám na jistotu, co se týče zabavení ratolestí, ale také zapojení je do aktivního pohybu, patří bezesporu koloběžka. Celý článek

Znáte stavebnice Geomag? Potěší děti pod stromečkem i jako dárek k narozeninám

Ať už chcete obdarovat holčičku nebo kluka, je jim 3, 8 nebo 12, výbornou stavebnicí pro všechny je některá z dílny Geomag. A nemusíte se bát, že by skončila po rozbalení stranou. Celý článek

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Celý článek

Komentáře