Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Letní dobrodružství se stavebnicemi LEGO®

Datum přidání: 9. 7. 2020

Prázdniny, ty opravdové a chtěné, jsou tu. Ať už se chystáte objevovat krásy Česka nebo vyrazíte na chatu, hodí se mít v záloze plán, jak zabavit děti na dlouhých cestách nebo v deštivých dnech. Využijte společně strávené chvíle ke hře, do které zapojíte celou rodinu, a vyberte si ideální stavebnici, která zabaví vaše nejmenší i prarodiče.

Volání dálek

Hitem letošních prázdnin je cestování s karavanem. Pokud se na žádné takové letní dobrodružství nechystáte, užijte si ho se stavebnicí LEGO® Creator 3 v 1 Rodinná dovolená v karavanu (31108), která nabízí tři různé stavitelské možnosti a s nimi nekonečně mnoho příběhů, které s modely prožijete. Děti mohou postavit retro auto s karavanem s kuchyňkou, záchodem, odnímatelnou střechou a otevírací boční stranou. Karavan pak snadno přestaví na obytnou dodávku nebo propracovaný maják. A pokud zapojí svou představivost, mohou si postavit cokoliv, co je napadne. Při hraní je bude inspirovat spousta parádních doplňků a funkcí, včetně 3 minifigurek, které nastartují tvořivou hru.

Se stavebnicí LEGO® City Hlavní letiště (60261) se můžou děti vydat na bezpočet výletů po celém světě. Nechybí do detailu propracovaná budova terminálu, palivový tanker a zavazadlový vozík. Samozřejmostí je pak úžasný model dopravního letadla, do kterého je možné usadit pilota a cestující. Sehraný pozemní personál pak poskytne spoustu příležitostí k přehrávání parádních příběhů o cestování a práci na letišti. Speciální kostka pro snadný začátek umožní i začínajícím stavitelům ve věku 4 a více let pocítit hrdost při sestavování vlastních LEGO modelů. Díky bezplatné aplikaci s LEGO návody na stavění získají děti přístup i k návodu Instructions PLUS, se kterým si mohou stavebnici přibližovat a otáčet, a užít si tak další zábavu.

Nechte své malé cestovatele pilotovat úžasné letadlo se stavebnicí LEGO® Friends Letadlo z městečka Heartlake (41429). Letadlo plné autentických funkcí a s odklápěcím kokpitem umožní dětem přehrávat si scénáře ze skutečného života. Děti si rády hrají na svět dospěláků a díky této sadě si mohou vyzkoušet život na letišti – od skenování letenek až po odbavování zavazadel. Promyšlené detaily, například obrazovky v sedadlech, pohyblivé schody pro nástup do letadla, kokpit a zavazadlové prostory vdechnou stavebnici život. Se 3 minipanenkami si pak všichni stavitelé přehrají bezpočet různých příběhů a vyzkouší spoustu rolí.

Zábava na dlouhé chvíle při cestování

Cestování s batolaty může být někdy pěkně náročné. Přibalte sebou na cesty kompaktní stavebnici s velkými kostkami LEGO® DUPLO® Buldozer (10930), která inspiruje děti ke stavění a hraní a prožijí s ní celou řadu zábavných příběhů. Zatímco se děti ponoří do hraní příhod ze staveniště, budou při řízení buldozeru a zvedání a snižování jeho lopaty rozvíjet své jemné motorické dovednosti a kognitivní dovednosti, které jim vydrží po celý život. Roztomilý model buldozeru s figurkou dělníka v reflexní vestě dává rodičům a dětem možnost pracovat společně jako tým. A až dorazíte do cíle, buldozer oživí hru na pískovišti i na zahradě.

Probuďte v dětech lásku ke zvířatům se sadou LEGO® Friends Herní boxík: Andrea a zvířátka (41405) Uvnitř přenosného boxíku se ukrývá malinký zverimex se spoustou překvapení. Dejte dětem možnost hrát si na vedoucí obchodu nebo zákazníka. LEGO Friends Herní boxíky se vejdou do kapsy, a děti tak mohou kdekoliv zapojit i své kamarády a užít si společně spoustu legrace. Maminky ocení, že po uzavření boxíku se nic nepoztrácí a všechny kostičky zůstanou bezpečně uložené uvnitř, připravené k další zábavě. Nová sběratelská řada boxíků přináší kromě zverimexu i další obchůdky a služby. Děti vyrazí do kina, obchodu se sladkostmi, do hračkářství a do salonu krásy. V každém boxíku je navíc ukryto jedno z pěti nových tajných zvířátek. 

Parádní sada LEGO® Ninjago® Spinjitzu úder – Kai (70686) děti uchvátí na dlouhé hodiny, při nichž budou usilovat o to, stát se s Kaiem mistry Spinjitzu. Stavebnice z řady LEGO® NINJAGO® mladým nindžům nabízí bezpočet příležitostí pro přehrávání napínavých příběhů a dobrodružství ve světě NINJAGO®, kde budou zdokonalovat své umění Spinjitzu. Děti upevní figurku Kaie do Spinjitzu spinneru, stisknou tlačítko a vyšlou ho do akce.

Děti, které se rády věnují tvořivým uměleckým projektům společně s kamarády, si zamilují sadu LEGO® DOTS Mega balení náramků (41913). Tato jednoduchá a intuitivní sada na výrobu náramků obsahuje pět nastavitelných, flexibilních pásků v různých barvách. Užijte si barevný svět plný kreativity a zábavy se sadami LEGO® DOTS.

Náramky a doplňky do pokoje si děti samy navrhnou, ozdobí podle svých představ, přestaví pokaždé, když chtějí, a tak stále dokola. Sada obsahuje 295 různých dílků, včetně speciálních dekorativních zdobítek a pět náramků. Skvěle tak oživí například dětskou oslavu, kde si mohou děti společně navrhnout a vyměnit náramky přátelství. Vybírat můžete také z jednotlivých náramků s deseti různými motivy a barvami a z celé řady nezbytných doplňků do dětského pokoje.

Podobné články

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Celý článek

Pásový opar u dětí. Vznik a léčba v kostce

Ačkoliv se v posledních dnech všude skloňuje především téma šíření koronaviru, ostatní onemocnění ze světa nevymizela. Mít se na pozoru je potřeba nejen u dospělých, ale samozřejmě i u dětí, které jsou velmi náchylné k virovým nemocem různého typu. Celý článek

Čeká vás party nebo oslava? Nesmí vám chybět dokonalá hra

Určitě už jste byli na party, na níž přišla na řadu nějaká ta hra, a tak bylo o zábavu postaráno. Jestliže máte výbornou hru, skvělá zábava se vám zaručeně nevyhne. Celý článek

Komentáře