Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nádobí pro nejmenší. Bambusová miska a talířek zn. Lässig

Datum přidání: 31. 7. 2019
Jana Blog Zrzky

Píše Jana Blog Zrzky

S prvními příkrmy nastává čas na nákup dětského nádobí. Nabídka na trhu je pestrá. Tam, kde to jde, se snažím plast nahradit nějakým přírodním materiálem. Matěj dostal sadu mísy a talíře s velrybou německé značky Lässig.

Sada je vyrobena z bambusu a kukuřice, je bez barviv, těžkých kovů a jiných chemikálií. Použitelné v myčce, ale ne v mikrovlnce. Designová nádhera s decentními vzory, kterou malé dítě nerozbije.

Raw bambus a kukuřice

Nádobí je ekologické a tím pádem šetrné k přírodě a navíc s krásnými motivy si je vaše dítka hned oblíbí. Neobsahuje těžké kovy, barviva ani chemické látky. Zdravá a elegantní alternativa k plastovým miskám. Perfektně se hodí pro děti od 12 měsíců a více.

Bamboo je možné umývat v myčce na nádobí, stejně tak jako další nabízené bambusové nádobí Lässig, vyrobeného z vysoce kvalitního přírodního materiálu Raw bambusu a kukuřice včetně malého množství pojivého materiálu melaminu.

Musím zmínit dvě vychytávky, které oceníte hlavně během cestování, ale i v kočárku, na hřišti, na výletě... Termosky na jídlo Skip Hop měly už Klára s Jakubem, pořizovala jsem před naším velkým roadtripem po Balkáně. Je to nesmírně šikovná věc, udrží jídlo teplé několik hodin, neprotéká, velikost tak akorát na slušnou dětskou porci. Teď termosky využívám na Matějovy příkrmy. Když někam jdeme, ráno jídlo uvařím, horké zavřu do termosky a mám jistotu, že bude mít oběd teplý.

Svačinkový hrneček

Druhá bezva věc je tento nevysypatelný svačinový boxík na drobné občerstvení - křupky, sušenky, kousky ovoce nebo zeleniny. Díky speciální silikonové membráně se jídlo nevysype, dítě musí strčit prstíky dovnitř, aby si vytáhlo, co potřebuje.

Podobné články

Venku není nuda a dětem prospívá. Proč je vytáhnout do přírody?

Vzpomínáte si ještě, jak vypadaly dny, když jste byli malí? Velmi pravděpodobně jste běhali před domem, hráli si na hřišti a lezli po stromech. A teď si sáhněte do svědomí – jak tráví čas venku vaše děti? Nejsou náhodou více času doma než v přírodě? Celý článek

Oblečení s UV ochranou nebo opalovací krém pro děti? Co je lepší?

Ať už se chystáte na dovolenou k moři nebo hodláte trávit delší dobu u vody na koupališti a zvažujete, jestli pořídit svým dětem oblečení s UV filtrem, tak my máme jasno. Tato investice se totiž vyplatí. Celý článek

Nedonošeňátka... miminka, která potřebují zvláštní péči. Co základního je třeba?

Každé novorozené miminko se nám zdá maličké a křehké. Žasneme nad jeho maličkými prstíky, chodidly, dlaněmi, jeho celá ruka je jako naše dlaň… Ještě menší jsou miminka, která se narodí o týdny dříve. Celý článek

Komentáře