Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nedonošeňátka... miminka, která potřebují zvláštní péči. Co základního je třeba?

Datum přidání: 8. 8. 2019

Každé novorozené miminko se nám zdá maličké a křehké. Žasneme nad jeho maličkými prstíky, chodidly, dlaněmi, jeho celá ruka je jako naše dlaň… Ještě menší jsou miminka, která se narodí o týdny dříve. Některé vyžadují speciální péči lékařů i několik měsíců, jiné jsou po pár týdnech propuštěna domů. V každém případě rodiče čeká nákup výbavičky, která je určena právě nedonošeným dětem, a o které možná neměli doposud ani tušení.

Nejmenší pleny s maximální jemností

Nedonošené děti jsou nejen malé, ale i jejich pokožka je křehká, jemná. Snadno bychom jim způsobili otlak nebo podráždění. Jsou k dostání pleny speciálně vyráběné právě pro ně. K těm nejlepším patří bezesporu Pampers Premium Care. Označení „0“ jsou tyto pleny určené pro děti s váhou do třech kil. Jsou vyrobeny z prodyšných materiálů, aby mohl vzduch cirkulovat a pokožka byla stále svěží. Jsou hedvábně hebké, a i přesto umí odvést nejen moč, ale i tekutou stolici od pokožky děťátka velmi rychle pryč. Mají indikátor vlhkosti, a tak snadno zjistíte, zda je plenku potřebné vyměnit. Protože mají miminka pupeční pahýlek a později citlivý, hojící se pupíček, jsou tomu Pampers Premium Care přizpůsobeny svým tvarem. A to jak u velikosti „0“, tak velikosti „1“ a „2“. Pleny disponují i třemi absorpčními kanálky, které rychle vsakují a odvádí vlhkost, aby se miminko cítilo komfortně a v suchu.

Hygiena neznamená jen koupání

Pro mytí nejmenších je nejvhodnější čistá voda, příp. občasné použití šetrných mycích gelů, které nedráždí pokožku ani oči. Kromě mycích potřeb budete potřebovat i kvalitní osušku, do níž miminko zabalíte. Skvělá je kupříkladu bambusová, která je jemná, děťátko se v ní cítí bezpečně, je mu příjemná na pokožku.

Dobré je pořídit i sadu obsahující vše potřebné, co při péči o miminko denně nebo občas potřebujeme. Skvělá je např. luxusní 12dílná dětská sada Summer Infant, která obsahuje lékařskou stříkačku a injekční dávkovač na odměření množství léků, lžičku na léky, odsávačku hlenů, teploměr, nůžky i kleštičky na nehty pro děti, pinzetu, hřeben i kartáč, ruční kartáček k masírování dásní i čištění zoubků, teploměr k měření teploty vody, pilníky a vlhčené alkoholové ubrousky. Vše je zabaleno v pevném, odolném pouzdru.

Praktické, krásné a příjemné oblečení

Během všech ročních období budete jistě potřebovat ponožky, čepičky, bodýčka a polodupačky. Podle ročního období volte dlouhé či krátké rukávy a nohavičky. Dupačky či polodupačky mohou mít v oblasti kotníků gumičky nebo šňůrky, které se dají stáhnout, což je u maličkých miminek velmi praktické. Stejně tak je můžete na pár týdnů na kotníčky našít, a pak je odpárat.

Pokrývka hlavičky nesmí být opomíjena ani v létě, ať už to bude lehounká čepička, nebo šátek z bambusu, obojí přizpůsobitelné obvodu hlavičky.

U ponožek volte ty nejmenší nejen na délku, ale i co se obvodu lýtek týče, nebudou se miminku při pohybu sundávat. Vybírejte 100 % bavlněné, stejně jako u drtivé většiny ostatního oblečení.

Chcete-li nosit miminko v šátku, hodit se vám budou tepláčky, legínky, polodupačky bez šlapek. To proto, aby miminko nikde netáhly, dostatečně jste jej mohli při nošení podsadit, docílit polohy žabičky a správně se mu vyvíjela záda i kyčle. U nošených dětí v šátcích a nosítkách se velmi osvědčuje bambusové oblečení, které skvěle odvádí pot, netáhne, je příjemné pro pokožku. I vy si dopřejte bambusové tílko pod oblečení, budete se i v teplých dnech cítit lépe.

Další pomocníci k nejmenším miminkům

S nedonošeným miminkem budete hodně cestovat. Lékařských kontrol bude spousta, určitě oceníte vložku do autosedačky, která ji zmenší a děťátko v ní nebude nestabilní.

K dostání jsou i „hnízdečka“ pro miminka, která jim přináší pocit bezpečí, když je nemůžete mít u sebe, nebo je chcete uložit do postýlky. „Hnízdečka“ mají vyvýšené okraje, jsou vyrobeny z příjemných jemných materiálů, miminka se v nich cítí velmi pohodlně.

S kvalitním oblečením a vybavením bude péče o nedonošená miminka snadnější. Stačí podívat se na kompletní nabídku a dokoupit to, co vám chybí. Myslete na to, že za pár týdnů bude vaše děťátko velikostně stejné, jako všechny ostatní děti a vám se v mnohém ulehčí.

Podobné články

Zůstaňte v srdci dětmi s hračkami Fisher-Price

Společnost, která stvořila hračky včelku „Buzzy Bee“ nebo první chůvičku pro miminka, slaví 90 let! Věk je to úctyhodný, ale neznamená to, že ve společnosti Fisher-Price najdete cokoli zkostnatělého. Celý článek

Růstové bolesti u dětí

Statisticky jsou růstové bolesti velmi časté u dětí mezi 3. a 5. rokem a pak mezi 8. a 12. rokem. Přicházejí ve dvou vlnách, tedy v době růstových výšvihů, kdy se dítě rázem vytáhne o spoustu centimetrů. Celý článek

Prázdniny s oblíbenými hrdiny nebo raději dobrodružství v divočině

Mořské dno pokryté korály a základna s různými vyměnitelnými moduly nabízí spoustu zábavy. A ještě více vzrušujících dobrodružství zajistí parádní jeřáb, ponorka, podvodní dron, figurky žraloka... Celý článek

Komentáře