Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nejlepší výlet s dětmi v horkém létě? Jednoznačně do aquaparku

Datum přidání: 31. 7. 2020

V horkých letních dnech není zase až tolik možností, kam s dětmi vyrazit. Můžete se zchladit v interiéru zámků, trocha stínu vás potěší na vycházce do lesa, ale zaručeně největší radost uděláte celé rodině výletem do aquaparku. V Česku je počítáme na desítky a jsou v dojezdné vzdálenosti každého koutu naší republiky. Za kterými z nich se vyplatí vyrazit?

Aqualand Moravia v Pasohlávkách

Nejmodernější aquapark v České republice otevřel své brány návštěvníkům v roce 2013 a najdete jej 20 minut cesty jižně od Brna. Zaplavat si můžete v 15 bazénech s celkovou plochou 3000 m², na návštěvníky tu čeká dvacítka tobogánů a různých skluzavek. Především dospělé potěší wellnessová část Forum Romanum, hlad zaženete ve zdejších restauracích. Třešinkou na dortu celého centra je pak unikátní výhled na blízkou Pálavu.

Jak si s dětmi bezpečně užít koupání? Nepodceňujte prevenci!

K létu neodmyslitelně patří koupání. Prázdniny strávené u vody miluje většina dětí, ať jde o moře, nebo rybník u babičky. Bohužel právě u vody se odehraje velké množství letních tragédií. Děti ještě neumějí odhadnout své síly a rodiče často podceňují nebezpečí

Aquapalace Praha

Zapomenout nemůžeme na největší aquapark ve Střední Evropě, který najdete v pražských Čestlicích. Vodní svět aquaparku je rozdělený do tří paláců - Palác dobrodružství ocení starší děti a dospělí, Palác pokladů nabídne pirátskou zábavu mladším dětem a Palác relaxu představí odpočinkovou zónu s vířivkami. Aquapark kromě zmíněných paláců disponuje také komplexem 14 druhů saun, wellness centrem a fitness zónou.

Termály Jeseníky

To nejlepší vodní centrum obklopené jesenickou přírodou najdete ve Velkých Losinách. Městečko samotné nabízí mnoho lákadel od ruční papírny přes lázeňský komplex po Pradědovo dětské muzeum. Čtyři venkovní a pět vnitřních bazénů je napuštěno termální vodou, kterou doplňují tobogány, vodní deštníky a chrliče.

Aquapark Uherské Hradiště

Pro změnu na východě Moravy najdete město Uherské Hradiště s nově vybudovaným aquaparkem. Tamější tobogán měří 185,6 metru a zdaleka není jediným lákadlem moderního aquaparku. V okolí pak můžete vyrazit např. do pohoří Chřibů, kde najdete hrad Buchlov nebo zříceninu Cimburk, navštívit můžete Archeoskanzen v Modré nebo blízký Velehrad.

Vodní ráj Jihlava

Na Vysočině láká návštěvníky Vodní ráj v Jihlavě. Disponuje téměř sto devíti metrovým tobogánem, stěnovými masážními tryskami, dětským krytým brouzdalištěm, divokou řekou, perličkovým lůžkem a mnoha dalšími atrakcemi.

Podobné články

Svačinky do školy pro děti. Inspirace na pomazánky, bezlepkové svačiny a jiné

Co vyzkoušet také trochu jinou svačinu než housku se šunkou? Salátek, bezlepkové palačinky, zdravý sendvič nebo mňamkovou pomazánku s ředkvičkou, cizrnou nebo "hermelínem"? Celý článek

Píše Hana Müllerová

Kam můžete vyrazit i s dětmi za vzděláním a osobním rozvojem?

Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženy ten správný čas zastavit se, zamyslet se nad svým osobním i profesním životem, a rozhodnout se, jakým směrem se bude dál ubírat. Celý článek

Cuketová polévka. Děti zasytí a bude jim chutnat

Už také nevíte, co z cukety udělat? Dušená cuketa, bramboráčky, sladká bábovka nebo i směs na topinky... Vyzkoušeli jste cuketovou polévku, která je hezky hutná, jemná a.... dokonalá? Náš recept je pro dětičky od cca 8 měsíců. Celý článek

Komentáře