Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nikdy není pozdě začít si plnit své sny. Ani s dětmi!

Datum přidání: 24. 2. 2020

To, že máte děti, ještě neznamená, že musíte rezignovat na své koníčky nebo že už nemáte právo na sny. A nemyslíme tím, že si jednou v klidu vypijete kafe, ale že se třeba rozhodnete studovat vysněný obor, začnete se učit cizí jazyk nebo se stanete profesionální trenérkou ve fitku.

Mnoho žen má bohužel s dětmi pocit, že už jim nezbývá prostor na realizaci svých snů, přestože nemusí být vůbec nedostižné. Je to přitom velká škoda. Je pravdou, že tomu nahrává i založení české společnosti, která stále ve větší míře vykresluje matky jako ty, které se mají v první řadě starat o děti a teprve až odrostou, mohou myslet na sebe. Své o tom ví i moderátorka Hanka Reinders (Mašlíková), která se před pár dny svěřila na Instagramu, že jí chodí zprávy jiných maminek, které ji kritizují za to, že tráví hodně času v posilovně, místo aby byla se svým synem. Moderátorka se však nedala a vysvětlila, jak to vnímá ona, a vše nakonec zakončila slovy: „Být matkou neznamená, že na vás už nezáleží! Záleží a moc!“ A je to tak.

Zatímco některé ženy se na mateřské tzv. nakopnou a začnou podnikat v oboru, který nevystudovaly, například v sobě objeví talent na výrobu dekorací do dětského pokoje nebo začnou šít originální oblečení, jiné se chtějí jen vrátit ke koníčkům, na které nebyl v posledních letech čas.

Hrát na housle ve čtyřiceti? Proč by ne…

Jako dítě jste hrála na housle, ale potom přišly studia a práce a housle vám leží zapomenuté v koutě a vy jen čekáte, až přijde vhodná chvíle, abyste je vzala do rukou? Proč jindy a ne teď hned? Možná vám to půjde po těch letech trošku ztuha, ale s tím se počítá. Přece nebudete čekat, až vám děti odrostou. Najděte si učitele hudby a začněte zase pravidelně trénovat.

Je jasné, že ne vždy je to tak snadné. Někdy je té práce kolem malých miminek tolik a když není hlídání, je těžké si říct, že teď si konečně podám přihlášku na školu, kterou jsem si vždy přála vystudovat.

Buďte dětem příkladem

Pokud máte nějaký sen, jděte si za ním. Nevymlouvejte se a ani si neříkejte, že jste na to či ono staří. Věřte, že díky svému odhodlání dáváte svým dětem dobrý příklad toho, že člověk si může udělat radost kdykoliv a že naučit se jezdit na snowboardu může klidně i po padesátce. Limity totiž máme jen ve své hlavě.

A jak v jednom rozhovoru prozradil osmdesátiletý Číňan Wang Deshum, který se ve 44 letech naučil angličtinu, o pět let později založil vlastní hereckou společnost, po padesátce začal posilovat a v osmdesáti letech šel svou první módní přehlídku: "Když říkáte, že je příliš pozdě, dejte si pozor, aby to nebyla jenom výmluva, že něco chcete vzdát. Nikdo vám nestojí v cestě za úspěchem, jenom vy sami."

Podobné články

Proč vyrazit na dovolenou sama a bez dětí? Pár dní stojí za to...

Celý rok plyne svým obvyklým tempem a všichni členové domácnosti jsou zvyklí na příjemnou rutinu. Může se zdát, že některé věci fungují tak nějak automaticky, ale jen matka ví, kolik je za tím vším práce. Celý článek

Tatínkové si hrají s Barbie. Společná hra s dcerou pomáhá budovat její sebevědomí

Svět plný úžasných možností, v němž každá malá holčička může sáhnout po hvězdách. Takový by měl být, a díky kampani Tatínkové si hrají s Barbie společnosti Mattel k němu máme o kousek blíž. Celý článek

Slunce, bodnutí hmyzem, ovoce – děti a alergie

Letní měsíce jsou spjaty nejen se zábavou, ale bohužel i s nepříjemnými zážitky, které naše děti mohou potkat na každém kroku. Nechtěné a život komplikující zkušenosti přináší alergické reakce na mnohé podněty. Celý článek

Komentáře