Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Novoroční předsevzetí? Tato určitě zvládnete

Datum přidání: 30. 12. 2019

I když si to říkáte každý rok, tak tentokrát to bude jiné. Vážně to předsevzetí dodržíte! Ať už se na mateřskou roli teprve připravujete nebo jste mámou, možná si 1. ledna opravdu nějaké to přání „být lepší“ dáte.

Taky si říkáte pokaždé, když vám doma ujedou nervy, že příště už budete trpělivější, nebudete děti uplácet, když se začnou vztekat, a že tohle je naposledy, kdy jste se nechala takhle vytočit? Tak třeba právě toto bude jedno z těch předsevzetí, které byste chtěla v novém roce dodržet. I když by to bylo krásné, tak jednoduché to bohužel není. Pokud chcete něco změnit, je nejlepší začít hned. Zkuste se na své přání podívat z jiného pohledu. Proč jste tak nervózní? Je to kvůli tomu, že jste ve stresu z práce nebo jen z přemíry povinností, že jste na vše sama a nikdo vám nepomůže? A není to náhodou tak, že pomoc odmítáte, protože všechno chcete zvládnout sama nebo si o ni nechcete jen říct?

Máme pro vás tipy na novoroční přání, které určitě zvládnete

  • Udělejte si více času na sebe. Máma, která se nebude cítit vyčerpaná a unavená, bude mít více energie a mnohé situace zvládne s lehkostí.
  • Využijte pomoci svého okolí. Chce vám babička pomoct s prádlem nebo se nabídne s hlídáním? Využijte toho a nemějte výčitky.
  • Nestíháte uvařit? No a co?! Svět se nezboří. Nemějte na sebe přehnaně velká očekávání. Vzpomeňte si na větu – Jaké si to uděláš, takové to máš. I děti vezmou za vděk namazaným rohlíkem, když jim ho hezky naservírujete.
  • Neslibujte. To je často kamenem úrazu. V dobré víře dětem něco slíbíte, ale potom se dostáváte do zbytečného stresu, když to nestíháte splnit. Lepší je děti odměnit ve chvíli, kdy to nebudou čekat.
  • Nezapomínejte na partnera. Jste nejen matka, ale také partnerka. A spokojený partnerský vztah je základ. Co si občas vyrazit jen ve dvou do kina nebo klidně na dortík do kavárny?
  • Nezanedbávejte se. Maminky často při péči o děti zapomínají na sebe. Zajděte si na kosmetiku nebo ke kadeřníkovi a tu hodinku si řádně užijte.
  • Usmívejte se a myslete pozitivně. Každý den nemáme na růžích ustláno, ale pokud máte zdravé děti a fungující rodinu, máte víc, než si uvědomujete.
  • Udělejte občas někom radost. Jen tak. Nejen, že někoho potěšíte, ale hlavně budete mít dobrý pocit sami ze sebe.


Tak tato předsevzetí byste mohla zvládnout, co myslíte? Není to mnohem lepší než předsevzetí typu, že přestanete jíst čokoládu (kdo by to vydržel)?

Napište nám, jestli si dáváte předsevzetí a pokud ano, tak jestli se vám daří jen dodržet.

Podobné články

Píše Kateřina Burjánková z Alimenty dětem.cz

Co můžete udělat, když vám neplatí alimenty?

Každý rodič má ke svému dítěti vyživovací povinnost. Velmi často se však stává, že rodič i přes rozsudek soudu výživné neplatí. V tomto článku se dozvíte, jak se dlužného výživného domoci. Celý článek

Tipy, jak vyzrát na asymetrii a povislá prsa

Ať už věkem, těhotenstvím, rychlým úbytkem váhy… příčin, proč se prsa mění je dost, a ne vždy je žena může ovlivnit, ale… Asymetrie je dost častým jevem, který máme již daný, ale také se k asymetrii můžeme dostat po nehodě, kojení… Celý článek

MámyDoPráce

Píše MámyDoPráce

Jak zvládnout ranní shon?

Bez ohledu na to, zda jste ranní ptáče nebo sova, je ranní kolotoč kolem výpravy všech členů domácnosti pěkný kolotoč. Pohlídat, aby celá rodina byla čistá, oblečená, měla nachystané všechny potřebné věci a zároveň jim nekručelo v břiše, Celý článek

Komentáře