Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Oblékáme děti do přírody... nejen funkční oblečení, ale i stylové

Datum přidání: 19. 4. 2020

Po celý rok řešíme, jak děti vhodně obléct. Zvažujeme počasí, denní program a samozřejmě také design. Jaké parametry by tedy mělo mít oblečení, které vybereme pro venkovní aktivity?

Funkčnost

V poslední době často skloňované slovo v souvislosti nejen se sportovním oblečením. Od oblečení očekáváme, že nás ochrání od větru i deště, a ještě nám odvětrá přítomný pot. Oblečení do přírody a na venkovní aktivity by tedy jednoznačně mělo být funkční, aby zvládlo ochránit děti při všech jejich aktivitách, ať už budou hrát na schovávanou anebo si uděláte cyklovýlet.

Kompatibilní

Obzvlášť v přechodném období, jakým je přechod zimy na jaro je nutné, aby bylo možné vytvářet z oblečení variace. Pokud vyrazíte na výlet ráno a dáte dětem teplou bundu a pod ni triko s dlouhým rukávem, potom nastane odpoledne problém. Jakmile se oteplí a dítě se zpotí, bude samotné tričko nedostatečnou ochranou, ale v bundě už bude dítěti nesnesitelné horko.

Když budete dítěti chystat oblečení, přemýšlejte nad tím, aby bylo možné postupně svlékat jednotlivé vrstvy a nejlépe je i mezi sebou libovolně kombinovat. Dítěti tedy dejte např. tričko s dlouhým rukávem (nejlépe termo prádlo), teplou mikinu a navrch lehčí, nepromokavou bundu či zateplenou vestu s kapucí.

Udržitelné

Pokud vybíráte mezi značkami, které nabízí funkční a vzájemně kompatibilní oblečení, je dobré dívat se také na udržitelnost.

S oblečením chceme vyrazit do přírody, a právě k ní bychom měli být ohleduplní i v rámci toho, co nosíme. Značka DIDRIKSONS nabízí rostoucí soupravy oblečení, které vydrží dítěti i po období více velikostí a jsou doplněné o jmenovky s bohatým prostorem na více jmen. Počítá tedy s tím, že investice vložená do koupi jejich výrobků se vyplatí po několik let. Zároveň vyrábí z recyklovaného a recyklovatelného polyesteru, voděodolné povrchy neobsahují PFC a barvící procesy látek probíhají v rámci ekologických postupů.

Podobné články

Lucie by Lylu

Píše Lucie by Lylu

Spací pytel Lodger aneb konec odkopávání

U nás když se topí, tak i v ložnici a v pokojích na spaní je pěkná zima ~ studený odchov od manžela. Já jsem pak nervní když Max spí na peřině, což je denně, takže bez pytle ani ránu a to stejné nyní platí pro malou. Děti v teple a maminka má klidné spaní... Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Softshelky na sychravé dny i zimní mrazíky

Betynka si vybrala nepromokavou bundu, kterou bych barevně brala hned i já. Ta kombinace světle šedo modré a neonově růžové, ach. Tato softshelka je od Nickel. Terezka hledala nějakou podobnou softshelku té předešlé a sáhla po zateplené bundě Hannah. Celý článek

Jana Blog Zrzky

Píše Jana Blog Zrzky

Přechodová bundička Garnamama

Stejně jako mám ráda lehké boty mám ráda i lehké a skladné bundy. Takové, co bez problému narvete do mámina bezedného batohu, nebo do kočárku. Klárka s Jakoubkem letos testují přechodové bundy značky Garnamama. Celý článek

Komentáře