Pampers pomáhá předčasně narozeným dětem. Pomoci můžete i vy

Datum přidání: 5. 9. 2018

Věděli jste, že se v České republice každoročně narodí 8,3 % miminek předčasně? Je to poměrně vysoké číslo a dle statistik má vzestupnou tendenci, a to nejen u nás, ale i ve světě obecně. Tato drobounká stvoření pak potřebují nejen speciální zdravotnickou péči, ale i mnohé vybavení, které potomci narození „v termínu“ nepotřebují. Ke každodennímu neodmyslitelnému vybavení pro miminka patří i plenky.

Pampers Preemies = P3

Společnost Pampers, která je celosvětově známá a každoročně pomáhá s dobročinnými projekty v mnoha zemích světa, pomáhá i u nás. Aktuálně s počátkem již od března 2018 k nám dováží speciálně navržené jednorázové pleny pro předčasně narozené děti. Mají označení P3 a celý název zní Pampers Preemies.

Tyto pleny k nám pomohla dodávat společnost Nedoklubko, jež se věnuje a pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi. Oslovila firmu Pampers v září loňského roku a již v březnu letošního roku jsme zde měli první zmiňované plenky. 

Zapojit se a pomoci můžete nyní nákupem

Nákupem každé plenky Pampers od 1. 8. do 30. 9. 2018 věnuje společnost Pampers plenku Preemies pro předčasně narozené děti do perinatologických center.

Taktéž došlo k dohodě, že společnost Pampers poskytne až 1 000 000 Kč na podporu Nedoklubka a perinatologických center v ČR. Velký podíl na tomto všem má paní Lucie Žáčková, ředitelka rodičovské organizace Nedoklubko. Tato dáma je zároveň maminkou předčasně narozené dcery Elly, která přišla na svět ve 25. týdnu těhotenství, jež po celou dobu probíhalo naprosto bezproblémově. Její životní zkušenost přispěla k tomu, že se rozhodla přijmout nabídku ředitelského postu Nedoklubka a být tady pro rodiny, kterým přijde miminko na svět dříve, než mělo.

Pomáhat se dá různě

Nedoklubku mohou pomoci i ti, kteří již plenky nekupují. Možností jsou finanční příspěvky, sponzorské dary nebo třeba dárky pro rodiče. Taktéž ale sepsáním příběhu, který jste s předčasně narozeným dítkem prožili vy a podělit se tak o zkušenosti s jinými rodinami. Zároveň se můžete účastnit na akcích organizovaných neonatologickými centry pro rodiče. Je jen na vás, která z variant jen vám nejpříjemnější či dostupná.

Podobné články

Maminka má pipinku a tatínek pindíka aneb nahota v rodině u malých dětí

Chodíte před svými dětmi předškolního věku doma nazí nebo naopak si nedokáže představit, že by vás vaše dítě vidělo v rouše Evině a Adamově? A jak s malými dětmi mluvit o rozdílech mezi pohlavím? A je to vůbec potřeba? Celý článek

Píše Tereza Bečková

Jaká je výše alimentů v roce 2019 a jak je vypočítat

Jak na výpočet alimentů a v čem vám pomohou tabulky výživného? Výše alimentů nezáleží pouze na příjmech rodičů a je třeba nezapomínat, že i výživné má své náležitosti. Jaké to jsou? Celý článek

Alternativní menstruační pomůcky: Jak funguje mořská houba nebo menstruační kalíšek?

Tampónům a klasickým vložkám odzvonilo? Zatím to tak nevypadá, ale čím dál více se do popředí zájmu dostávají také alternativní menstruační potřeby. Stejně jako u kosmetiky nebo potravin řešíme složení a balení... Celý článek

Komentáře