Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Pampers pomáhá předčasně narozeným dětem. Pomoci můžete i vy

Datum přidání: 5. 9. 2018

Věděli jste, že se v České republice každoročně narodí 8,3 % miminek předčasně? Je to poměrně vysoké číslo a dle statistik má vzestupnou tendenci, a to nejen u nás, ale i ve světě obecně. Tato drobounká stvoření pak potřebují nejen speciální zdravotnickou péči, ale i mnohé vybavení, které potomci narození „v termínu“ nepotřebují. Ke každodennímu neodmyslitelnému vybavení pro miminka patří i plenky.

Pampers Preemies = P3

Společnost Pampers, která je celosvětově známá a každoročně pomáhá s dobročinnými projekty v mnoha zemích světa, pomáhá i u nás. Aktuálně s počátkem již od března 2018 k nám dováží speciálně navržené jednorázové pleny pro předčasně narozené děti. Mají označení P3 a celý název zní Pampers Preemies.

Tyto pleny k nám pomohla dodávat společnost Nedoklubko, jež se věnuje a pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi. Oslovila firmu Pampers v září loňského roku a již v březnu letošního roku jsme zde měli první zmiňované plenky. 

Zapojit se a pomoci můžete nyní nákupem

Nákupem každé plenky Pampers od 1. 8. do 30. 9. 2018 věnuje společnost Pampers plenku Preemies pro předčasně narozené děti do perinatologických center.

Taktéž došlo k dohodě, že společnost Pampers poskytne až 1 000 000 Kč na podporu Nedoklubka a perinatologických center v ČR. Velký podíl na tomto všem má paní Lucie Žáčková, ředitelka rodičovské organizace Nedoklubko. Tato dáma je zároveň maminkou předčasně narozené dcery Elly, která přišla na svět ve 25. týdnu těhotenství, jež po celou dobu probíhalo naprosto bezproblémově. Její životní zkušenost přispěla k tomu, že se rozhodla přijmout nabídku ředitelského postu Nedoklubka a být tady pro rodiny, kterým přijde miminko na svět dříve, než mělo.

Pomáhat se dá různě

Nedoklubku mohou pomoci i ti, kteří již plenky nekupují. Možností jsou finanční příspěvky, sponzorské dary nebo třeba dárky pro rodiče. Taktéž ale sepsáním příběhu, který jste s předčasně narozeným dítkem prožili vy a podělit se tak o zkušenosti s jinými rodinami. Zároveň se můžete účastnit na akcích organizovaných neonatologickými centry pro rodiče. Je jen na vás, která z variant jen vám nejpříjemnější či dostupná.

Podobné články

Proč některé ženy nemohou kojit a obézní ženy mají s kojením potíže?

Kojení je mezi ženami jedním z nejdiskutovanějších témat. Každá máma má vlastní názor, ať už se to týká délky kojení nebo kojení na veřejnosti. Mnohem méně se už mluví o tom, že některé ženy opravdu kojit nemohou nebo že nadváha snižuje produkci... Celý článek

Macechy a otčímové: Jak vyjít s nevlastními dětmi? Chce to trpělivost

Už samotná slova macecha a otčím nezní vůbec libozvučně. Nepřidávají tomu ani pohádky, ve kterých je macecha vždy za tu zlou. Pozice nevlastního rodiče je složitá. Ne vždy totiž děti partnera nového „rodiče“ přijmou s otevřenou náručí... Celý článek

Píše Jana

12 "nutných" věcí, které je třeba zvládnout před porodem

Už se to blíží a vám zbývá poslední měsíc těhotenství. Skoro každý radí ať odpočíváte, spíte a odpočíváte. Ano, užívejte si všechny volné a klidné chvilky, po porodu už to takové nebude. A kromě všech lékařských povinností, které musíte zvládnout, jukněte... Celý článek

Komentáře