Plánujete rekonstrukci dětského pokoje? Financujte ji nejvhodnějším způsobem

Datum přidání: 30. 5. 2018

Abychom si mohli dovolit komfortní, a také vzhledově vyhovující domov vybavený tím, co nám umožní nejen spokojeně bydlet, mnohdy nestačí naše finanční úspory.

To poskytovatelé finančních produktů vědí, a proto jsou na finančním trhu připravené mnohé úvěry. Rychlé půjčky, překlenovací úvěry, hypotéky a jiné od bankovních i nebankovních společností jsou různě výhodné, některé mohou být použity jen k financování nákupu nemovitosti, či její rekonstrukci, jiné lze použít k čemukoli. I to, komu je společnosti poskytují, je různé. Na určité dosáhne kdokoli, určité jen pro klienty nezapsané v registru dlužníků s doložením výše příjmů…

Chcete financovat rekonstrukci dětského pokoje? Na výběr máte z vícera půjček. I to, jak zařídit dětský pokoj a jeho vybavení pak financovat, má své řešení. Zde je přehled půjček, po kterých můžete sáhnout.

Půjčka na bydlení vs. neúčelový úvěr

Podíváme-li se na půjčku na bydlení, už název napovídá, že jde o účelový úvěr. Je určen pouze na financování bydlení a banka vyžaduje doložení faktur, účtenek, pokladních dokladů atd. jako důkazů, za co jsme peníze proinvestovali. Jeho účelovost má své pozitivum, je výhodnější než úvěr na cokoli. I jeho výše může být vyšší než u neúčelového a délka splácení delší.

Neúčelový úvěr neboli úvěr na cokoli získáme v nižší výši, také jeho splatnost je menší. Předností je, že nikdo nebude zjišťovat, na co jsme peníze vynaložili, ani o tom předem banku či nebankovní společnost nemusíme informovat. Je to ideální, pokud si nejsme jisti, co vše budeme chtít půjčkou zaplatit. Za to, že máme „volné ruce“ je však potřeba počítat s vyššími úroky.

Když máme založeno stavební spoření

Stavební spoření si zakládá velká část mladé populace brzy po dokončení školy. Až chceme peníze použít na nákup nemovitosti, je možné naspořenou částku zvýšit tak, že nám spořitelna poskytne úvěr ze stavebního spoření. Peníze se vztahují k nemovitosti (ať už nákupu, nebo rekonstrukci) a sečteme-li celkovou částku, kterou potřebujeme, naspořená část by měla tvořit alespoň 40 % z této částky.

U žádosti o úvěr ze stavebního spoření často není vyžadováno potvrzení o výši příjmu, někdy (podle výše půjčky) je nutné uzavřít životní pojištění, nebo mít připraveného ručitele. Výhodou je, že se po dobu splácení nezvyšuje úroková sazba, ale úročení je většinou vyšší než u hypotéky.

Pokud máme stavební spoření, je možné požádat i o překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Doporučuje se tehdy, pokud nedosáhneme na úvěr ze stavebního spoření, avšak musíme počítat s tím, že úrok pak platíme z celé půjčené částky (ne jako u úvěru ze stavebního spoření, kde velkou část tvoří naše úspory). Banky nám ho poskytnout v podstatě ihned po uzavření stavebního spoření, stačí mít nebo uzavřít životní pojištění. Jeho úročení je podobné, jako u hypotéky. Při splácení dosahujeme na státní podporu, která se připisuje ke stavebnímu spoření. Potěší vás doba splácení, což umožňuje nižší splátku. Není nutné ručit zástavou nemovitosti, ale i tady po vás banka může chtít spolehlivého ručitele.

Americká hypotéka poslouží takřka k čemukoli

Dalším produktem, u kterého nemusíte dokládat využití, je americká hypotéka. To, že máte peníze použitelné na cokoli, ale znamená, že se bance zaručíte nemovitostí. Úročení je výhodnější než u neúčelové půjčky. Výše půjčky se pohybuje až do 70 % hodnoty nemovitosti a pozitivem je i to, že předčasné splacení běžně nebývá sankčně postihováno. Ve srovnání s účelovou hypotékou je dražší a co je na vážné zhodnocení je zmiňovaná záruka nemovitostí, o kterou majitel v případě platební neschopnosti může přijít.

Vybudovat dětem dětský pokoj, se kterým budou plně spokojeny ony i vy, není vůbec těžké. Dobře však zhodnoťte, kolik si půjčíte, co vše potřebujete rekonstruovat a nakupovat hned, a co je možné uhradit postupně z vašich měsíčních příjmů.

Podobné články

Píše Michaela Černá

Jednorázové brigády pro maminky na mateřské dovolené

Asi každá rodina uvítá koruny navíc do společného rozpočtu. Proto se stává čím dál častěji, že si ženy nebo muži během rodičovské dovolené chtějí najít práci. Celý článek

Píše Tereza Bečková

Jaká je výše alimentů v roce 2019 a jak je vypočítat

Jak na výpočet alimentů a v čem vám pomohou tabulky výživného? Výše alimentů nezáleží pouze na příjmech rodičů a je třeba nezapomínat, že i výživné má své náležitosti. Jaké to jsou? Celý článek

Píše Tereza Bečková

Podnikání na mateřské nebo práce na dohodu?

Není pochyb o tom, že se přivýdělek při mateřské dovolené hodí téměř každé mamince. Pokud smýšlíte stejně, budete se s největší pravděpodobnosti rozmýšlet mezi drobným podnikáním, nebo prací na dohodu. Celý článek

Komentáře