Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Pokožka dětí vyžaduje zvláštní přístup a péči. Jak se o ni nejlépe starat?

Datum přidání: 26. 4. 2018

Ještě před narozením dítěte se často maminky zajímají o to, co vše je čeká ohledně péče o pokožku miminka. Záhy zjišťují, že nejdůležitější je šetrné mytí, používání dětské kosmetiky, vliv má také roční doba a to, jestli je venku mráz, nebo naopak slunečno či vítr.

K tomu, aby byla jemná pleť dětí zdravá, je důležitý také výběr a péče o dětské oblečení.

Doporučuje se používat bavlněné oblečení, prát ve správných pracích prostředcích určených nejmenším, neškrobit, nepoužívat agresivní přípravky na skvrny…

Mytí miminka a péče o pokožku

V poslední době se nejvíc doporučuje děti do půl roku mýt pouze teplou vodou bez použití mycích gelů. Čistá voda zvládne smýt běžné nečistoty velmi dobře a je pro nejmenší dostačující.

Pokud se rozhodnete používat mýdlo, použijte sprchový dětský gel nebo mýdlo, který nedráždí pleť ani oči. Může mít hydratační složky, ale i tak děťátko po okoupání natřete např. slunečnicovým olejem. Po koupání se oleje a krémy nejlépe vstřebávají.

Je v hodné mít pro dítě savou, bavlněnou, velkou osušku, ale na obličej používat menší ručník, který nebude přicházet do kontaktu s ostatními částmi tělíčka.

Výběr oblečení a vhodné prací prostředky

Zvolit vhodné kojenecké a později dětské oblečení je velice důležité, jelikož pokrývá většinu dětského tělíčka. Je tedy nutné, aby bylo pro dítě příjemné, neškrtilo, neškrábalo a bylo ošetřeno přípravky vhodnými pro dětskou pokožku. To je opravdu hodně důležité, nevhodný výběr pracího prostředku může způsobit vyrážku, svědění a jiné kožní problémy.

Stejně jako oblečení dětí, bychom i dětské ručníky, osušky, ložní prádlo a textilie do kočárku měli prát v pracích přípravcích určených pro nejmenší.

Persil Expert Sensitive

Persil prášek/gel/caps Expert Sensitive je skvělou volbou pro jemné praní dětem.

  • Vhodné pro alergiky a testováno institutem ECARF.
  • Účinná síla odstraňování skvrn a zároveň je citlivý k vaší pokožce.
  • Díky inovativní receptuře poskytuje jedinečnou zářivou bělost a zářivé barvy vašeho prádla, zabraňuje šednutí a blednutí vašeho prádla i po několika praních.
  • S lehkou a příjemnou vůní přírodního mýdla a mandlového mléka.

Persil Expert Sensitive

Když pálí slunce

Pokud jdete na procházku a zdá se vám, že bude dítě více méně ve stínu, natřete ho krémy s UV ochranou.

Při mazání dětí nezapomínejte na jejich rty. V průběhu dne je doporučeno natírat děti víckrát. Jestliže už dítě sedí, pamatujte na kloboučky chránící před úpalem i sluncem. Děti nenechávejte ve vyhřátých prostorech, hrozí jim snadno úžeh.

Promazávání a ochrana oblečením dětské pokožky platí i při větru a mrazu.  

Vyrážka, pupínky nebo suchá pokožka… co s tím

Některé maminky se zbytečně dlouho snaží pupínky, červené skvrny, suché flíčky léčit samy. Na internetu hledají rady jiných maminek a mnohdy jsou schopny utratit v lékárně majlant, jen aby dítku pomohly samy.

Co můžete ihned udělat je zamyslet se, zda jste děťátku nevypraly oblečení či něco jiné v prášku, který není pro něj. Vyrážka se objevuje i v období, kdy drobotině podáváme nové potraviny. Stejně tak, pokud sní hodně ovoce, které může způsobit alergickou reakci. Jsou to jahody, broskve, mandarinky… Z počátku je lepší ovoce podávat vždy v maličkých dávkách.

Pokud ale vyrážka, popraskání pokožky, suchost či cokoli jiné po pár dnech neustoupí, vyhledejte dětského lékaře. Je lepší zasáhnout rychle, než se onemocnění či podráždění zhorší a přejde v komplikovanější situaci.

Silan Sensitive

Nechte se hýčkat nádherně hebkým prádlem a nebesky jemnou vůní aviváže Silan Sensitive. Byla vyvinuta speciálně pro citlivou pokožku. Jemná vůně, šetrná i k alergické pokožce.

  • Dermatologicky testováno institutem ECARF.
  • Aviváž vhodná pro citlivou pokožku a alergiky.
  • Pro neuvěřitelně jemné prádlo.
  • Usnadňuje žehlení.

Silan Sensitive

Podobné články

Spojte hru a zábavu s učením. LEGO® DUPLO® je skvělou pomůckou

Drtivá většina dětí si od nejmenšího věku ráda skládá kostičky a staví z nich nejrůznější výtvory. Vy jim můžete nabídnout ke hře kostičky, které lze nejen skládat, tvořit z nich komíny, „nakládat“ vagonky vláčků nebo stavět výtvory plné fantazie. Celý článek

Vitamín D, vápník a železo jsou nezbytné látky pro správné krůčky životem

Podpořte každý malý krůček vašeho malého objevitele s novou kojeneckou výživou LITTLE STEPS® s obsahem nezbytných vitamínů a minerálních látek a bez palmového oleje. Celý článek

Pásový opar u dětí. Vznik a léčba v kostce

Ačkoliv se v posledních dnech všude skloňuje především téma šíření koronaviru, ostatní onemocnění ze světa nevymizela. Mít se na pozoru je potřeba nejen u dospělých, ale samozřejmě i u dětí, které jsou velmi náchylné k virovým nemocem různého typu. Celý článek

Komentáře