Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Polévka s bylinkovými knedlíčky. Víte, jak udělat čirý vývar?

Datum přidání: 12. 2. 2019

Už jste zkoušeli domácí vývar, ale ne jen vývar, ale ten čirý, ten co se dlouho táhne? My jsme v redakci zkoušeli a tak jme rovnou připravili recept na polévku s bylinkovými knedlíčky. Děti mají polévky rady, tak jim zkuste tuto uvařit.

Čirý vývar

Popravdě se povedl až na třetí poklus :-) Jako první jsme dělali s kuřecím, které se zapeče v troubě a následně se vaří, to by mělo zabránit tomu, že se vývar zakalí, ale nevyšlo to. Podruhé hovězí kosti, má se pomalu táhnout a opravdu nevařit, ale povedlo se nám vývar při vaření probublat a opět bylo po čiré tekutině.

Až napotřetí, opět kuřecí na vývar, zalijete studenou vodou. Přidáte koření, bobkový list, nové koření, kuličky černého pepře, sůl, mrkev, celer, kořenovou petržel, šalotku, kousek pórku. A teď nastává to kouzlo pomalu a opravdu pomalu vaříme, to znamená dát na nejmemší plotýnku a táhneme, ani bublinka. Povedlo se. Pro ještě lepší "barvu" můžeme vývar přecedit přes plátýnko/utěrku.

Na druhou stranu, čirý je fajn, ale i hutný a trochu zakalený je mooooc dobrý. Pojďme na knedlíčky.

Polévka s bylinkovými knedlíčky

Ingredience

  • mrkev
  • celer
  • kořenová petržel
  • vývar

Knedlíčky

  • vajíčko
  • krupice nebo hrubá mouka
  • bylinky dle chuti (petrželka, pažitka...)
  • kousek másla
  • sůl

Polévka s bylinkovými knedlíčky

Příprava knedlíčků

Vajíčko smícháme s krupicí, přidáme trochu soli, máslo a bylinky. Těstíčko na knedlíčky by mělo být vláčné. Dáme vařit vodu, přidáme sůl a když se vaří, přidávíme knedlíčky. Těsto si dáme na prkénko a stíráme/ukrajujeme malé kousky, které hned vkládáme do vroucí vody. Prkénko si m.ůžeme trochu naolejovat, aby těsto do hrnce lépe klouzalo.

Když knedlíčky vyplavou máme hotovo.

Zelenina do polévky

Nakrájíme si mrkev, celer a petržel. M"žeme vyřit v osolené vodě a poté dát do vývaru, nebo zavaříme přímo v něm, to stejnéplatí o knedlíčky, které můžeme dělat zvlášť nebo přímo. Jen nejdříve dělejte zeleninu a když už je skoro měkká, přidáme knedlíčky, jdou rychle hotové.

Hotovou polévku dozdobíme pažitkou, petrželkou...dobrou chuť.

Podobné články

5 tipů na pohybové aktivity, které budou vaše děti skutečně bavit

Dobu, kdy jsme nuceni zůstávat s dětmi více doma a nesmíme se vzájemně navštěvovat, můžeme využít pro společné chvíle. Na zahradě, v parku, v lese, na louce a všude, kde nebude příliš mnoho osob blízko sebe, zabavíte děti raz dva. Celý článek

Cestovatelský seriál: S dětmi po Čechách, Moravě a Slezsku II

Léto 2020 bude o dost jiné než ta předchozí. Čeká nás spousta opatření kvůli epidemii koronaviru. Je téměř jisté, že se nebudeme moci scházet ve větším počtu, brány koupališť a kulturních institucí zůstanou zavřené a konání velkých festivalů se odkládá... Celý článek

Monika z U nás na kopečku

Píše Monika z U nás na kopečku

Skvostný nugátový dortík

Tento dort jsme často pekli před řádkou let a nyní jsme se k němu vrátili. Autorem je Emanuel Ridi. Určitě vyzkoušejte a budete mile překvapeni jednoduchostí, rychlou přípravou a famózním výsledkem. Celý článek

Komentáře