Polévka s bylinkovými knedlíčky. Víte, jak udělat čirý vývar?

Datum přidání: 12. 2. 2019

Už jste zkoušeli domácí vývar, ale ne jen vývar, ale ten čirý, ten co se dlouho táhne? My jsme v redakci zkoušeli a tak jme rovnou připravili recept na polévku s bylinkovými knedlíčky. Děti mají polévky rady, tak jim zkuste tuto uvařit.

Čirý vývar

Popravdě se povedl až na třetí poklus :-) Jako první jsme dělali s kuřecím, které se zapeče v troubě a následně se vaří, to by mělo zabránit tomu, že se vývar zakalí, ale nevyšlo to. Podruhé hovězí kosti, má se pomalu táhnout a opravdu nevařit, ale povedlo se nám vývar při vaření probublat a opět bylo po čiré tekutině.

Až napotřetí, opět kuřecí na vývar, zalijete studenou vodou. Přidáte koření, bobkový list, nové koření, kuličky černého pepře, sůl, mrkev, celer, kořenovou petržel, šalotku, kousek pórku. A teď nastává to kouzlo pomalu a opravdu pomalu vaříme, to znamená dát na nejmemší plotýnku a táhneme, ani bublinka. Povedlo se. Pro ještě lepší "barvu" můžeme vývar přecedit přes plátýnko/utěrku.

Na druhou stranu, čirý je fajn, ale i hutný a trochu zakalený je mooooc dobrý. Pojďme na knedlíčky.

Polévka s bylinkovými knedlíčky

Ingredience

  • mrkev
  • celer
  • kořenová petržel
  • vývar

Knedlíčky

  • vajíčko
  • krupice nebo hrubá mouka
  • bylinky dle chuti (petrželka, pažitka...)
  • kousek másla
  • sůl

Polévka s bylinkovými knedlíčky

Příprava knedlíčků

Vajíčko smícháme s krupicí, přidáme trochu soli, máslo a bylinky. Těstíčko na knedlíčky by mělo být vláčné. Dáme vařit vodu, přidáme sůl a když se vaří, přidávíme knedlíčky. Těsto si dáme na prkénko a stíráme/ukrajujeme malé kousky, které hned vkládáme do vroucí vody. Prkénko si m.ůžeme trochu naolejovat, aby těsto do hrnce lépe klouzalo.

Když knedlíčky vyplavou máme hotovo.

Zelenina do polévky

Nakrájíme si mrkev, celer a petržel. M"žeme vyřit v osolené vodě a poté dát do vývaru, nebo zavaříme přímo v něm, to stejnéplatí o knedlíčky, které můžeme dělat zvlášť nebo přímo. Jen nejdříve dělejte zeleninu a když už je skoro měkká, přidáme knedlíčky, jdou rychle hotové.

Hotovou polévku dozdobíme pažitkou, petrželkou...dobrou chuť.

Podobné články

Salát s čerstvým fenyklem a avokádem

Jedněmi milovaný, druhými zatracovaný, ale všichni se s ním setkáváme již v dětství. Fenykl je bylina využívaná od stvolu po semínka. Semínka se používají do čajů, při zavařování, do likérů. Stvol/bulva fenyklu je v našich podmínkách využívaná již méně. Celý článek

Píše redakce VYLETY-ZABAVA.CZ

Kam s dětmi na kole

Přišlo jaro a je čas vytáhnout kola a vyrazit na výlet! Přinášíme vám několik tipů na cyklostezky, kde se můžete bezpečně projet s celou rodinou. Celý článek

Masové rizoto s hráškem

Rizoto má spoustu možností přípravy a použitých ingrediencí. My jsme připravili takové, které mohou mít děti od 8 měsíců a pochutnají si i tatínkové. Celý článek

Komentáře