Popeláři a princezny: Naděje na život, jaký naše děti opravdu chtějí

Datum přidání: 6. 2. 2019

Píše David a Michal (@dvatátové)

Nedávno jsme zase, jako každou středu, čekali na popeláře. Abychom ji zamávali, abychom se podívali, jak vyklopí bordel do auta, taky zamávají a odjedou.

Adélka už je slyšela za rohem a zavelela: „Táto, já ci fotku...“

„S popelářema...?“ ověřil jsem si, jestli si rozumíme.

„Jo,“ hlesla malá zrzka a zatvářila se zase jako Janžurka. Jak to umí.

Tak jo. Proč ne. Mazal jsem pro foťák, kluci v reflexních vestách přijeli na autě, jako vždycky, když na ně naše dvojčata čekají, měli úsměvy od ucha k uchu, řekli jsme si o fotku, popeláři vysadili Adélku i na stupátko, cvakli jsme to, poděkovali a bylo. Maruška se nakonec lekla a sledovala to opodál, ale obě pak ještě dostaly od popelářů bonbóny a my jsme se tím pádem jako rodiče mohli jít zahrabat, protože tenhle zážitek už ten den nešel překonat.

Přivedlo mě k myšlence, že bychom měli dětem co nejvíc dávat možnost volby. Co chtějí dělat, na co si chtějí hrát. Před časem zbořil Facebook jeden táta, co se se svým synem oblékli oba do tyrkysových šatů jako Elza z Frozen a tančili... Konzervativci šíleli, liberálové tleskali... To dítě to tak bavilo! A stejně tak autíčka a popeláři nejsou jenom pro kluky. Naše Maruška s autíčky chodí i spát a miluje je.

Znám hodně rodin, kde rodiče bez mrknutí oka pořídili klukům kuchyňky... (Vždyť je to kluk, vaří ženský!!!, křičeli by ještě před pár lety všichni.) Ale přitom kluci v kuchyni jsou úspěšní, holky za volantem aut (když to umí, že jo!) taky válí a není to doména jen mužů. A proč by holčičky nemohly mít za idoly popeláře místo princezen?

Rozmanitost je skvělá a čím víc ji dětem dáme, tím větší možnost výběru mají a myslím, že tím pádem i budou mít i lepší život, protože si, narozdíl od generací před námi, sami už od malička budou moc vybrat podle toho, co chtějí ony samy a ne to, co chtěla společnosti, normy nebo zvyklosti.

Podobné články

Nošení dětí už dávno není záležitostí alternativních divoženek. Co je dobré vědět

Nošení dětí, ať už v šátku, nosítku nebo třeba v krosně se pro své nesporné výhody rozšířilo mezi maminky po celém světě a pokud byste se i vy ráda pustila do nosícího dobrodružství, pak je pro vás tento článek jako stvořený. Probereme si základní informace. Celý článek

Dovolená v těhotenství bez obav

Těhotenství je jedinečným obdobím v životě každé ženy a každá z nás ho prožívá úplně jinak. Zatímco pro některé neznamená téměř žádná omezení, jiné toho můžou dost vytrpět. Ať už jste v kterékoliv fázi radostného očekávání, léto přímo vybízí k dovolené, Celý článek

Píše Michaela Černá

Jednorázové brigády pro maminky na mateřské dovolené

Asi každá rodina uvítá koruny navíc do společného rozpočtu. Proto se stává čím dál častěji, že si ženy nebo muži během rodičovské dovolené chtějí najít práci. Celý článek

Komentáře