Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Popeláři a princezny: Naděje na život, jaký naše děti opravdu chtějí

Datum přidání: 6. 2. 2019

Píše David a Michal (@dvatátové)

Nedávno jsme zase, jako každou středu, čekali na popeláře. Abychom ji zamávali, abychom se podívali, jak vyklopí bordel do auta, taky zamávají a odjedou.

Adélka už je slyšela za rohem a zavelela: „Táto, já ci fotku...“

„S popelářema...?“ ověřil jsem si, jestli si rozumíme.

„Jo,“ hlesla malá zrzka a zatvářila se zase jako Janžurka. Jak to umí.

Tak jo. Proč ne. Mazal jsem pro foťák, kluci v reflexních vestách přijeli na autě, jako vždycky, když na ně naše dvojčata čekají, měli úsměvy od ucha k uchu, řekli jsme si o fotku, popeláři vysadili Adélku i na stupátko, cvakli jsme to, poděkovali a bylo. Maruška se nakonec lekla a sledovala to opodál, ale obě pak ještě dostaly od popelářů bonbóny a my jsme se tím pádem jako rodiče mohli jít zahrabat, protože tenhle zážitek už ten den nešel překonat.

Přivedlo mě k myšlence, že bychom měli dětem co nejvíc dávat možnost volby. Co chtějí dělat, na co si chtějí hrát. Před časem zbořil Facebook jeden táta, co se se svým synem oblékli oba do tyrkysových šatů jako Elza z Frozen a tančili... Konzervativci šíleli, liberálové tleskali... To dítě to tak bavilo! A stejně tak autíčka a popeláři nejsou jenom pro kluky. Naše Maruška s autíčky chodí i spát a miluje je.

Znám hodně rodin, kde rodiče bez mrknutí oka pořídili klukům kuchyňky... (Vždyť je to kluk, vaří ženský!!!, křičeli by ještě před pár lety všichni.) Ale přitom kluci v kuchyni jsou úspěšní, holky za volantem aut (když to umí, že jo!) taky válí a není to doména jen mužů. A proč by holčičky nemohly mít za idoly popeláře místo princezen?

Rozmanitost je skvělá a čím víc ji dětem dáme, tím větší možnost výběru mají a myslím, že tím pádem i budou mít i lepší život, protože si, narozdíl od generací před námi, sami už od malička budou moc vybrat podle toho, co chtějí ony samy a ne to, co chtěla společnosti, normy nebo zvyklosti.

Podobné články

Píše David a Michal (@dvatátové)

Jak jsem během jednoho dne ztratil předsudky vůči Bibione

Vyjeli jsme si s rodinou do Bibione. Bál jsem se toho, protože jsem ještě jako svobodný chlapec slýchával historky o tom, jak to v Bibi vypadá, chodí, jaký je kinder peklo a jak si tam neužiješ klid, protože to bude spíš šílenství, pouť jak na Matějské. Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Jízda na kole: Jak to bylo u našich dětí?

Když jsme v červenci dávali k nám na instagram fotky našich holek-dvojčat, jak jezdí na kolech, psali nám nešťastní rodiče, že jejich dítka to odmítají. Tak bych vám chtěl napsat, jak u nás celá tato dopravní evoluce vlastně probíhala. Nebojte se... Celý článek

Píše David a Michal (@dvatátové)

Cestování letadlem s dětmi: Jak ho zvládáme my?

Naše tříleté dcerky už letěly celkem třikrát. Poprvé asi ve třech týdnech života, pak těsně před druhými narozeninami do USA, abychom nemuseli platit za jejich letenky, a teď naposledy na konci května jsme si „střihli“ Kanáry. Jaké fígle nám při cestování... Celý článek

Komentáře