Příběh plyšáčků Steiff

Datum přidání: 28. 8. 2013

Příběh plyšáčků Steiff

Každý výrobek má svoji historii. Někdy je více zajímavá a někdy zase méně. Plyšové hračky Steiff se zrodily už v 19. století. Pokud vás zajímá, jaký příběh se za těmito krásnými plyšovými hračkami skrývá, přečtěte si následující řádky. Můžete pak plyšáčka věnovat jako dárek a říci k němu zajímavý příběh. Aktuální nabídku plyšáčků Steiff  na Proděti.cz najdete zde.

Vše začalo roku 1847, kdy se narodila Margarete Steiffová, zakladetelka značky Steiff. V 18 měsících ji postihly vysoké horečky, které vyústily až ve ztrátu citu v nohách a nemožnost používat pravou ruku. O tři roky později jí doktoři diagnostikovali dětskou obrnu. Mnoho lékařů se jí snažilo pomoci, avšak bez úspěchu. Rodiče Margarete byli zoufalí ohledně budoucnosti své dcery. Nedokázali si představit, že by se Margarete v budoucnosti neobešla bez pomoci ostatních. Margarete se však nevzdala a za pomoci kamárádů, sama na invalidním vozíku, začala chodit do školy.

I přes bolest v pravé ruce a omezenou možnost pohybu se Margarete rozhodla navštěvovat školu pro švadleny a v 17 letech se v tomto oboru vyučila. Její starší sestry Marie a Pauline si v roce 1862 otevřely dámské krejčovství, kde Margarete čas od času vypomáhala. Když její sestry po 8 letech podnik opustily, Margarete jej začla provozovat sama.

V roce 1874 se Margaretin otec rozhodl přestavět část domu a postavit Margarete její vlastní pracovnu spolu s malým krejčovstvím. Za první vydělané peníze si pořídila vlastní šicí stroj. Ovšem narazila na problém – na pravé straně mohla pohybovat setrvačníkem pouze s velkými potížemi. Museli tedy pro ni šicí stroj předělat, aby s ním mohla pracovat i přes její potíže. O tři roky později ji manžel její sestřenice poradil, aby se stala nezávislou a založila si vlastní oděvní firmu.

Oblečení a předměty pro domácnost, které vyrobila se dobře prodávaly, a zanedlouho si mohla dovolit zaměstnat několik dalších lidí. V časopise Modenwelt uviděla zajímavý vzor na malého vycpaného slona, který se jí zalíbil. Začala tedy vyrábět malé jehelníčky, od kterých už byl jen malý krůček k dětským hračkám.Oficiálně se založení značky Steiff datuje do roku 1880, kdy se ve větším množství začali prodávat sloníci pro děti. O šest let později se jich již prodalo přes 5 000 a Margarete se  tak rozhodla začít vyrábět i jiná zvířátka. V obchodě ji pomáhal i její mladší bratr Fritz, který Margarete postavil v roce 1890 nový dům s obchůdkem a bytem v prvním patře pro handicapované, což dopomohlo k dalšímu rozvoji společnosti. V prvním katalogu vydaném v roce 1892 byla vyobrazena rozmanitost sortimentu Steiff. Kromě slonů zde byly opice, koně, osli, velbloudi, prasata, myši, psi, kočky, zajíci a žirafy. Poprvé byly hračky prezentovány v Lipsku na veletrhu hraček. Prodej probíhal úspěšně a Margarete už zaměstnávala 4 švadleny a 10 domácích pracovníků.

Tak vypadaly první roky značky Steiff. Postupem času se k Margarete připojovali stále další a další zaměstnanci a společnost rostla. Objevily se nové hračky, které se staly prodejními hity, jako například medvídek Teddy. Pro zajímavost v roce 1907 vyrobilo 400 zaměstnanců a 1800 domácích pracovníků 973 999 medvídků Teddy.

V 80. letech minulého století na počest 100 letého výročí založení společnosti bylo otevřeno muzeum Margarete Steiffové v německém Giengenu. V roce 1992 byl dokonce založen klub milovníků hraček Steiff. Členové klubu mají různé výhody a jsou pro ně vyráběny speciální sběratelské edice. Úspěch značky přetrvává i v současném miléniu. Společnost Steiff se dočkala například vlastního muzikálu, zábavního parku,  nebo vyrobila jedinečného 125 karátového medvídka Teddyho ke svému 125 výročí. Aktuálně máte možnost si něco málo z bohatství této společnosti pořídit i vy domů pro svoje děti nebo jen tak pro radost díky našemu nákupnímu klubu Proděti.cz.

Podobné články

Jste těhotná? Přečtěte si, co se děje první dva měsíce ve vašem těle

Zjednodušeně se dá říct, že první měsíc těhotenství o svém „jiném stavu“ nemáte zdání. I když se obecně říká, že těhotenství trvá devět kalendářních měsíců, tak výstižnější je pojmenování deset lunárních měsíců, což znamená deset měsíců trvajících 28 dnů. Celý článek

Spolupracujeme s fitMAMI®

4 tipy, jak se připravit na první pracovní cestu

Stále více maminek na mateřské pracuje a dost z nich navíc díky své práci i cestuje. Možná ta první cesta čeká právě vás. Víte, jak se na to připravit? Jste šest měsíců po porodu, miminko už vás nepotřebuje každé tři hodiny a na řadu přichází práce Celý článek

Píše Valentina Aulisa z Alimenty dětem.cz

Jak vymáhat alimenty prostřednictvím exekutora?

V prvním článku jsme si ukázali, jaký je rozdíl mezi jednotlivými způsoby vymáhání alimentů a také jste se mohli dočíst, že nejúčinněji vymáhá alimenty právě exekutor, který je úspěšný až v 70 % případů. Chtěli byste vymáhat výživné prostřednictvím exekutora Celý článek

Komentáře